| מרחב יֵשַׁע

מושב ישע השייך לתנועת המושבים, הוקם בשנת 1956 בדרום חבל אשכול ע"י קבוצת עולים שהגיעו ממצרים, אליהם הצטרפו מספר משפחות ממפוני סיני ומספר מדריכים חקלאיים. מקור שמו בפסוק מתוך ספר תהילים "בגבורות ישע ימינו".

כיום המושב מאוכלס ע"י בני הדור השני והשלישי של המייסדים, בתוספת משפחות שהצטרפו עם השנים, להרחבות. המושב מייצג את כל הערכים הטובים במדינה: ציונות, אהבת הארץ, עיבוד הקרקע ושמירה על גבולותיה, חברות ועזרה הדדית.

מִבְטָחִים הוא מושב ישראלי בחבל אשכול, המשתייך גם הוא לתנועת המושבים. המושב הוקם בשנת 1947 כקיבוץ של העובד הציוני, בעקבות אירוע ירי טנקים לעבר הקיבוץ במלחמת יום העצמאות התפנו חברי הקיבוץ והקימו את קיבוץ ניצנים, המושב הוקם מחדש כיישוב מסורתי־חילוני , חקלאי בשנת 1950 ליד היישוב הישן.

מקור השם מבטחים הוא הפסוק "ויישב עמי בנווה שלום ובמשכנות מבטחים" (ישעיהו  ל"ב, י"ח).

אירועי ה־7 באוקטובר

בבוקר פשטו כ-150 מחבלים על אופנועים וטנדרים על גוש היישובים מצומת צוחר לכיוון ישע ומבטחים. כיתות הכוננות של מבטחים וישע יצאו לכיוון המחבלים ובעזרת אזרחים חמושים עיכבו את חדירת המחבלים למושבים בגוש. בשעה 14:00 הגיע כוח מיוחד ראשון למושב.

המחבלים בנסיגתם הרגו עובדים בבתי האריזה וחטפו עובדים. בזכות כיתות הכוננות ובזכות אזרחים חמושים נמנע הרג המוני וחטיפות של תושבים נוספים באזור.

במהלך הקרב נהרגו חמישה מחברי כיתת הכוננות של שני המושבים. 

עדיין לא עלו סיפורי גבורה

סיפורי גבורה

כותרת הסיפור (לשימוש פנימי - לא יפורסם באתר) *
שם מלא (לשימוש פנימי - לא יפורסם באתר) *
האם לפרסם את שמך באתר? (יש ללחוץ על הכפתור לאישור)
כתובת דוא"ל (לשימוש פנימי - לא יפורסם באתר) *
מספר טלפון (לשימוש פנימי - לא יפורסם באתר) *
הסיפור שלך *
לוג מועצה אזורית אשכול
דילוג לתוכן