תמונת סליידר

עיר שהיא קהילה

סוג ישוב: עיר

צביון: הישוב בעל ציביון מגוון

תושבים: 24016

שדרות

העיר שדרות נמצאת בפתחו של הנגב, על הציר התחבורה הראשי המחבר בין באר שבע לאשקלון.  היישוב נוסד בשנת 1951 תחילה כמעברה ל-80 משפחות שהגיעו מאירן ומכורדיסטן ובשנת 1956 הוקמו בתי הקבע הראשונים של העיר לטובת תושבי המעברה ועולים נוספים שהגיעו מצפון אפריקה וממזרח אירופה. תושביה הראשונים של שדרות עסקו בנטיעות באזור - בין השאר נטעו את שדרת העצים שלאורכה של העיר ואשר על שמה קרויה שדרות. בשנת 1958 קיבלה שדרות מעמד של מועצה מקומית, בשנות ה-90 קלטה אליה עולים רבים ששיפרו רבות את מאזן הצמיחה ובשנת 1996 הוענק לה מעמד של עיר. מיום הקמתה, התאפיינה שדרות באופי כפרי למדי בשל הבניה הנמוכה – אופי זה נשמר עד היום כאשר מרבית הבתים, כולל בשכונות החדשות הינם בתים צמודי קרקע.   כיום משמשת שדרות כמרכז עירוני של המושבים והקיבוצים במועצה האזורית שער הנגב ושל מכללת ספיר שבצמוד לעיר. כיום  מונה אוכלוסייתה של שדרות כ-24,000 תושבים, הנהנים מאיכות חיים, מרחבים והטבות מס.

דבר ראש העיר

גולשים יקרים,

שדרות היא קודם כל התושבים, המגדירים את העיר ומהווים את הבסיס לחיים הנפלאים בה. העיר שדרות התברכה בהון אנושי יוצא דופן, של קהילה חמה ומחבקת, פעילה, משתפת ומשתתפת. קהילה המגלה אחווה, כבוד וערבות הדדית. כל אלו יחדיו הופכים את החיים בשדרות ואת הקהילה בה למופת ומושא לחיקוי בנגב המערבי ובישראל כולה.
אחד התחומים הבולטים בשדרות, בו אנו משקיעים משאבים עצומים, הוא תחום החינוך, הנחשב לאחד המובילים בישראל. שדרות מגדלת ומחנכת את הדור הצעיר שלה, החל מגיל הגן, למצוינות ולערכים, לציונות ולערבות הדדית, לתרומה לקהילה ולמדינה. אנשי החינוך שלנו מלווים את הילדים ובני הנוער לאורך כל הדרך, עד האוניברסיטה, עם תכניות לימוד מתקדמות, בדגש על תחומי המדעים והטכנולוגיה, ודואגים לטפח ולמצות את יכולותיהם האישיות. זהו דור העתיד שלנו.
לצד החינוך המצוין, שדרות עושה צעדים משמעותיים בתחום חזות העיר. תחום זה זוכה להשקעה אדירה, בין אם בפיתוח והקמה של פארקים חדשים ורחבי ידיים, גני שעשועים, פיתוח שטחים ציבוריים, ריהוט רחוב חדש ומעוצב, הנגשת מבני ציבור, הקמת שוק עירוני חדש, מהיפים בארץ והרשימה עוד ארוכה.
אך הבשורה הגדולה ביותר כיום של שדרות שייכת לתחום הבניה והפיתוח המואץ של העיר. בימים אלו משווקים מגרשים חדשים לבניה בשכונות חדשות, הנבנות בסטנדרט בנייה גבוהה במיוחד, עם שטחים ציבוריים, פארקים מושקעים, מוסדות חינוך ומוסדות ציבוריים אחרים, ובמחירים אטרקטיביים מאוד. סך הכול עתידים להיבנות בעיר, במהלך השנים הבאות, עוד שש שכונות חדשות, אשר יכפילו את אוכלוסייתה. אנו עדים לביקוש הולך ומתגבר של זוגות צעירים, הבאים מחוץ לעיר ומעוניינים להיות חלק מההצלחה הגדולה של העיר.
אני מזמין אתכם להגיע לשדרות ולהתרשם מתנופת הפיתוח בעיר, מהאוכלוסייה המדהימה, מהשגשוג והפריחה. בואו גם אתם והצטרפו להצלחה, של עיר העתידה להיות בתוך עשור לגדולה ביותר בנגב המערבי, עיר משגשגת ופורחת, מגובשת ותוססת, עיר שהיא משפחה אחת גדולה.

בברכה,
אלון דוידי
ראש העיר שדרות

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

בשדרות מגוון רחב של אפשרויות דיור החל מבניני שיכון וצמודי קרקע משנות ה-50  ועד שכונות וילות מפוארות ובנייה רוויה חדשנית. שכונת הדגל של העיר בשנים האחרונות היא שכונת המוסיקה שתכיל כ-500 יחידות דיור בבנייה חצי רוויה ובנה ביתך.

טווח מחירים ממוצע- רכישה

סוג

החל מ-

עד

דירת 3 חדרים חדשה

420,000

620,000

דירת 3 חדרים יד שניה

370,000

630,000

דירת 4 חדרים חדשה

800,000

835,000

דירת 4 חדרים יד שניה

500,000

850,000

דירת 5 חדרים חדשה

980,000

1,000,000

דירת 5 חדרים יד שניה

750,000

900,000

דו משפחתי

750,000

1,300,000

וילה

1,400,000

1,600,000

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

דירת 3 חדרים

1,600

2,300

דירת 4 חדרים

1,700

2,500

דו משפחתי

2,500

3,200

וילה

4,000

6,500

הטבות

הנחת מס הכנסה בשיעור של עד 20%

תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 20% מההכנסה החודשית עד תקרה של 241,080 ש”ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

הטבת אזור עדיפות לאומית א1 (עירוני) של משרד הבינוי והשיכון

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א1 עירוני על פי הגדרת משרד הבינוי והשיכון, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רשות מקרקעי ישראל, זכאים לסבסוד הוצאות פיתוח של עד 50%  בהתאם לטופוגרפיה ואחוז שיפוע הקרקע במגרש.

הטבת אזור עדיפות לאומית א’ של רמ”י

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’ על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רמ”י, זכאים לסבסוד של עד 100% משווי הקרקע בהתאם לתקנות רמ”י.

Private: הטבות לאנשי קבע ומשרתי מילואים

חיילי מילואים פעילים זכאים להנחה בעלות פיתוח הקרקע על פי קריטריונים של מיקום, ימי מילואים ואיזור עדיפות לאומי.

לעמוד ההטבות

חינוך

לגיל הרך ובלתי פורמלי

בעיר 27 גני ילדים הפועלים במסגרת יום לימודים ארוך, הכולל הזנה, מנוחה, ופעילות העשרה.

בעיר מושם דגש על החינוך הבלתי פורמלי אשר פועל במספר מרכזים ומוקדים בעיר, בין היתר באמצעות המתנ”ס:  מועדון מוסיקלי לנוער, קתדרה עממית להעשרה, הצגות לילדים ולנוער, מספר צהרונים לילדי הגן וילדי היסודי ומגוון רחב של חוגים לילדים ולנוער – ספורט, מחול, אומנות, מוזיקה, מדעים והעשרה.

בנוסף, בשדרות פועלת יחידת הנוער אשר מובילה את כל הפעילות הבלתי פורמאלית של בני הנוער בעיר:  את תנועות הנוער ואת מועדוני הנוער השכונתיים. בנוסף, היחידה מובילה פרויקטים חשובים של מעורבות חברתית והכנה לשירות משמעותי בצה”ל עבור בני הנוער, ומקיימת את אירועי הפנאי והתרבות בעיר.

חינוך פורמלי

שדרות מייחדת מקום מרכזי ומשמעותי לתהליך החינוכי. מערכת החינוך בשדרות מיישמת תכניות לימוד חדשות, פועלת לחיזוק תחום המדעים והטכנולוגיה. קידום יעדי החינוך הוא ברוח המצוינות, הערכים, הקדמה, והשמירה על הסביבה, בעיר מספר רב של תוכניות חינוכיות בינהן, רובוטיקה מדע וחלל

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
 • מיוחד
 • מחוננים ומצטיינים
 • תל"י (תגבור לימודי יהדות)
 • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי
 • דו לשוני
 • מעורב (דתי חילוני)
 • אומנויות
 • אנתרופוסופי
 • מדע וטכנולוגיה
 • תקשורת
 • דמוקרטי

תעסוקה

אודות

בעיר ובסביבתה מספר מרכזי תעסוקה עיקריים המספקים מענה לצרכי התושבים: פארק התעשייה ספירים, פארק התעשייה שדרות ואזורי התעשייה באשקלון ונ.ע.מ. במקביל לפיתוח אזורי מסחר ותעשייה בעיר עצמה, שדרות והמועצה אזורית הסמוכה “שער הנגב” המאגדת את הקיבוצים באזור, משלבים כוחות ומתכננים מספר פרויקטים משותפים: הקמת פארק תעשייה “פארק ניר עם” על שטח של 2,000 דונם ופיתוח שטח לפארק תעשייתי נוסף, שינהלו אותו במשותף. יוזמות כלכליות משותפות אלו, עשויות להוות “קרש קפיצה” לפיתוח האזור כולו.

כמו כן, רבים מתושבי העיר מועסקים במכללה האקדמית ספיר הסמוכה לעיר ובמרכזי התעסוקה שבערים הסמוכות נתיבות ואופקים והרחוקות יותר, באר שבע ואשקלון.

באזור

עמק שרה

באר שבע

תעשייה ויצור

45 ק"מ

א.ת קריית יהודית

באר שבע

תעשייה ויצור

47 ק"מ

גב ים

באר שבע

הייטק

45 ק"מ

א.ת עתירות ידע

באר שבע

הייטק ותעשייה

46 ק"מ

א.ת אופקים

אופקים

תעשייה ויצור

29 ק"מ

א.ת נתיבות

נתיבות

תעשייה ויצור

13 ק"מ

פארק תעשיות ספירים

שער הנגב-שדרות

הייטק ותעשייה

3 ק"מ

עידן הנגב

בסמוך ללהבים ורהט

תעשייה ויצור

34 ק"מ

פארק נ.ע.מ

בית הגדי

תעשייה ויצור

16 ק"מ

 

תחבורה

בישוב

קרוב לתחנת רכבת

קו אוטובוס

מוניות שירות

פורטל קווי תחבורה בישראל

מרחקים

באר שבע

42 ק"מ38 דק'

42 ק"מ1 ו- 2דק'

47 דק'

נתיבות

17 ק"מ14 דק'

19 ק"מ17 דק'

10 דק'

תל אביב

75 ק"מ1 ו- דק'

85 ק"מ1 ו- 8 דק'

1 ו- 9 דק'

ירושלים

90 ק"מ1 ו- 25 דק'

110 ק"מ1 ו- 31 דק'

2 ו- 51 דק'

תרבות ופנאי

אודות

תחום התרבות והפנאי בעיר שדרות מציע לתושבי העיר והסביבה מבחר מגוון של פעילויות לכל שכבות הגיל: סינמטק המציג סרטי איכות לצד "סרטים רצים", אולם מופעים המארח הצגות מהתאטראות המובילות, מופעי סטנדאפ ומוזיקה, חוגי ספורט, אומנות והעשרה, מחלקה מקיימת פסטיבלים מוסיקליים ואירועי קולנוע הידועים גם ברמה הארצית, קבוצת תיאטרון למבוגרים, פרוייקט נשים מבשלות, הרצאות פעילות בשכונות ועוד. כמו כן, אחראי במסגרת המתנ"ס מתקיימים טקסים ואירועים עירוניים בחגים ובחופשים.

חדשות תרבות

 

שירותים עירוניים

חינוך

08-6620353

saritp@sederot.muni.il

שרות לתושב

08-6620242

hilae@sederot.muni.il

הנדסה

08-6620271

ilanah@sederot.muni.il

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם