תמונת סליידר

איכות חיים בין העיר לכפר

סוג ישוב: מועצה מקומית

צביון: מגוון (חילונים, מסורתיים ודתיים)

תושבים: 17605

קריית טבעון

המועצה המקומית קריית טבעון שוכנת באזור בו נזכרת התיישבות בשם טבעון עוד בימי בית שני, אך ההתיישבות החדשה החלה במקום זה רק במחצית השנייה של שנות ה-30. באותה תקופה הוקמו במקום שלושת היישובים: קריית עמל, אלרואי וקריית חרושת. טבעון עצמה נוסדה רק בשנת 1947 ולאחר שלא התקבלה ההצעה לחבר אותה עם קריית עמל למועצה אחת, היא הוקמה כמועצה מקומית נפרדת. כעשר שנים מאוחר סופחו אליה בשלבים היישובים הסמוכים שיכון עמלים, אלרואי, רמות הדסים וקריית עמל ליצירת יחידה מוניציפלית אחת בשם קריית טבעון. עם מהלך זה שונה גם שמה של טבעון ל"קריית טבעון" כמייצג את השילוב בין קריית עמל לטבעון. במהלך נוסף שנעשה בסוף שנות ה-70 סופחה אל קריית טבעון גם קריית חרושת. סגנון החיים בקריית טבעון נע במרווח שבין הכפרי לעירוני ומאפשר קיום של חיי קהילה כפריים בסביבה בעלת תחושה כפרית, אך עם כל השירותים והנוחות שמספק הפן העירוני של המועצה. הסביבה שבה שוכנת קריית טבעון מלאה בצמחייה וחורש טבעי ושימורה הוא ערך שהמועצה מקדמת. מערכת החינוך של המועצה שמה דגש על חינוך לערכים תוך קידום תלמידים מצטיינים לבעלי קשיים כאחד. כיום מתגוררים בקריית טבעון כ 17,000 תושבים מכל המגזרים והעדות. הקהילה של קריית טבעון מאופיינת במגוון הרחב של תושביה ושוכנת בה בין היתר גם קהילה אנתרופוסופית גדולה.

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

הבתים בקריית טבעון מאופיינים בבנייה נמוכה על שטחים גדולים, במיוחד בבתים היותר ישנים. כיום אין בנייה חדשה של שכונות במועצה, אלא רק פרויקטים בודדים שנבנים מדי פעם. עם זאת תמיד ישנה האפשרות לרכוש או לשכור בתים קיימים.

טווח מחירים ממוצע- רכישה

סוג

החל מ-

עד

3 חד' יד שניה

740,000 ש"ח

1,000,000 ש"ח

קוטג' יד שניה

1,500,000 ש"ח

3,200,000 ש"ח

מגרש יד שניה

1,100,000 ש"ח

1,800,000 ש"ח

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

קוטג'

3,000 ש"ח

7,500 ש"ח

3 חד'

2,400 ש"ח

3,700 ש"ח

4 חד'

3,500 ש"ח

4,000 ש"ח

5 חד'

4,000 ש"ח

5,000 ש"ח

הטבות

Private: “סטודנטים בונים עתיד”

תוכנית ייחודית להשמת סטודנטים בשנת הלימודים האחרונה בחברות וארגונים בנגב ובגליל, במהלך שנה זו, הסטודנטים זוכים להכשרה ולליווי מקצועי אצל המעסיק ולאחר מכן, נקלטים במשרה מלאה במשך שנתיים

לעמוד ההטבות

חינוך

לגיל הרך ובלתי פורמלי

מערכת החינוך בקריית טבעון כוללת 23 גני ילדים, 3 בתי ספר ממלכתיים, בית ספר אנתרופוסופי, בית ספר ממלכתי דתי, מרכז למידה, חטיבת ביניים ותיכון. בקריית טבעון מושם הדגש על חינוך לערכים, הקניית ידע וטיפול בתלמידים המתקשים והמצטיינים כאחד. כמו כן נמצאת בתחומי המועצה מכללת אורנים לחינוך.

מערכת החינוך בלתי פורמלית מציעה מגוון פעילויות עבור ילדי בית הספר כגון: פעילויות בתנועות הנוער החילוניות והדתיות כאחד, אגודות ספורט, חוגים שונים בהפעלת המועצה ובית ספר למחול ולמוזיקה. תנועות הנוער הגדולות ביותר במועצה הן הצופים העבריים והנוער העובד והלומד.

חינוך פורמלי

בית ספר מיתרים (יסודי המשולב דתי וחילוני), יבנה (יסודי), נרקיסים (יסודי), קריית עמל (יסודי), רימונים (יסודי), רמת הדסה ומקיף אורט ע”ש גרינברג (חט”ב +תיכון) ובית ספר שקד ותיכון שקד

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
  • מיוחד
  • דמוקרטי
  • דו לשוני
  • אנתרופוסופי
  • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי

תעסוקה

אודות

לקריית טבעון אין מפעלי תעשייה או פארק תעסוקה בתחומיה ולכן רוב התושבים עובדים מחוץ למועצה במרכזי התעסוקה הקרובים בעפולה, מגדל העמק, חיפה ויקנעם, וחלקם אף עובדים במרכז הארץ. האוכלוסייה במועצה מורכבת בעיקר מאקדמאים העוסקים במקצועות חופשיים.

באזור

8 ק"מ

א.ת מבוא כרמל

יקנעם עילית

הייטק

8 ק"מ

10 ק"מ

א.ת מגדל העמק

מגדל העמק

הייטק ותעשייה

14 ק"מ

שגיא 2000

עמק יזראל

תעשייה ויצור

16 ק"מ

א.ת ציפורית

נצרת עילית

הייטק ותעשייה

23 ק"מ

א.ת אלון תבור

עמק יזרעאל

תעשייה ויצור

33 ק"מ

א.ת מבואות הגלבוע

בסמוך לכביש 65 דרומית לעפולה

הייטק ותעשייה

33 ק"מ

א.ת קדמת גליל

הגליל התחתון

תעשייה ויצור

38 ק"מ

 

תחבורה

בישוב

קו אוטובוס

מוניות שירות

קרוב לכביש 6

פורטל קווי תחבורה בישראל

מרחקים

תל אביב

97 ק"מ1:03 שעות

95 ק"מ2:07 שעות

חיפה

19 ק"מ19 דקות

20 ק"מ26 דקות

כביש 6

17 ק"מ13 דקות

בית חולים

21 ק"מ19 דקות

20 ק"מ26 דקות

תרבות ופנאי

אודות

החיים במועצה המקומית קריית טבעון הם השילוב האידאלי בין חיי הכפר לחיי העיר. גודל האוכלוסייה מאפשר לקיים חיי קהילה בהם מתאפשר לחגוג במשותף את חגי ישראל ואירועים מיוחדים, כאשר בכל ההכנות מעורבים חברי הקהילה. בנוסף פועלים במועצה בית קולנוע המציג סרטים נבחרים, בריכת חייה, מגרשי ספורט, קונסרבטוריון, מתנ"ס ובית ספר למחול. ברחבי המועצה קיימים מגרשי משחקים עבור ילדי המועצה ואת היישוב מקיף שביל אופניים מוסדר בשם "סובב טבעון".

חדשות תרבות

 

שירותים עירוניים

חינוך

04-9539283

ganim@kiryat-tivon.muni.il

המחלקה לשירותים חברתיים

04-9539201

Tova@kiryat-tivon.muni.il

הנדסה

04-9539210

peleg@kiryat-tivon.muni.il

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרדוף

הרדוף הוא קיבוץ מתחדש בגליל התחתון, המשתייך למועצה האזורית עמק יזרעאל. קיבוץ חילוני המזוהה עם תורת האנתרופוסופיה ומשתייך לתנועת איחוד הקיבוצים והקבוצות, בו מתגוררים כ 1,000 תושבים.


מיקום

קיבוץ הרדוף ממוקם בגבעות אלונים, במרחק נסיעה של כ 25 דקות מיקנעם, כ30 דקות מחיפה וכשעה ועשרים מת"א


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

מגדל העמק

מגדל העמק שוכנת בשוליים הצפוניים של עמק יזרעאל, במרכזו של אזור ייחודי המשלב התיישבות עירונית וחקלאות ומשקיפה על הר הכרמל והרי הגליל התחתון. כיום חיים במגדל העמק כ-25,000 תושבים הנהנים מחיי קהילה בעיר מתפתחת.


מיקום

העיר מגדל העמק ממוקמת בשוליים הצפוניים של עמק יזרעאל, מרחק כ-7 דקות נסיעה מעפולה, מרחק 35 דקות נסיעה מחיפה וכשעה ועשרים דקות נסיעה מתל אביב.


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

הסוללים

הסוללים הוא קיבוץ מתחדש הממוקם בגיל התחתון, ומשתייך למועצה האזורית עמק יזרעאל. קיבוץ חילוני המשתייך לתנועת איחוד הקיבוצים והקבוצות, בו מתגוררים כ 870 תושבים.


מיקום

קיבוץ הסוללים ממוקם 6 ק"מ ממערב לעפולה. מרחק 20 דקות מיקנעם, 30 דקות מעפולה וכשעה ועשרים דקות מת"א.


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון