תמונת סליידר

עיר של קסם, יצירה ומדע

סוג ישוב: עיר

צביון: מגוון (חילונים, מסורתיים ודתיים)

תושבים: 32896

צפת

צפת נמצאת היום על סִפּוֹ של שינוי היסטורי, שיביא להשבת קסמה, מעמדה וכבודה של העיר ויחדש ימיה המפוארים כקדם, שינוי שישפיע על הגליל כולו. בצפת, בירת הגליל העליון חיים כיום כ- 36,000 תושבים מכל גווני החברה הישראלית. צפת הינה עיר בעלת צביון מסורתי. בעיר מתגוררות מגוון סוגי אוכלוסיות: חילונים, דתיים וחרדים, אשר חיים בהרמוניה משותפת ומרקם חיים ייחודי. החזון העירוני הוא להצמיח את צפת על בסיס מודל המחבר בין רוחניות למדע. התבססותה של הפקולטה לרפואה בעיר הופכת את צפת לעיר אוניברסיטאית המתמחה בנושאי בריאות. השינוי כבר ניכר בתוצאות: בחמש השנים האחרונות העיר קולטת מאות עולים מרחבי העולם, מערכת החינוך העירונית הוכרזה כאחת המובילות בארץ, ענף התיירות בפריחה מחודשת, ולראשונה מזה שנים ישנה הגירה חיובית לעיר. במקביל התחיל תהליך התחדשות תרבותית שבמרכזו פתיחה מחדש של היכל התרבות העירוני.

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

צפת מאופיינת בסגנונות בנייה מגוונים, לצד בתים ציוריים בצפת העתיקה נבנות השכונות החדשות – רמת רזים, איביקור, נוף הכנרת ומנחם בגין – בבניה בסגנון בנה ביתך.  שכונות אלה גובלות ביערות ירוקים ומרובן נשקף הנוף המרהיב של הכנרת. בשכונות הדרומיות, המאופיינות באוכלוסיות דתיות וחרדיות, הבניה היא בעיקרה רוויה . לצפת פוטנציאל הקרקע הגדול ביותר בגליל העליון המזרחי, כ 5,000- יח”ד. בצפת ישנה חשיבות לקהילתיות וישנן מספר לא מבוטל של קהילות וגרעינים המפעילים חיי קהילה וערבות הדדית ופועלים בתחומי רווחה וחברה בעיר.

טווח מחירים ממוצע- רכישה

סוג

החל מ-

עד

3 חד' יד שניה

350,000 ש"ח

1,000,000 ש"ח

4 חד' יש שניה

550,000 ש"ח

1,200,000 ש"ח

5 חד' יד שניה

600,000 ש"ח

2,000,000 ש"ח

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

3 חד'

1,500 ש"ח

2,500 ש"ח

4 חד'

2,000 ש"ח

3,000 ש"ח

5 חד'

2,500 ש"ח

4,000 ש"ח

הטבות

הנחת מס הכנסה בשיעור של עד 12%

תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 12% מההכנסה החודשית עד תקרה של 192,000 ש”ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

הטבת אזור עדיפות לאומית א1 (עירוני) של משרד הבינוי והשיכון

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א1 עירוני על פי הגדרת משרד הבינוי והשיכון, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רשות מקרקעי ישראל, זכאים לסבסוד הוצאות פיתוח של עד 50%  בהתאם לטופוגרפיה ואחוז שיפוע הקרקע במגרש.

הטבת אזור עדיפות לאומית א’ של רמ”י

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’ על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רמ”י, זכאים לסבסוד של עד 100% משווי הקרקע בהתאם לתקנות רמ”י.

Private: “סטודנטים בונים עתיד”

תוכנית ייחודית להשמת סטודנטים בשנת הלימודים האחרונה בחברות וארגונים בנגב ובגליל, במהלך שנה זו, הסטודנטים זוכים להכשרה ולליווי מקצועי אצל המעסיק ולאחר מכן, נקלטים במשרה מלאה במשך שנתיים

לעמוד ההטבות

חינוך

לגיל הרך ובלתי פורמלי

בשנים האחרונות, מערכת החינוך של צפת עברה קפיצת מדרגה . העיר זכתה בפרס החינוך הארצי על הישגיה וישנה עלייה בזכאים לתעודות בגרות ל 87%-. בעיר נפתחו תכניות ייחודיות כגון” פרחי צפת לרפואה” (בשיתוף הפקולטה לרפואה), פרחי משפטים  (בשיתוף המכללה האקדמית בעיר) ו”צפת מנגנת” המאפשרת לילדי בית הספר ללמוד מוזיקה עם טובי המורים בתחום. פרסי

בעיר מספר רב של גני עירייה, בתי ספר יסודיים ובתי ספר תיכוניים. בצפת שלושה מוסדות להשכלה גבוהה. בצפת פועלות ארבע תנועות נוער המתאימות לאוכלוסיות השונות בעיר. למרכזים הקהילתיים בצפת ישנם ארבע שלוחות ברחבי העיר המספקים פעילות ענפה של חוגים לכל הגילאים, מועדוני נוער ברחבי העיר וספריה עירונית, בית ספר לריקוד, מועדון ללמידת מוזקה ובית קפה לבני הנוער בשעות הערב.

חינוך פורמלי

בשנים האחרונות, מערכת החינוך של צפת עברה קפיצת מדרגה . העיר זכתה בפרס החינוך הארצי על הישגיה וישנה עלייה בזכאים לתעודות בגרות ל 87%-. בעיר נפתחו תכניות ייחודיות כגון” פרחי צפת לרפואה” (בשיתוף הפקולטה לרפואה), פרחי משפטים  (בשיתוף המכללה האקדמית בעיר) ו”צפת מנגנת” המאפשרת לילדי בית הספר ללמוד מוזיקה עם טובי המורים בתחום. פרסי

 

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
  • מיוחד
  • דמוקרטי
  • דו לשוני
  • אנתרופוסופי
  • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי

תעסוקה

אודות

רבים מתושבי צפת עוסקים בבית החולים זיו, מכללת צפת והעיריה. תושבים רבים עובדים בסביבתה של העיר בשלושה אזורי תעשיה מרכזיים: דלתון, אזור התעשייה צח”ר ואזור התעשייה של צפת ורבים אחרים עובדים בתעשיית התיירות המקומית. ענף התיירות צמח והוקמו מלונות בוטיק וצימרים. בשנים האחרונות הועתקו מיקומם של מפעלים רבים לעיר צפת דוגמת בייגל בייגל של יוניליוור.

באזור

א.ת רמת דלתון

דלתון

תעשייה ותיירות

10 ק"מ

א.ת צ.ח.ר

ראש פינה

הייטק ותעשייה

14 ק"מ

א.ת חצור הגלילית

חצור הגלילית

תעשייה ויצור

16 ק"מ

א.ת כרמיאל

כרמיאל

הייטק ותעשייה

30 ק"מ

א.ת קורן

מעלות-תרשיחא

הייטק ותעשייה

36 ק"מ

א.ת קצרין

קצרין

תעשייה ויצור

36 ק"מ

38 ק"מ

א.ת משגב

משגב

תעשייה ויצור

41 ק"מ

א.ת קריית שמונה צפון

קריית שמונה

תעשייה ויצור

44 ק"מ

 

תחבורה

בישוב

קו אוטובוס

מוניות שירות

פורטל קווי תחבורה בישראל

מרחקים

תל אביב

165 ק"מ1:51 שעות

166 ק"מ3:28 שעות

חיפה

76 ק"מ1:08 שעות

76 ק"מ1:40 שעות

בית חולים

2 ק"מ5 דקות

6 ק"מ18 דקות

תרבות ופנאי

אודות

ההיסטוריה התרבותית של העיר צפת עשירה בפעילות יצירתית ותוססת. העיר הותירה את רישומה על העם היהודי לדורות. על בסיס מורשת זו התפתח בצפת עם קום המדינה רובע אמנים תוסס ובשנות ה 60- וה 70- הפך רובע האומנים לזירה שוקקת במוסיקאים , שחקנים, מחזאים וציירים. לאחרונה, הבשילו תהליכי התחדשות עירוניים בעיר העתיקה ובקריית האומנים שמטרתם התנעה מחדש של מערך התרבות בעיר. היכל התרבות נפתח מחדש ומציע אירועים והצגות לקהלי היעד השונים בעיר. בקיץ 2015 נחנכה מסרטה חדשנית שמאפשרת הקרנת סרטי קולנוע באולם ותהפוך את היכל התרבות בעיר למעמד של בית קולנוע אזורי.

חדשות תרבות

 

שירותים עירוניים

הנדסה

04-6927465/4

מחלקת קליטה

04-6927499

arkadi1@zefat.muni.il

מנהלת רובעים

04-6820412

SHARONM@zefat.muni.il

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם

עכו

עכו היא עיר חוף הממוקמת בגליל המערבי דרומית לנהרייה. העיר הינה עיר מעורבת המקיימת חיי שיתוף בין אוכלוסיות מגוונות, ומונה כיום כ- 47,000 תושבים.


מיקום

העיר עכו שוכנת בגליל המערבי בסמוך לחוף הים התיכון . 10 דקות מנהריה, 20 דקות מכרמיאל 25 דקות מחיפה


אפשרויות מגורים

בשנים האחרונות חווה העיר עכו תנופת בנייה מחודשת, זאת לצד שיקום וחיזוק השכונות הוותיקות. ניתן למצוא בעיר מגוון רחב של פרויקטים הכוללים מגדלי מגורים חדישים לצד בנייני בוטיק על שפת הים. כיום רוב הבנייה בעיר נעשית במתכונת של בנייה רוויה, אך ניתן למצוא בתים צמודי קרקע רבים, כמו גם קרקעות פרטיות בשוק היד השנייה.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

טבריה

טבריה שוכנת לחופה המערבי של הכנרת וייחודה בעובדה כי הינה העיר היחידה הנפרסת לאורך רצועה באורך 7.7 ק”מ של חופי הכנרת. כיום מתגוררים בעיר כ-42,000 תושבים אשר חיים את הנוף הגלילי בעיר המשמשת מרכז תיירות, בקרבת הכנרת כמו גם בקרבת המקומות הקדושים ליהדות ולנצרות כאחד.


מיקום

טבריה שוכנת במרחק: 35 דקות נסיעה מכביש 6, 40 דקות נסיעה מחיפה, 75 דקות נסיעה ממרכז הארץ. בשנים האחרונות התשתיות התחבורתיות תפסו תאוצה משמעותית וכיום, לאחר פתיחת מחלף גולני ומחלף המוביל, המרחק לחיפה עומד על כ- 40 דקות נסיעה. בעיר טבריה תחבורה ציבורית מתקדמת עם קווי תחבורה בתדירות גבוהה, הן לשכונות העיר והן למוקדי מסחר ותרבות.


אפשרויות מגורים

טבריה נמצאת בעיצומו של תהליך פיתוח ובניית שכונות חדשות, אשר חלקן משווקות בימים אלו לתושבי העיר ולמשפחות חדשות אשר מעוניינות להיקלט בגליל. כיום ישנו דגש על בנייה צמודת קרקע בשיטת “בנה ביתך”, וכחלק מתהליך זה, משווקים מגרשים לבניית בתים פרטיים. כמו כן תיכנס בקרוב העיר לתהליך שיווק של כ- 2,000 יח”ד דיור במסגרת תכנית מחיר למשתכן.

בין הפרויקטים הבולטים בעיר:

שכונת “טבריה המושבה” – נמצאת בתהליכי תכנון מתקדמים, עם עלויות פיתוח נמוכות והיצע של אלפי מגרשים לבנייה צמודת קרקע. השכונה, שבה נוף פראי להר תבור ובקעת יבנאל, מהווה את גולת הכותרת של הגליל בתחום ההתיישבות.

פרויקט ואדי רקת – פרויקט משולב המציע מגרשים לבנייה צמודת קרקע בשיטת “בנה ביתך”, ואלפי דירות בבנייה מדורגת. הפרויקט עתיד לקום בחלקה הצפוני של טבריה על השלוחות הדרומיות של נחל רקת, מהן נפרשת הכנרת ובקעת גינוסר.

מגדלי מגורים– בימים אלו נבנים בטבריה פרויקטים של רבי קומות במחירים אטרקטיביים. סביבת הפרויקטים מציעה קרבה לגני ילדים, למרכזי תרבות ופנאי ולעורקי תחבורה.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

יבנאל

יבניאל הינה מועצה מקומית בלב שדות חקלאיים בגליל התחתון. במועצה חיים כיום כ- 4,080 תושבים והיא מורכבת מחילונים, דתיים ומסורתיים החיים יחד בכבוד הדדי. המועצה הורכבה מארבעה יישובים שהיו צמודים זה לזה וחוברו יחד. במקור נקראה ימה, על שם כפר ימה הנזכר בתלמוד.


מיקום

יבנאל ממוקמת על כביש 767 , דרומית מערבית לימת הכנרת בין שטחיה החקלאיים של הגליל התחתון. המועצה נמצאת בקרבת היישובים אלומות ושרונה וכ- 20 דקות מהעיר טבריה וכ- 25 דקות מעפולה.


אפשרויות מגורים

יבניאל מאופיינת בבניה שהיא בעיקרה בניה נמוכה. הבניה בשנים האחרונות

מתבצעת בצורה נקודתית. כיום אין שיווקים חדשים במועצה אך ניתן למצוא נכסים פרטיים לשכירות ורכישה. במועצה קיימות קהילות חילוניות לצד קהילות דתיות (ברסלב) החיות בהרמוניה וכבוד הדדי.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון