תמונת סליידר

אוויר הרים נקי אל מול נופי בראשית

סוג ישוב: עיר

צביון: ישוב מגוון, דתיים לצד חילוניים וקהילות עירוניות מגוונות

תושבים: 24229

ערד

ערד היא העיר המזרחית בישראל , שוכנת על רכס בגובה של 600 מטר ומשקיפה על ים המלח מגובה 1000 מטר. תכנונה של העיר ערד החל בראשית שנות ה-60 במטרה להקים עיר מחוז לחבל התיישבותי חדש (חבל ערד) ושתאכלס את עובדי קידוחי הנפט, מפעלי ים המלח, עובדי תיירות המרפא בים המלח, עין בוקק ומישור רותם. באותן השנים פעלה וועדת קליטה שאישרה מכירת דירות רק לבעלי מקצוע שהוגדרו כמתאימים ולמעשה היתה זו העיר היחידה בישראל שהציבה קריטריונים ותנאי קבלה. לאחר שנים, כשהתפתח במקום שוק דירות יד שנייה, נעלמה יכולת השפעתה של הוועדה, והיא בוטלה. ביוני 1995 הוכרזה ערד כעיר, במעמד ראש הממשלה דאז יצחק רבין. בערד חיים כיום כ-28,000 תושבים. בשנים האחרונות השקיעה הרשות רבות ביצירת קרקע פורייה לקליטת אוכלוסייה צעירה וחזקה וניתן לראות חזרה של צעירים אל העיר, לצד קבוצות וגרעיני התיישבות שמחפשים לגור יחד במקום קהילתי ובתנאי דיור אטרקטיביים. השקעות גדולות נעשו בתחומי החינוך, בתשתיות, בחיי התרבות, ועוד.  

דבר ראש העיר

חברים יקרים,
אנא ראו פנייה זו כהזמנה אישית לבוא ולהתרשם מערד, כי יש לה הרבה להציע.
בערד תוכלו למצוא בית צמוד קרקע במחיר שווה לכל נפש, עם שטח גדול ונוף אל המדבר והים. שכונת רננים מאפשרת לכם לבנות את בית חלומותיכם ושכונת נופים החדשה תאפשר לכם לבנות בית עם יחידות נופש תיירותיות על שטח של חצי דונם עד שני דונם.
בערד תוכלו להעניק לילדיכם את חינוך מעולה בגוון האפשרויות הייחודיות בדרום: בית ספר דמוקרטי, בתי ספר יסודיים לתקשורת, סביבה, אומנויות, ועוד. תיכון מקיף המגיע ל 80% זכאות לבגרות ותיכון מקצועי מבית מדרשו של התעשיין סטף ורטהיימר, שהפך למודל ארצי, אולפנא לבנות ובית ספר ממ"ד.
בערד תוכלו ליהנות מחיי קהילה ותרבות תוססים. מפגשי תושבים, הצגות תאטרון, מופעים מוסיקליים, אירועים לילדים ולקטנטנים, הרצאות וערבי תרבות בספרייה. פסטיבל ערד, ימי חג, ראלי מכוניות, שבילי הליכה סביב העיר ומסלולי אופניים ייחודיים.
בערד לא תהיו לבד בצעדיכם הראשונים. מרכז הצעירים שלנו ילווה אתכם מרגע פנייתכם. תקבלו מידע על אפשרויות מגורים, לימודים לילדים, הצעות עבודה, היכרות עם מוסדות העיר, עם תושבים אחרים ועם הפעילות הענפה בעיר.
ערד מחדשת ימיה וחוזרת להיות הפנינה של הנגב. הצטרפו אל ההצלחה הגדולה.
מצפה לראותכם
עו"ד ניסן בן חמו
ראש עיריית ערד

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

כל אפשרויות המגורים בערד בהישג יד. בעיר מורגשת תנופת בנייה וצמיחה עם מספר פרויקטים למגורים: בנייה צמודת קרקע, בנייה רוויה והקצאת מגרשים לבניה עצמית. בקרוב תצא לשיווק שכונת ‘הגבעות המזרחיות’ הכוללת מגרשים בגדלים שונים לבנייה עצמית, עם אישור לבניית צימרים, חדרי אירוח ואטרקציות תיירותיות.

טווח מחירים ממוצע- רכישה

סוג

החל מ-

עד

דירת 3 חדרים יד שניה

310,000

610,000

דירת 4 חדרים חדשה

780,000

810,000

דירת 4 חדרים יד שניה

400,000

750,000

דירת 5 חדרים חדשה

930,000

970,000

דירת 5 חדרים יד שניה

650,000

990,000

דו משפחתי

750,000

1,000,000

וילה

900,000

1,800,000

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

דירת 3 חדרים

1,400

2,300

דירת 4 חדרים

2,000

2,400

דו משפחתי

2,600

3,500

וילה

3,500

4,500

הטבות

הטבת מס הכנסה בשיעור של עד 16%

תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 16% מההכנסה החודשית עד תקרה של 192,000 ש”ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

הטבת אזור עדיפות לאומית א1 (עירוני) של משרד הבינוי והשיכון

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א1 עירוני על פי הגדרת משרד הבינוי והשיכון, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רשות מקרקעי ישראל, זכאים לסבסוד הוצאות פיתוח של עד 50%  בהתאם לטופוגרפיה ואחוז שיפוע הקרקע במגרש.

הטבת אזור עדיפות לאומית א’ של רמ”י

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’ על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רמ”י, זכאים לסבסוד של עד 100% משווי הקרקע בהתאם לתקנות רמ”י.

Private: הטבות לאנשי קבע ומשרתי מילואים

חיילי מילואים פעילים זכאים להנחה בעלות פיתוח הקרקע על פי קריטריונים של מיקום, ימי מילואים ואיזור עדיפות לאומי.

לעמוד ההטבות

חינוך

לגיל הרך ובלתי פורמלי

בערד 24 מסגרות חינוך וגנים לגיל הרך.

את החינוך הבלתי פורמאלי בעיר מוביל מתנ”ס העירייה שבמסגרתו מופעלות מספר תוכניות: חוגי ילדים וחוגי מבוגרים בתחומים רבים ומגוונים, המרכז לגיל הרך, מרכז למחול, קונסרבטוריון, מרכז נוער, ומספר אגונים לבעלי צרכים מיוחדים: ‘מלב ולב ערד’, ‘אנוש’ ‘אקי”ם ו’קהילה נגישה’.

מרכז הנוער “המרפסת” מהווה מקום לתרבות ובילוי לנוער וכולל סדנאות, סטנד אפ ועוד במתכונת של “בית קפה לנוער”.

תנועות הנוער הן חוד החנית של הפעילות ההתנדבותית בעיר ובין התנועות ניתן למצוא: בית”ר הצופים, בני עקיבא והנוער העובד והלומד.

עוד בערד מספר מוסדות תומכי חינוך: מרכז מדעים, שירות פסיכולוגי חינוכי, מרכז צעירים, מרכז ספורט, קאנטרי, וספרייה עירונית.

חינוך פורמלי

בערד חינוך מגוון המתאים לכלל המגזרים ומשלב מגמות ייחודיות ותכניות העשרה. מערכת החינוך בערד כוללת: בית ספר תיכון שעומד על 80% זכאות לתעודת בגרות, בית ספר טכנולוגי מתקדם ביותר שהפך למודל ארצי, בית ספר דמוקרטי ובתי ספר יסודיים בשיטת ניהול עצמי, ממוקדי תחומים (מוסיקה, מדעים, סביבה, ועוד).

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
 • מיוחד
 • מחוננים ומצטיינים
 • תל"י (תגבור לימודי יהדות)
 • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי
 • דו לשוני
 • מעורב (דתי חילוני)
 • אומנויות
 • אנתרופוסופי
 • מדע וטכנולוגיה
 • תקשורת
 • דמוקרטי

תעסוקה

אודות

ערד נהנית מנגישות ומקרבה למספר רב של מרכזי תעסוקה: מפעלי ים המלח והמלונות, מישור רותם ומטרופולין באר שבע. כמו כן, רבים מתושבי העיר עוסקים בחינוך, במינהל ובמקצועות חופשיים.

באזור

א.ת עתירות ידע

באר שבע

הייטק ותעשייה

47 ק"מ

מישור רותם

דימונה

כימיה

27 ק"מ

מפעלי ים המלח

סדום

כימיה

21 ק"מ

נאות חובב

באר שבע

כימיה

50 ק"מ

עידן הנגב

בסמוך ללהבים ורהט

תעשייה ויצור

47 ק"מ

עמק שרה

באר שבע

תעשייה ויצור

47 ק"מ

גב ים

באר שבע

הייטק

47 ק"מ

פארק נ.ע.מ

בית הגדי

תעשייה ויצור

72 ק"מ

פארק עומר

עומר

הייטק ותעשייה

41 ק"מ

א.ת קריית יהודית

באר שבע

תעשייה ויצור

47 ק"מ

א.ת ערד

ערד

תעשייה ויצור

0

א.ת קריית גת מזרח

קריית גת מזרח

הייטק ותעשייה

80 ק"מ

 

תחבורה

בישוב

קו אוטובוס

מוניות שירות

קרוב לכביש 6

פורטל קווי תחבורה בישראל

מרחקים

באר שבע

46 ק"מ45 דק'

47 ק"מ40 דק'

תל אביב

143 ק"מ1 ו 42 דק'

155 ק"מ120 דק'

ירושלים

138 ק"מ1 ו48 דק'

150 ק"משעתיים ו 42 דק'

תרבות ופנאי

אודות

חדשות תרבות

 

שירותים עירוניים

חינוך

08-9951607

malka@arad.muni.il

חברה כלכלית

08-9951888

הנדסה

08-9951616

mina_sh@arad.muni.il

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מצפה רמון

באמצע הדרך בין תל אביב לאילת, בגובה של 900 מטר, בין מרחבים פתוחים ונופי בראשית, שוכנת מצפה רמון. מצפה רמון הוא יישוב בתנופה המונה כ-5,500 תושבים החיים במעטפת של קהילה חמה ומגוונת.


מיקום

מצפה רמון ממוקמת במרכז הנגב– שעת נסיעה מבאר שבע ו-1:45 מאילת. היישובים המרכזיים בסביבתה הם: שדה בוקר ומדרשת בן-גוריון (25 דקות נסיעה) ירוחם (40 דקות) ודימונה (50 דקות).


אפשרויות מגורים

בשנים האחרונות החלה תנופת בנייה ביישוב אם כי מדובר עדיין על מינונים מחושבים, ביישוב מגוון אופציות למגורים החל מיד שנייה, וילות מפוארות מול נופים עוצרי נשימה ועד דירות שיכון משופצות.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

מיתר

מיתר היא מועצה מקומית השוכרת בצפון הנגב, בשיפוליו הדרומיים של הר חברון. היישוב מיתר בעל אופי קהילתי-כפרי ומתגוררים בו כ- 8,000 תושבים.


מיקום

מיתר שוכנת בצפון הנגב בשיפוליו הדרומיים של הר חברון בגובה 400 מטר, כ-18 קילומטרים צפונית-מזרחית לבאר שבע ובסמיכות לכביש 6.


אפשרויות מגורים

היישוב הינו בעל צביון כפרי וככזה מציע בתים צמודי קרקע. בישוב אזור “ותיק” ואזור חדש ובו שכונה חדשה בבנייה עצמית.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

ירוחם

ירוחם היא מועצה מקומית המונה כ-10,000 תושבים וממוקמת בין המכתש הגדול לאגם ירוחם. תושבי המועצה נהנים מחינוך איכותי, הזדמנויות תעסוקה רבות וסביבת מגורים אידיאלית המשלבת בין נופי מדבר מרהיבים לנווה מדבר ירוק סביב אגם ירוחם.


מיקום

העיר ירוחם ממוקמת במיקום מרכזי בנגב - כחצי שעה נסיעה מהעיר באר שבע, 10 דקות מעיר הבה"דים ו-40 דקות ממצפה רמון. מיקומה הגיאוגרפי של ירוחם "בין מכתש לאגם" והיותה מוקפת בשמורות טבע מעמידים אותה בראש הרשימה של אזורי התיירות בנגב.


אפשרויות מגורים

בעשור האחרון ירוחם נהנית מתנופת בניה ומאות יחידות דיור חדשות נבנות מדי שנה ולמרות הביקושים הגוברים, המחירים נותרו אטרקטיביים. לדוגמא: דירת גן מרווחת או פנטהאוז מפואר בפחות ממיליון שקל, בית פרטי על מגרש של כחצי דונם במחיר של פחות ממיליון וחצי שקלים, בשנים האחרונות ניתן למצוא בישוב אפשרויות מגורים חדישות לצד הזדמנויות יד שנייה אטרקטיביות.

בסוף 2015 נבנתה שכונה צפונית חדשה בשם “אירוסים” וכן נמכרו 500 מגרשים בשכונת אופק.

לצורך שמירה על האינטרסים של תושבי המקום החלה העירייה בנקיטת צעדים לאכיפת הבנייה. יוזמה בשם “בן ממשיך בפריפריה” נהגתה על ידי תושבי ירוחם בכדי לעזור לצעירי העיר וערים נוספות בפריפריות הגיאוגרפיות של מדינת ישראל, לרכוש דיור במחירים מוזלים.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון