תמונת סליידר

חיי היום יום והסביבה הם השדה ללימוד.

מועצה: חבל אילות

סוג ישוב: קיבוץ שיתופי

צביון: חילוני

תושבים: 220

נאות סמדר

נאות סמדר הוא קיבוץ חילוני המשתייך לתנועת הקיבוצים. הקיבוץ נמצא ליד צומת שיזפון, כ-60 ק״מ צפונית לאילת. הקיבוץ הוקם בשנת 1989 במקום בו היה בעבר קיבוץ שיזפון, על ידי קבוצת חברים ירושלמים שחזונם היה חיי שיתוף בין אדם לחברו ולסביבתו. מי שהוביל את הקמת הקיבוץ היה יוסף ספרא, שחקן תיאטרון ואיש רוח שאסף סביבו קהילה וייסד עמותת "אנשי מעשה". הקהילה בקיבוץ מקיימת אורח חיים המתבסס על קיימות: חקלאות אורגנית, בניה מדברית, מחזור מים וצמחונות. בקיבוץ מתגוררות כ-50 משפחות. במרכזו של הקיבוץ בית האומנויות - מבנה מרכזי ובולט למרחקים. זהו מבנה ייחודי ויוצא דופן המשכן בין כתליו סדנאות אומנות מתחומים שונים: צורפות, ויטראז', משי, קרמיקה, ניר, נגרות אומנותית ועוד. המוצרים השונים הנוצרים בנאות סמדר משקפים את רוח המקום: האפשרות לשלב חומרים שונים יחד, מוסיפה מגוון ועושר למוצר - זהו זימון מיוחד לכל העוסקים במלאכה לשתף פעולה ולעבוד יחד.

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

הקיבוץ פתוח לקליטה של מתנדבים ומספר מועט צעירים ומשפחות. תהליך הקליטה כולל וועדת קבלה.

 

טווח מחירים ממוצע- רכישה

סוג

החל מ-

עד

וילה/ בית פרטי

1,500,000

1,900,000

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

טווח מחירים כללי

3,000

5,500

הטבות

הנחת מס הכנסה בשיעור של עד 12%

תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 12% מההכנסה החודשית עד תקרה של 192,000 ש”ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

הטבת אזור עדיפות לאומית א’2 (כפרי) של משרד הבינוי והשיכון

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’2 (כפרי) על פי הגדרת משרד הבינוי והשיכון, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רשות מקרקעי ישראל, זכאים לסבסוד הוצאות פיתוח של עד 50%  בהתאם לטופוגרפיה ואחוז שיפוע הקרקע במגרש.

הטבת אזור עדיפות לאומית א’ של רמ”י

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’ על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רמ”י, זכאים לסבסוד של עד 100% משווי הקרקע בהתאם לתקנות רמ”י.

Private: הטבות לאנשי קבע ומשרתי מילואים

חיילי מילואים פעילים זכאים להנחה בעלות פיתוח הקרקע על פי קריטריונים של מיקום, ימי מילואים ואיזור עדיפות לאומי.

לעמוד ההטבות

חינוך

בישוב

מסגרות החינוך לגיל הרך נמצאות בתחום הקיבוץ.

בקיבוץ ישנו בית ספר יסודי הנקרא על שם הקיבוץ “נאות סמדר” בו לומדים תלמידים עד כיתה ז׳.

החודש האחרון של כל שנת לימודים מוקדש להפקתה של הצגת סוף השנה ולהכנת תערוכה המסכמת את פעילות בית הספר במהלך השנה. רבים מאנשי המקום נרתמים לסייע בבניית הבמה והתפאורה, הכוריאוגרפיה ובליווי מוסיקלי ובהכנת תלבושות ועוד. יום ההופעה הוא יום חג לכל הקיבוץ, חגיגה של אנרגיה ושמחת יצירה.

תלמידי התיכון לומדים בתיכון האזורי ״מעלה שחרות״, ביטבתה.

 

במסגרת החינוך הבלתי פורמאלי, מתקיימת בקיבוץ פעילות בשעות שאחרי בית הספר ובקבוצות רב גילאיות: כל ילדי נאות סמדר אוכלים את ארוחותיהם יחד, מכינים את שיעורי הבית יחד, משתתפים יחד בהצגות, בפעילויות מוסיקליות, בחוגים ובמשחקים.

 

 

 

בתי ספר

שם

כיתות

מיקום

מרחק

נאות סמדר

א - ח

נאות סמדר

0 ק"מ

מעלה שחרות

ז - יב

יטבתה

23 ק"מ

מעלה שחרות יסודי

א - ו

יטבתה

23 ק"מ

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
 • מיוחד
 • מחוננים ומצטיינים
 • תל"י (תגבור לימודי יהדות)
 • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי
 • דו לשוני
 • מעורב (דתי חילוני)
 • אומנויות
 • אנתרופוסופי
 • מדע וטכנולוגיה
 • תקשורת
 • דמוקרטי

תעסוקה

בישוב

כלכלת הקיבוץ הינה בשותפות מלאה, כאשר העיסוק העיקרי בקיבוץ הוא חקלאות אורגנית: מטעים, כרמים, פרדסים, גידולי שדה ומשק חי, יקב, מוצרי קוסמטיקה טבעיים ממיצוי צמחים הגדלים בשיטה האורגנית, דבש, ריבות ושלל מוצרי מזון אורגנים. בבעלות הקיבוץ חברת בניה פרטית אשר אחראית על בניית רוב הבתים. היזמות בקיבוץ כוללת חנות מזכרות בטרמינל בעובדה ובפונדק בצומת שיזפון, חברת הפקות וידאו, מכון לבעלי מלאכה ואומנים וכפר נופש מדברי.

 

באזור

א.ת שחורת

3 ק"מ צפונית לאילת

הייטק ותעשייה

23 ק"מ

א.ת אילת

אילת

תעשייה ויצור

62 ק"מ

ענפי תעשייה באזור

תיירות

חקלאות

תחבורה

בישוב

מרחקים

תל אביב

283 ק"מ3 ו- 11 דק'

284 ק"מ5 ו- 19 דק'

ירושלים

270 ק"מ3 ו- 12 דק'

278 ק"מ4 ו- 44 דק'

באר שבע

171 ק"מ2 ו- 5 דק'

170 ק"מ3 ו- 41 דק'

אילת

62 ק"מ47 דק'

101 ק"מ2 ו- 31 דק'

שירותים קהילתיים

בישוב

בקיבוץ נאות סמדר צרכנייה, בית כנסת, חדר אוכל המגיש שלוש ארוחות ביום.

באזור

בית כנסת

נאות סמדר

0 ק"מ

בריכה

נאות סמדר

0 ק"מ

צרכניה

נאות סמדר

0 ק"מ

קופ"ח

נאות סמדר

0 ק"מ

אפשרויות נוספות באזור

בחרו מסגרת
 • מגרשי ספורט
 • מרכז חוגים
 • ספרייה

תרבות ופנאי

בישוב

קהילת נאות סמדר הינה קהילה קטנה ומגובשת של חברים קבועים ומתנדבים זמניים, המקיימת פעילויות תרבות, חברה ויצירה משותפות לכל הגילאים. ביישוב מספר מתקנים לשעות הפנאי: מועדון ילדים, מועדון מבוגרים, בריכת שחייה, גן משחקים.

באזור

אפשרויות נוספות באזור

בחרו מסגרת
 • מלון
 • צימרים
 • קונסרבטוריון

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סמר

סמר הוא קיבוץ חילוני ליד אילת, בתחומה של המועצה האזורית חבל אילות. זהו אחד הקיבוצים היחידים בישראל ששמרו על מערכת סוציאליסטית שיתופית מלאה. אוכלוסיית הקיבוץ מונה כ- 250 חברים בכ-50 משפחות. התעסוקה בקיבוץ היא בתחומי החקלאות, תעשייה, תיירות ויזמות.


מיקום

קיבוץ סמר נמצא בערבה הדרומית, בסמוך לכביש הערבה, כ-30 ק"מ מאילת, בתחומה של המועצה האזורית חבל אילות.


אפשרויות מגורים

יכולת הקליטה של הקיבוץ מוגבלת ומרבית החברים החדשים מגיעים בשיטת ״חבר מביא חבר״. בממוצע נקלטות ארבע משפחות בשנה, תהליך הקליטה נעשה על ידי צוות ייעודי ולוקח בין שנתיים לשלוש. ניתן לגור בסמר במסגרת התנדבותית.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

אילת

באילת חיים נכון ל 2015 כ- 62,000 תושבים הנהנים מעיר בעלת נוף ייחודי, הזדמנויות עסקיות והטבות מס, מערכת חינוך מצטיינת, רשת מתנ”סים מהמובילות בארץ, מוסדות לימוד ומחקר אקדמיים ועוד.


מיקום

אילת היא העיר הדרומית ביותר במדינת ישראל והיחידה לחופי ים סוף. היא משמשת כעיר נמל ותיירות וממוקמת בערבה


אפשרויות מגורים

אילת נמצאת בתנופה אדירה של בינוי, פיתוח וטיפוח. בעשור האחרון נבנו באילת אלפי יחידות דיור תוך כדי שמירה על הטופוגרפיה הייחודית שבין ההרים לים. בשכונות החדשות שזורים פארקים רחבים, מתקני ספורט, מוסדות חינוך ומבני קהילה רבים.

לצד הבנייה החדשה, משקיעה העיר בשיקום ושדרוג השכונות הוותיקות, הממוקמות בקרבת מרכז העיר ובמרחק הליכה מחוף הים. באמצעות מינהלת השכונות, מפעילה העירייה בשיתוף משרד הבינוי תכניות ופרויקטים לשדרוג ו”מתיחת פנים” של המבנים והתשתיות בשכונות אלה.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

הר עמשא

הר עמשא הוא כפר שיתופי אקולוגי השוכן בלב שמורת טבע בין יער יתר למדבר יהודה. בשטח המועצה האזורית תמר. הישוב חילוני ומתגוררות בו כ-40 משפחות.


מיקום

הר עמשא נמצא בקצהו של יער יתיר בסמוך לשמורת הטבע הר עמשא ובגובה של כ-850 מטרים מעל פני הים. הכפר נמצא במרחק של 20 דקות נסיעה מערד וכ-45 דקות נסיעה מבאר שבע.


אפשרויות מגורים

הכפר נמצא בתהליך של צמיחה וקליטה מזה מספר שנים. כיום ישנה קליטה במסגרת הרחבה ובניית שכונה חדשה תוך שמירה על האופי הייחודי של הקהילה והמקום. הקבלה לחברות מותנת במעבר של ועדת קבלה.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון