תמונת סליידר

עולים הביתה למנרה

מועצה: הגליל העליון

סוג ישוב: קיבוץ שיתופי

צביון: חילוני

תושבים: 229

מנרה

קיבוץ מנרה נוסד בשנת 1943 על ידי גרעיני נוער מתנועת הנוער העובד וגרעיני נוער מגרמניה ופולין. שמו של הקיבוץ משמר את השם הערבי של המקום "מנארה" שמשמעותו צריח או מגדלור. קיבוץ מנרה עבר הפרטה וכיום הוא קיבוץ מתחדש בו מתגוררים כ-230 תושבים ומקיימים חיי קהילה בעלי אופי חילוני. בשנה האחרונה נמצא קיבוץ מנרה בתנופת קליטה ופתח את שעריו למספר משפחות חדשות, ועוד היד נטועה. הקהילה בקיבוץ מלוכדת, ובמהלך השנה מתקיימים אירועי תרבות משותפים ולאחרונה ע התרחבות הקהילה והצטרפותן של משפחות חדשות חזרו לערוך ארוחות שישי קהילתיות בחדר האוכל. רוב חברי הקיבוץ עובדים במקצועות חופשיים מחוץ לקיבוץ ובאזורי התעסוקה הקרובים. חלק מהתושבים עובדים בענפי החקלאות בקיבוץ, בתחום התיירות הכפרית ובאתר הנופש צוק מנרה בו שותף הקיבוץ.

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

הקיבוץ קולט זוגות צעירים ומשפחות לחברות בעצמאות כלכלית. הקליטה ליישוב מותנית בוועדת קבלה, אבחון חברתי והצבעת חברי הקיבוץ.

טווח מחירים ממוצע- רכישה

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

3 חד'

1,900 ש"ח

2,500 ש"ח

בית פרטי

4,500 ש"ח

5,000 ש"ח

הטבות

הטבת מס הכנסה בשיעור של עד 13%

תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 13% מההכנסה החודשית עד תקרה של 216,000 ש”ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

הטבת אזור עדיפות לאומית א' של רמ"י

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’ על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רמ”י, זכאים לסבסוד של עד 69% משווי הקרקע בהתאם לתקנות רמ”י.

הטבת אזור עדיפות לאומית א'1 (כפרי) של משרד הבינוי והשיכון

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’1 (כפרי) על פי הגדרת משרד הבינוי והשיכון, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רשות מקרקעי ישראל, זכאים לסבסוד הוצאות פיתוח של עד 70%  בהתאם לטופוגרפיה ואחוז שיפוע הקרקע במגרש.

Private: מיגון בתי מגורים

מימון וסיוע בבניית ממ”ד ביישובי עוטף עזה וקו עימות, ע”י משרד הבינוי והשיכון.

לעמוד ההטבות

חינוך

בישוב

מערכת החינוך לגיל הרך צוותה לקיבוץ משגב עם הסמוך. עם קליטת משפחות חדשות לקיבוץ נפתח מחדש הפעוטון וכיום הוא פעיל באופן מלא. בהגיעם לגיל יסודי מתחנכים הילדים בבית הספר “עלי גבעה” השוכן בקיבוץ כפר גלעדי, ותלמידי התיכון לומדים בבית הספר “הר וגיא” בקיבוץ דפנה. ההסעות ללימודים באחריות המועצה האזורית גליל עליון. במנרה מערכת חינוך בלתי פורמלי הנותנת מענה לילדי הקהילה מעבר לשעות הלימודים ובחופשות.

בתי ספר

שם

כיתות

מיקום

מרחק

הר וגיא

ז - יב

דפנה

18 ק"מ

עלי גבעה

א - ו

כפר גלעדי

9 ק"מ

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
 • מיוחד
 • דמוקרטי
 • דו לשוני
 • אנתרופוסופי
 • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי

תעסוקה

בישוב

התעסוקה בקיבוץ מנרה מגוונת וחברי הקיבוץ מוצאים את פרנסתם במשק, כשכירים במרכזי התעסוקה הקרובים ואף כעצמאים ויזמים בעלי עסקים הפועלים בתחומי הקיבוץ. ישנה פתיחות רבה והקיבוץ מעודד יזמות ומאפשר לחברים ולתושבים לשכור משרדים בתחומי הקיבוץ. ענפי החקלאות בקיבוץ מגוונים וכוללים לולים, מטעים, כרם וגידולי שדה, ובנוסף ישנו מפעל “מנרה מערכות” לייצור לוחות חשמל. הקיבוץ פעיל גם בתחום התיירות, ומפעיל את חדרי האירוח הצמודים לאתר “צוק מנרה”, בו הקיבוץ שותף.

באזור

11 ק"מ

א.ת קריית שמונה צפון

קריית שמונה

תעשייה ויצור

13 ק"מ

א.ת רמת דלתון

דלתון

תעשייה ותיירות

31 ק"מ

א.ת חצור הגלילית

חצור הגלילית

תעשייה ויצור

36 ק"מ

א.ת צ.ח.ר

ראש פינה

הייטק ותעשייה

37 ק"מ

ענפי תעשייה באזור

תחבורה

בישוב

מרחקים

קרית שמונה

15 ק"מ18 דקות

21 ק"מ39 דקות

בית חולים

39 ק"מ35 דקות

64 ק"מ1:37 שעות

חיפה

110 ק"מ1:28 שעות

130 ק"מ2:36 שעות

תל אביב

192 ק"מ2:10 שעות

203 ק"מ4:10 שעות

שירותים קהילתיים

בישוב

מרפאה, מרפאת שיניים, צרכנייה, אולם ספורט, מועדון חברים.

באזור

בריכה

מנרה

0 ק"מ

ספרייה

מנרה

0 ק"מ

צרכניה

מנרה

0 ק"מ

קופ"ח

מנרה

0 ק"מ

אפשרויות נוספות באזור

בחרו מסגרת
 • בית כנסת
 • בריכה
 • חדר כושר
 • מגרשי ספורט
 • ספרייה
 • קופ"ח

תרבות ופנאי

בישוב

בקיבוץ מנרה יש דגש על פיתוח חיי הקהילה והתרבות. בקיבוץ מתגוררים אומנים המציגים את יצירותיהם בגלריות ובמועדון הקיבוץ. כמו כן מתקיימות פעילויות משותפות, והתושבים נהנים מפעילויות אזוריות המאורגנות על ידי המועצה וחוגים במתנ"ס האזורי.

באזור

0 ק"מ

אפשרויות נוספות באזור

בחרו מסגרת
 • צימרים
 • תיאטרון

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם

משגב עם

קיבוץ משגב עם משתייך למועצה האזורית גליל עליון ושוכן בקצה הצפוני של רכס רמים שבהרי נפתלי בסמוך לגבול לבנון. הקיבוץ הינו קיבוץ מתחדש בעל צביון חילוני. בקיבוץ מתגוררים כ-290 תושבים והוא משתייך לתנועה הקיבוצית.


מיקום

קיבוץ משגב עם שוכן בגליל העליון ליד מטולה וקריית שמונה. משגב עם מצוי בקצה הצפוני של רכס רמים שבהרי נפתלי. במרחק של כ15 דקות מקריית שמונה וכ 40 דקות מחצור הגלילית.


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

מגן שאול

מגן שאול הינו מושב חקלאי השוכן בחבל התענך ומשתייך למועצה האזורית הגלבוע. מושב בעל צביון דתי מעורב וכיום מתגוררים בו כ 500 תושבים.


מיקום

מגן שאול ממוקם על כביש 60, כ-12 ק”מ דרומית לעפולה, במרחק 22 דקות נסיעה מבית שאן ו 50 דקות נסיעה מחיפה וחדרה.


אפשרויות מגורים

כרגע אין אפשרויות קליטה במסגרת הרחבה יישובית, אך ניתן לרכוש או לשכור בתים קיימים מיד שנייה. תהליך הקליטה ליישוב כולל ועדת קבלה של המועצה.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

רמת ישי

רמת ישי היא מועצה מקומית השוכנת בצפון עמק יזרעאל, מזרחית לקריית טבעון. המועצה בעלת צביון חילוני ומונה כ 7,000 תושבים המקיימים חיי קהילה פורים ומגוונים.


מיקום

רמת ישי ממוקמת בשוליים הצפוניים של עמק יזרעאל בין קריית טבעון לנהלל. מיקומה הנוח מאפשר גישה מהירה למרכז הארץ דרך כביש 6. תל אביב נמצאת מרחק כשעה נסיעה וחיפה במרחק 30 דקות נסיעה.


אפשרויות מגורים

תושבי רמת ישי מתגוררים בבתים צמודי קרקע בסגנון כפרי. בשלב זה אין בנייה פעילה, אך בעתיד הקרוב עתידה לקום שכונה חדשה, שתרחיב את המועצה ותציע גם היא בתים צמודי קרקע במגוון סגנונות.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון