תמונת סליידר

המושבה הצפונית

סוג ישוב: מועצה מקומית

צביון: מגוון (חילונים, מסורתיים ודתיים)

תושבים: 1593

מטולה

מטולה נוסדה בשנת 1896 על אדמות שנרכשו ביוזמת חברת יק"א והברון רוטשילד. בשטח זה ישב כפר בשם אומטולה שהיה מיושב על ידי דרוזים וזהו גם מקור השם של המושבה. עם השנים סבלו רבות תושביה של המועצה מהפגשות חוזרות ונישנות מלבנון ובסמוך לה נפתח מעבר הגבול המוכר בשם "הגדר הטובה". כיום אופי האוכלוסייה במועצה מגוון וחיים בה רוב חילוני ומשפחות מסורתיות ודתיות. סך הכל מונה המועצה כ- 1,593 תושבים, רבים מהם עוסקים רבים ממטעי פרי, בתי הבראה ופעילות תיירותית. המועצה מספקת שרותים לכ- 4,000 נפש כולל צבא, בטחון, עובדים זרים ותיירים. המועצה נמצאת במיקום גיאוגרפי המאפשר יציאה למגוון מסלולי טיול מה שמאפשר הצלחתם של בתי מלון, מסעדות ואטרקציות תיירותיות.

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

כיום אין שיווקים חדשים במועצה אך ניתן למצוא נכסים פרטיים לשכירות ורכישה.

טווח מחירים ממוצע- רכישה

סוג

החל מ-

עד

מגרש יד שניה

450,000 ש"ח

600,000 ש"ח

4 חד' יד שניה

370,000 ש"ח

600,000 ש"ח

פרטי יד שניה

1,050,000 ש"ח

1,550,000 ש"ח

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

3 חד'

2,000 ש"ח

3,000 ש"ח

הטבות

הטבת מס הכנסה בשיעור של עד 13%

תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 13% מההכנסה החודשית עד תקרה של 216,000 ש”ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

הטבת אזור עדיפות לאומית א'1 (כפרי) של משרד הבינוי והשיכון

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’1 (כפרי) על פי הגדרת משרד הבינוי והשיכון, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רשות מקרקעי ישראל, זכאים לסבסוד הוצאות פיתוח של עד 70%  בהתאם לטופוגרפיה ואחוז שיפוע הקרקע במגרש.

הטבת אזור עדיפות לאומית ב' של רמ"י

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית ב’ על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רמ”י, זכאים לסבסוד של עד 100% משווי הקרקע בהתאם לתקנות רמ”י.

Private: מיגון בתי מגורים

מימון וסיוע בבניית ממ”ד ביישובי עוטף עזה וקו עימות, ע”י משרד הבינוי והשיכון.

לעמוד ההטבות

חינוך

לגיל הרך ובלתי פורמלי

במועצה המקומית מטולה חינוך איכותי, מערכת החינוך במושבה כוללת: מעון, גן ילדים, גן חינוך מיוחד לספקטרום האוטיסטי ובית ספר יסודי “הנדיב”. התלמידים הבוגרים לומדים בביה”ס הר וגיא בקיבוץ דפנה. בתחום החינוך הבלתי פורמלי עומדים לרשות הילדים גם מגרשי ספורט ואולם סרטים והצגות. התושבים נהנים גם ממרכז קנדה המהווה מוקד ספורט אזורי ובו חוגים לילדים ולנוער. במועצה מתנ”ס ובו פעילויות מגוונת וכן פועלת תנועת הנוער “בני המושבים”.

חינוך פורמלי

בית ספר יסודי ע”ש הנדיב – מטולה

חט”ב+ תיכון הר וגיא בקיבוץ דפנה

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
  • מיוחד
  • דמוקרטי
  • דו לשוני
  • אנתרופוסופי
  • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי

תעסוקה

אודות

מטולה נחשבת כמושבה חקלאית, למשפחות רבות נחלות חקלאיות, בעיקר מטעי פרי נשירים ומשקי בעלי חיים. בעקבות מיקומה הגיאוגרפי, כנקודת מוצא לטיולים רבים בגליל העליון והגולן, תושבים רבים בוחרים לעסוק בתחום התיירות. במועצה מגוון בתי הארחה, צימרים, בתי מלון, שמורות טבע, אטרקציות תיירותיות כמו טיולי ג’יפים ומוזיאון, מסעדות ומרכז לפעילויות ספורטיביות “מרכז קנדה”. חלק מהתושבים מטפחים יזמויות פרטיות ופתחו גלריות, לדוגמא גלריית צורפות וקרמיקה. תושבים רבים עוסקים במקצועות חופשיים באיזור התעשייה והמסחר הקרובים בקריית שמונה, תל חי, איזור התעשייה צח”ר, קצרין וכרמיאל.

באזור

7 ק"מ

א.ת קריית שמונה צפון

קריית שמונה

תעשייה ויצור

10 ק"מ

א.ת קריית שמונה דרום

קריית שמונה

תעשייה ותיירות

11 ק"מ

א.ת רמת דלתון

דלתון

תעשייה ותיירות

40 ק"מ

 

תחבורה

בישוב

קו אוטובוס

מוניות שירות

פורטל קווי תחבורה בישראל

מרחקים

תל אביב

194 ק"מ2:09 שעות

200 ק"מ4:03 שעות

חיפה

112 ק"מ1:27 שעות

120 ק"מ2:30 שעות

קריית שמונה

10 ק"מ11 דקות

14 ק"מ22 דקות

בית חולים

49 ק"מ38 דקות

62 ק"מ1:31 שעות

תרבות ופנאי

אודות

מועצה מקומית מטולה נחשבת למקום איכותי לגדול ובו ובמיוחד לגדל ילדים. אופי המקום ציורי והמבנים משרים אווירה רגועה, לרבות בניין המועצה. במועצה מתנ"ס המרכז עבור הילדים והנוער שפע של חוגים ופעילויות, סרטים והצגות וכן ספריית עיון. התושבים נהנים גם ממרכז הספורט והתיירות "מרכז קנדה" ובו בריכת שחייה, מגרש החלקה על הקרח, אולם באולינג, מגלשות מים, מגרשי כדורגל וחוגים רבים לילדים ולמבוגרים. המועצה נמצאת בסמוך למסלולי טיול רבים ושמורות טבע והמועצה טובעת בנוף הפסטורלי. עוד במועצה תל ארכיאולוגי גדול ומוזיאון לראשית ההתיישבות.

חדשות תרבות

 

שירותים עירוניים

חינוך

04-6837006

שרותיים חברתיים

04-6837014

Veredco7@gmail.com

מזכירות המועצה

04-6837000

lishka2@metulla.muni.il

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קריית שמונה

קריית שמונה היא העיר הצפונית ביותר בישראל בה חיים כ- 24 אלף תושבים. היא שוכנת בקצהו הצפון- מערבי של עמק החולה ונשענת על מורדותיו המזרחיים של הגליל, לרגלי רכס רמים. בשנת 1974 קיבלה קריית שמונה מעמד של עיר וכיום משמשת כעיר המחוז ליישובי הסביבה בתחומי הבריאות, החינוך, התעשייה, השירותים והמסחר.


מיקום

העיר שוכנת בקצהו הצפון מערבי של עמק החולה ונשענת על מורדותיו המזרחיים של הגליל, לרגלי רכס רמים. העיר ממוקמת כ- 35 דקות מצפת וכ- 35 דקות מקצרין.


אפשרויות מגורים

קריית שמונה מתפתחת ונמצאת בתהליך צמיחה. תוכנית מתאר חדשה ושכונה חדשה אשר צפויה להגדיל את כמות התושבים בעיר ל- 40,000 בעשור הקרוב. ישנם פרוייקטים של בנייה רוויה ואפשרות של בתים צמודי קרקע דו משפחתיים ופרטיים בשכונה חדשה וגדולה בעיר בה יעבור נחל עיון במרכז השכונה.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

דפנה

קיבוץ דפנה נמצא בצפון עמק החולה ומשתייך למועצה האזורית גליל עליון. הקיבוץ, שבתחומו עובר נחל דן הוקם כחלק ממבצע חומה ומגדל ונמנה עם התנועה הקיבוצית. בקיבוץ כ- 880 תושבים והוא בעל צביון חילוני.


מיקום

קיבוץ דפנה שוכן בעמק החולה, כ-7 קילומטרים מצפון-מזרח לקריית שמונה. נחל דן זורם בתחומו, ולידו נמצא בית הספר האזורי "הר וגיא".בצידו המזרחי של הקיבוץ זורם נחל ליש. גם הוא מפלגי הדן. מרחק של כ 14 דקות מקריית שמונה.


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

גדות

קיבוץ גדות נמצא בסמוך לגדת הירדן בדרום עמק החולה ומשתייך למועצה האזורית גליל עליון. הקיבוץ בעל צביון חילוני ונמנה עם קיבוצי התנועה הקיבוצית המאוחדת. בגדות מתגוררים כיום כ- 400 תושבים.


מיקום

קיבוץ גדות ממוקם בעמק החולה, 8 ק"מ מצפון-מזרח לראש פינה. שוכן על גדות הירדן, קושר בין כביש 91 לרמת הגולן וכביש 918 לגונן. מרחק של כ 8 דקות מחצור הגלילית , כ15 דקות מראש פינה, וכ 30 דקות מצפת.


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון