תמונת סליידר

בין הארבל לכנרת, בין עיר לכפר

סוג ישוב: מועצה מקומית

צביון: מגוון (חילונים, מסורתיים ודתיים)

תושבים: 1814

מגדל

מועצה מקומית מגדל נוסדה בשנת 1910 והוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1949. עוד בימי הבית השני התקיים בקרבת היישוב יישוב יהודי המזוהה עם מגדלא (יישוב יהודי קדום) ומכאן מקור השם. בשנת 1910 הקימו פועלים במקום חווה חקלאית מה שהפך עם השנים לקבוצה. לאחר מלחמת העולם הראשונה השקיעו יהודים מארצות הברית כספים במקום, ופיתחו את החווה החקלאית לכלל יישוב. כיום משתרעת המושבה על כ- 12,000 דונמים, אופי הקהילה במועצה מגוון וחיים בה חילונים לצד מסורתיים ודתיים. מספר התושבים ביישוב הוא כ- 1,814 ורובם עוסקים במקצועות חופשיים באיזורי התעשייה והמסחר הקרובים. חלק מהתושבים עוסקים בעיבוד נחלות חקלאיות ובעקבות מיקומה הגיאוגרפי בקרבת הכנרת ומסלולי טיול גם מספקת שירותי אירוח כפרי ואטרקציות תיירותיות.

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

קיימת אפשרות לשכירות ורכישת נכס פרטי בישוב

טווח מחירים ממוצע- רכישה

סוג

החל מ-

עד

3 חד' יד שניה

450,000 ש"ח

800,000 ש"ח

4 חד' יד שניה

700,000 ש"ח

1,000,000 ש"ח

קוטג' יד שניה

850,000 ש"ח

1,280,000 ש"ח

קוטג' חדש

1,200,000 ש"ח

1,400,000 ש"ח

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

יח' דיור

1,500 ש"ח

2,500 ש"ח

5 חד'

3,500 ש"ח

4,000 ש"ח

בית פרטי

3,000 ש"ח

7,500 ש"ח

הטבות

הנחת מס הכנסה בשיעור של עד 7%

תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 7% מההכנסה החודשית עד תקרה של 132,000 ש”ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

הטבת אזור עדיפות לאומית א2 (עירוני) של משרד הבינוי והשיכון

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א2 עירוני על פי הגדרת משרד הבינוי והשיכון, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רשות מקרקעי ישראל, זכאים לסבסוד הוצאות פיתוח של עד 50%  בהתאם לטופוגרפיה ואחוז שיפוע הקרקע במגרש.

הטבת אזור עדיפות לאומית ב’ של רמ”י

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית ב’ על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רמ”י, זכאים לסבסוד של עד 100% משווי הקרקע בהתאם לתקנות רמ”י.

Private: “סטודנטים בונים עתיד”

תוכנית ייחודית להשמת סטודנטים בשנת הלימודים האחרונה בחברות וארגונים בנגב ובגליל, במהלך שנה זו, הסטודנטים זוכים להכשרה ולליווי מקצועי אצל המעסיק ולאחר מכן, נקלטים במשרה מלאה במשך שנתיים

לעמוד ההטבות

חינוך

לגיל הרך ובלתי פורמלי

אחד היתרונות שבמגורים במועצה מקומית קטנה, הוא מערכת חינוך איכותית לגיל הרך, וכן היכולת ליהנות משירותי החינוך האיכותיים של המועצה האזורית עמק הירדן ומערכת החינוך הדתית של העיר טבריה. מכיוון שבמגדל אין בתי ספר, עיקר הדגש מושם על החינוך לגיל הרך הרואה את שלב זה כשלב שבו מפתח הילד כישורי חיים ומקבל את הכלים הבסיסיים והחשובים להמשך הלמידה במסגרות אחרות אליהן ימשיך. מערכת החינוך לגיל הרך במגדל רואה את ההורים כחלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה ושמה לה לדגש את החינוך לערכים, לחיבור ולשותפות למען הקהילה ולעזרה לזולת. במועצה פועלים שלושה גני ילדים ומעון, בהם פועלים חוגים בשעות הבוקר המופעלים על ידי קרן קרב וכן צהרון אותו מפעילה המועצה באמצעות המתנ”ס, אשר מספק מענה גם לילדים בעלי צרכים מיוחדים. במתנ”ס המקומי יכולים הילדים והנוער ליהנות ממגוון רחב של חוגים בשעות אחר הצהריים.

חינוך פורמלי

אולפנית לבנות (טבריה), תיכון בית ירח א’ (כנרת), תיכון בנות תפארת (טבריה), ברנקו וייס טבריה, בת מלך ויד חרוצים (חרדי – טבריה), בית ספר יסודי נופי ארבל – גינוסר, תחכמוני מד-טבריה, חט”ב + תיכון רב תחומי נופרים בגליל בטבריה, חט”ב + תיכון שש שנתי אורט טבריה

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
  • מיוחד
  • דמוקרטי
  • דו לשוני
  • אנתרופוסופי
  • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי

תעסוקה

אודות

תושבים המועצה המקומית מגדל מוצאים את תעסוקתם באזורי התעסוקה הסמוכים בטבריה, צפת, חצור הגלילית, עפולה ואפילו חיפה. חלקם עוסקים עדיין בחקלאות ובדיג, חלקם במקצועות חופשיים וחלקם מועסקים בערים, במושבים ובקיבוצים שבסביבה בתחומים:  חינוך, מינהל ואדמיניסטרציה, בריאות ועוד. בשנים האחרונות, בעיקר בגלל קרבתה של מגדל לאזורי תיירות ונופש, קמו במועצה יזמויות תיירות הכוללות צימרים וחדרי אירוח רבים, אטרקציות תיירותיות יזמויות נוספות כמו סדנאות אומנות וזילוף עוגות וטיולי רכיבה על סוסים.

באזור

א.ת קדמת גליל

הגליל התחתון

תעשייה ויצור

15 ק"מ

מפעלי צמח

עמק הירדן

תעשייה ויצור

20 ק"מ

א.ת צ.ח.ר

ראש פינה

הייטק ותעשייה

22 ק"מ

א.ת חצור הגלילית

חצור הגלילית

תעשייה ויצור

23 ק"מ

א.ת ציפורית

נצרת עילית

הייטק ותעשייה

29 ק"מ

א.ת משגב

משגב

תעשייה ויצור

30 ק"מ

א.ת כרמיאל

כרמיאל

הייטק ותעשייה

30 ק"מ

 

תחבורה

בישוב

קו אוטובוס

מוניות שירות

פורטל קווי תחבורה בישראל

מרחקים

תל אביב

142 ק"מ1:34 שעות

147 ק"מ2:57 שעות

חיפה

68 ק"מ53 דקות

77 ק"מ1:56 שעות

טבריה

9 ק"מ13 דקות

10 ק"מ20 דקות

בית חולים

28 ק"מ26 דקות

48 ק"מ57 דקות

תרבות ופנאי

אודות

הקרבה לכנרת מאפשרת לתושבי מגדל ליהנות מחופיה השונים במשך כל ימות השנה, בנוסף ישנן פעילויות תרבות ופנאי המאורגנות על ידי המועצה הכוללות בין היתר אירועים לציון ימי חג וכדומה. במועצה מתנ"ס מקומי המספק פעילויות וחוגים במגוון רחב, הרצאות, מופעים ושירותי ספרייה ובקרב תושבי המועצה יוזמים התנדבויות לנוער ולגיל הזהב. ביישוב נמצא מוזיאון ובית ראשונים שהוא מוזיאון לתולדות היישוב שהוכר כאתר מורשת ובריכת עין נון. בנוסף, תושבי המושבה נהנים תושבי מגדל מקרבתם למוקדי הבילוי והמסחר של טבריה בהם מסעדות, חנויות ובתי קפה.

חדשות תרבות

 

שירותים עירוניים

חינוך

04-6720659

fania8@walla.co.il

רוווחה

073270911

kamigdal@walla.com

הנדסה

04-6720659

anna.brodesky@gmail.com

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם

לבנים

ליבנים הוא יישוב חקלאי וקהילתי בגליל העליון, צפונית-מערבית לכנרת, ומשתייך למועצה האזורית מרום הגליל. עד שנות התשעים היה לבנים מושב עובדים הנמנה עם תנועת המושבים, לפני שהפך ליישוב קהילתי. צביון היישוב מעורב וכולל משפחות דתיות, חילוניות ומסורתיות.


מיקום

היישוב הקהילתי ליבנים ממקום סמוך לכביש 90 מערבית לכנרת. היישוב מרוחק כ- 20 דקות מהעיר טבריה וכ- 40 דקות מכרמיאל.


אפשרויות מגורים

אפשרות לשכירות ורכישת נכסים פרטיים.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

גינוסר

קיבוץ גינוסר המתחדש שוכן על חופה המערבי של הכנרת ומשתייך למועצה האזורית עמק הירדן. צביון הקיבוץ חילוני ומתגוררים בו כ-550 תושבים. הקיבוץ משתייך לתנועת הקיבוצים.


מיקום

קיבוץ גינוסר ממוקם על חופה המערבי של הכנרת, סמוך לכביש 90. הקיבוץ ממוקם כ- 10 דקות מטבריה וכ- 35 דקות מכרמיאל.


אפשרויות מגורים

קיבוץ גינוסר המתחדש שוכן על חופה המערבי של הכנרת ומשתייך למועצה האזורית עמק הירדן. צביון הקיבוץ חילוני ומתגוררים בו כ-550 תושבים. הקיבוץ משתייך לתנועת הקיבוצים.

 

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

טבריה

טבריה שוכנת לחופה המערבי של הכנרת וייחודה בעובדה כי הינה העיר היחידה הנפרסת לאורך רצועה באורך 7.7 ק”מ של חופי הכנרת. כיום מתגוררים בעיר כ-42,000 תושבים אשר חיים את הנוף הגלילי בעיר המשמשת מרכז תיירות, בקרבת הכנרת כמו גם בקרבת המקומות הקדושים ליהדות ולנצרות כאחד.


מיקום

טבריה שוכנת במרחק: 35 דקות נסיעה מכביש 6, 40 דקות נסיעה מחיפה, 75 דקות נסיעה ממרכז הארץ. בשנים האחרונות התשתיות התחבורתיות תפסו תאוצה משמעותית וכיום, לאחר פתיחת מחלף גולני ומחלף המוביל, המרחק לחיפה עומד על כ- 40 דקות נסיעה. בעיר טבריה תחבורה ציבורית מתקדמת עם קווי תחבורה בתדירות גבוהה, הן לשכונות העיר והן למוקדי מסחר ותרבות.


אפשרויות מגורים

טבריה נמצאת בעיצומו של תהליך פיתוח ובניית שכונות חדשות, אשר חלקן משווקות בימים אלו לתושבי העיר ולמשפחות חדשות אשר מעוניינות להיקלט בגליל. כיום ישנו דגש על בנייה צמודת קרקע בשיטת “בנה ביתך”, וכחלק מתהליך זה, משווקים מגרשים לבניית בתים פרטיים. כמו כן תיכנס בקרוב העיר לתהליך שיווק של כ- 2,000 יח”ד דיור במסגרת תכנית מחיר למשתכן.

בין הפרויקטים הבולטים בעיר:

שכונת “טבריה המושבה” – נמצאת בתהליכי תכנון מתקדמים, עם עלויות פיתוח נמוכות והיצע של אלפי מגרשים לבנייה צמודת קרקע. השכונה, שבה נוף פראי להר תבור ובקעת יבנאל, מהווה את גולת הכותרת של הגליל בתחום ההתיישבות.

פרויקט ואדי רקת – פרויקט משולב המציע מגרשים לבנייה צמודת קרקע בשיטת “בנה ביתך”, ואלפי דירות בבנייה מדורגת. הפרויקט עתיד לקום בחלקה הצפוני של טבריה על השלוחות הדרומיות של נחל רקת, מהן נפרשת הכנרת ובקעת גינוסר.

מגדלי מגורים– בימים אלו נבנים בטבריה פרויקטים של רבי קומות במחירים אטרקטיביים. סביבת הפרויקטים מציעה קרבה לגני ילדים, למרכזי תרבות ופנאי ולעורקי תחבורה.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון