תמונת סליידר

להשקיף אל עבר שדות מוריקים ולשמוע את ציוץ הציפורים

סוג ישוב: מועצה מקומית

צביון: מגוון (חילונים, מסורתיים ודתיים)

תושבים: 5482

כפר ורדים

כפר ורדים הוקמה בשנת 1979, כאשר קיבל התעשיין סטף ורטהיימר, 7,000 דונם מרשות מקרקעי ישראל לטובת הקמת יישוב קהילתי, כחלק מתכנית רחבה שכללה את אזור התעשייה תפן. מטרת הקמת היישוב הייתה לספק מקום מגורים איכותי שימשוך אוכלוסיות חזקות ממרכז הארץ. היישוב עלה על הקרקע בשנת 1984 והמבנה הראשון שהוקם בו היה בית ספר יסודי על מנת לנסות למזער את תלות תושבי כפר ורדים ביישובים הסמוכים. תחילה נמנתה כפר ורדים עם יישובי מעלה יוסף ונוהלה על ידי ועד מקומי, אך תמיד כיוונה המועצה לגדול ולהפוך לעיר או מועצה העומדת בפני עצמה. שמה של כפר ורדים נובע מההחלטה לקרוא ליישוב עצמו ולכל הרחובות שבו על שם פרחים, עצים, נחלים והרים, ולא על שם אישי ציבור. בשנת 1993 קיבלה כפר ורדים מעמד של מועצה מקומית והבחירות הראשונות לראשות המועצה נערכו בשנת 1998. כיום מונה המועצה כ-6,000 תושבים, המקיימים חיי קהילה פעילים ואיכותיים, ולראשונה מזה כ-10 שנים עומדת כפר ורדים לקראת תנופת בנייה אשר בסוף התהליך תכפיל את האוכלוסייה של המועצה.

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

כפר ורדים מתאפיינת בבנייה נמוכה על מגרשים גדולים באופן יחסי. בעשור האחרון לא הייתה בנייה חדשה בכפר, אך בימים אלה עומדת כפר ורדים בפני תנופת בנייה ופיתוח שעתידה להביא את המועצה להכפלת מספר התושבים. עם זאת המועצה לא מתפשרת על אופי הבנייה וצורת החיים בכפר ותמשיך לקדם בנייה נמוכה של צמודי קרקע וקוטג’ים על מגרשים פרטיים.

טווח מחירים ממוצע- רכישה

סוג

החל מ-

עד

פרטי יד שניה

1,200,000 ש"ח

1,800,000 ש"ח

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

יח' דיור

2,200 ש"ח

2,500 ש"ח

בית פרטי

3,500 ש"ח

5,500 ש"ח

הטבות

הנחת מס הכנסה בשיעור של עד 11%

תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 11% מההכנסה החודשית עד תקרה של 159,120 ש”ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

Private: “סטודנטים בונים עתיד”

תוכנית ייחודית להשמת סטודנטים בשנת הלימודים האחרונה בחברות וארגונים בנגב ובגליל, במהלך שנה זו, הסטודנטים זוכים להכשרה ולליווי מקצועי אצל המעסיק ולאחר מכן, נקלטים במשרה מלאה במשך שנתיים

לעמוד ההטבות

חינוך

לגיל הרך ובלתי פורמלי

בכפר ורדים מערכת חינוך עצמאית הנותנת מענה לכל שכבות הגילאים החל מהגיל הרך ועד הגיוס לצבא. בשנה האחרונה נוספה למערכת החינוך בכפר גם מערכת חינוך דמוקרטית לילדים מכיתה א’ ועד יב’.

תחום החינוך המשלים בכפר ורדים מפותח מאוד ונותן מענה לכל קשת הגילאים. בכפר קיים מרכז לשיפור כושר למידה שנועד לסייע לילדים ובני נוער עם לקויות למידה מסוגים שונים, מרכז מוזיקה פעיל בו לומדים למעלה מ 250 ילדים ובני נוער המנגנים בכלים שונים, משתתפים בהרכבי נגינה ותזמורות. פעילות הילדים והנוער כוללות את שבט הצופים “עופר” בו 300 חניכים, חוגי סיור, מועדון נוער ומועצת נוער. בנוסף ישנה פעילות ספורטיבית ענפה של אגודת הספורט.

חינוך פורמלי

ביה”ס הניסויי תפ”ן

בית חינוך קהילתי קשת

חט”ב כפר ורדים

ניסויי על איזורי תפ”ן

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
  • מיוחד
  • דמוקרטי
  • דו לשוני
  • אנתרופוסופי
  • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי

תעסוקה

אודות

תושבי כפר ורדים עובדים באזור הגליל וחיפה, אזורי התעשייה הסמוכים בתפן, מעלות, פארק תעשייה בר-לב (בצומת אחיהוד) וכרמיאל- מספקים תעסוקה לתושבים רבים.

באזור

א.ת קורן

מעלות-תרשיחא

הייטק ותעשייה

4 ק"מ

א.ת לבון

לבון

הייטק ותעשייה

4 ק"מ

5 ק"מ

א.ת שלומי

שלומי

תעשייה ויצור

22 ק"מ

22 ק"מ

א.ת כרמיאל

כרמיאל

הייטק ותעשייה

23 ק"מ

א.ת רמת דלתון

דלתון

תעשייה ותיירות

27 ק"מ

א.ת בר לב

אחיהוד

הייטק ותעשייה

30 ק"מ

א.ת גורן

גורן

תעשייה ויצור

30 ק"מ

א.ת משגב

משגב

תעשייה ויצור

31 ק"מ

32 ק"מ

 

תחבורה

בישוב

קו אוטובוס

מוניות שירות

פורטל קווי תחבורה בישראל

מרחקים

תל אביב

141 ק"מ1:45 שעות

148 ק"מ2:15 שעות

חיפה

52 ק"מ49 דקות

51 ק"מ1:12 שעות

בית חולים

17 ק"מ16 דקות

20 ק"מ23 דקות

תחנת רכבת

19 ק"מ23 דקות

22 ק"מ26 דקות

תרבות ופנאי

אודות

בכפר ורדים חיי תרבות וקהילה עשירים ומגוונים. ישנם מספר מועדונים פעילים הכוללים מועדון 50+ לצד מועדון נוער, חוגים לצעירים, חוגי סיור וטיולי משפחות. כל חגי ישראל והמועצה נחגגים במשותף. במרכז היישוב פועל מרכז ספורט הכולל בריכת שחייה מקורה, חדר כושר וסאונה כל ימות השנה. בנוסף ישנם מגרשי טניס, כדורסל וקט-רגל, מרכז מסחרי המכיל מסחר ובילוי לצד שירותים לקהילה.

חדשות תרבות

 

שירותים עירוניים

הנדסה

04-9076719

Handasa@k-vradim.org.il

מועצה מקומית כפר ורדים

04-9977142

מרכז המוסיקה

04-9574369

music@kfarvradim.co.il

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מעלות-תרשיחא

מעלות-תרשיחא הינה עיר משותפת הכוללת שתי רשויות – מעלות ותרשיחא. היא שוכנת בגליל העליון בין נהריה לצפת בגובה של 600 מ’ מעל פני הים, ומונה כיום כ- 21,000 תושבים. העיר בעלת צביון חילוני ומכילה אוכלוסייה מגוונת ומעורבת הכוללת גרעינים דתיים לצד חילוניים.


מיקום

העיר מעלות תרשיחא, שוכנת בגליל העליון, על כביש 89 . מרחק 20 דקות מנהריה, 20 דקות משלומי ו 30 דקות מכרמיאל .


אפשרויות מגורים

עיריית מעלות תרשיחא רואה בקליטת תושבים ושיווק איכותי כיעד עליון, ולכן היא מאד אקטיבית בשיווק. העירייה פועלת זה מכבר לרתום קבלנים ויזמים גדולים לתנופת הבנייה בעיר. כיום יש בעיר 7000 יח”ד וישנן תכניות מאושרות שמאפשרות בנייה של 3000 נוספות.

בשכונה החדשה “גבעת האורנים” כבר בונים ומשווקים 340 דירות, וכיום נמכרות בעיר דירות חדשות סטנדרטיות, דירות גן ודירות גג-דופלקס. כמו כן ישנו מגוון רחב של בתי קרקע בשוק היד השנייה.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

יסוד המעלה

יסוד המעלה  הינה היישוב הראשון שנוסד בעמק החולה בשנת 1883, השנייה בגליל העליון לאחר ראש פינה. המועצה שוכנת על שפתו הדרום-מערבית של אגם החולה. המועצה החלה את דרכה כמושבה ובשנת 1949 הפכה למועצה מקומית ומאז ומתמיד נחשבה לאבן שואבת בתחום התיירות.


מיקום

מועצה מקומית יסוד המעלה שוכנת על שפתו הדרום מערבית של אגם החולה בסמוך ליישובים חולתה ושדה אליעזר. המועצה נמצאת בקרבת כביש 90 ונמצאת כ- 25 דקות מהעיר צפת וכ- 15 דקות מקרית שמונה.


אפשרויות מגורים

יסוד המעלה מאופיינת בבניה שהיא בעיקרה בניה נמוכה. הבניה בשנים האחרונות

מתבצעת בצורה נקודתית. כיום אין שיווקים חדשים במועצה אך ניתן למצוא נכסים פרטיים לשכירות ורכישה.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

קדרים

קיבוץ קדרים הינו קיבוץ מתחדש הממוקם בדרום הגליל העליון ומשתייך למועצה האזורית גליל עליון. הקיבוץ בעל אופי חילוני ומתגוררים בו כ-190 תושבים. הקיבוץ משתייך לתנועה הקיבוצית.


מיקום

קיבוץ במרכז הגליל העליון, 6 ק"מ מדרום לצפת, במרחק 22 ק"מ מכרמיאל


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון