תמונת סליידר

עיר מורשת בת 2000 שנה

סוג ישוב: עיר

צביון: מגוון (חילונים, מסורתיים ודתיים)

תושבים: 42287

טבריה

טבריה שוכנת לחופה המערבי של הכנרת וייחודה בעובדה כי הינה העיר היחידה הנפרסת לאורך רצועה באורך 7.7 ק"מ של חופי הכנרת. כיום מתגוררים בעיר כ-42,000 תושבים אשר חיים את הנוף הגלילי בעיר המשמשת מרכז תיירות, בקרבת הכנרת כמו גם בקרבת המקומות הקדושים ליהדות ולנצרות כאחד.

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

טבריה נמצאת בעיצומו של תהליך פיתוח ובניית שכונות חדשות, אשר חלקן משווקות בימים אלו לתושבי העיר ולמשפחות חדשות אשר מעוניינות להיקלט בגליל. כיום ישנו דגש על בנייה צמודת קרקע בשיטת “בנה ביתך”, וכחלק מתהליך זה, משווקים מגרשים לבניית בתים פרטיים. כמו כן תיכנס בקרוב העיר לתהליך שיווק של כ- 2,000 יח”ד דיור במסגרת תכנית מחיר למשתכן.

טווח מחירים ממוצע- רכישה

סוג

החל מ-

עד

4 חד' יד שניה

450,000 ש"ח

1,200,000 ש"ח

5 חד' יד שניה

580,000 ש"ח

1,250,000 ש"ח

קוטג' יד שניה

830,000 ש"ח

1,700,000 ש"ח

פרטי יד שניה

1,100,000 ש"ח

2,400,000 ש"ח

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

3 חד'

1,700 ש"ח

3,200 ש"ח

4 חד'

2,700 ש"ח

3,900 ש"ח

5 חד'

4,000 ש"ח

5,000 ש"ח

בית פרטי

4,500 ש"ח

6,000 ש"ח

הטבות

הטבת אזור עדיפות לאומית א1 (עירוני) של משרד הבינוי והשיכון

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א1 עירוני על פי הגדרת משרד הבינוי והשיכון, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רשות מקרקעי ישראל, זכאים לסבסוד הוצאות פיתוח של עד 50%  בהתאם לטופוגרפיה ואחוז שיפוע הקרקע במגרש.

הטבת אזור עדיפות לאומית א’ של רמ”י

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’ על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רמ”י, זכאים לסבסוד של עד 100% משווי הקרקע בהתאם לתקנות רמ”י.

הנחת מס הכנסה בשיעור של עד 10%

תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 10% מההכנסה החודשית עד תקרה של 162,000 ש”ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

Private: “סטודנטים בונים עתיד”

תוכנית ייחודית להשמת סטודנטים בשנת הלימודים האחרונה בחברות וארגונים בנגב ובגליל, במהלך שנה זו, הסטודנטים זוכים להכשרה ולליווי מקצועי אצל המעסיק ולאחר מכן, נקלטים במשרה מלאה במשך שנתיים

לעמוד ההטבות

חינוך

לגיל הרך ובלתי פורמלי

בטבריה פועלים 81 גני ילדים ביניהם גנים ממלכתיים, דתיים וגני חינוך מיוחד. כיום כל גני הילדים בעיר פועלים במתכונת של יום לימודים ארוך, אשר במסגרתו מופעלות שתי תכניות העשרה. בנוסף כל גני החובה מצוידים במחשבים ובמערכת המסייעת ללימוד מתמטיקה.

חינוך פורמלי

בטבריה פועלים 81 גני ילדים ביניהם גנים ממלכתיים, דתיים וגני חינוך מיוחד. כיום כל גני הילדים בעיר פועלים במתכונת של יום לימודים ארוך, אשר במסגרתו מופעלות שתי תכניות העשרה. בנוסף כל גני החובה מצוידים במחשבים ובמערכת המסייעת ללימוד מתמטיקה.

בנוסף פועלים בטבריה 19 בתי ספר יסודיים, 4 חטיבות ביניים ו-17 בתי ספר בחטיבה העליונה הכוללים בין היתר 8 בתי ספר מקיפים שש שנתיים ו- 6 ישיבות צעירות.

העיר פועלת רבות על מנת לשפר את איכות החינוך בעיר ומפעילה, בעזרת עמותות שונות, מספר תכניות העשרה הכוללות בין היתר את תכנית אומץ, ניצני עתידים, פרויקט חונכות, פוקוס בגרויות ועוד. בשנה שעברה חוברו כל בתי הספר היסודיים בעיר לרשת האינטרנט במטרה לקדם את התלמידים ולהנגיש עבורם מקורות מידע ולמידה חדשים ומגוונים.

בנוסף פועל בטבריה בית הספר לחינוך ימי המלמד את תלמידי בתי הספר השונים את תורת הימאות, השייט והחתירה, ומפעיל קבוצות חתירה לגילאים שונים ברמה תחרותית ועממית.

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
  • מיוחד
  • דמוקרטי
  • דו לשוני
  • אנתרופוסופי
  • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי

תעסוקה

אודות

העיר טבריה מאמינה בתעסוקה איכותית, ועל כן מפעילה מערך הטבות עירוניות וממשלתיות אשר יעודדו הקמת מפעלים חדשים וחיזוק מפעלים קיימים. בטבריה עתיד לקום פארק הייטק, אשר ימשוך משפחות חדשות וצעירות ויהווה מנוע צמיחה לפיתוח טבריה וסביבתה.

בעיר התפתחו מקורות תעסוקה בתעשייה ותיירות. אל אזור התעשייה הוותיק של טבריה שנמצא בעיר התחתית נוסף אזור תעשייה בטבריה עילית וכן “פארק התעשייה קדמת גליל” השוכן בין פוריה למחלף גולני, בו שותפה עיריית טבריה עם רשויות נוספות. בשנת 1988 הוקמה החברה הכלכלית לפיתוח טבריה, המבצעת פרויקטים ייחודיים בעיר.

ענף התיירות הוא בין הענפים הפורחים בטבריה, וטבריה היא בין הערים המובילות בארץ בתיירות פנים, הנשענת על תשתית של בתי מלון חדישים ומפוארים שהוקמו על שפת הכנרת. תעשיית התיירות המפותחת הינה מקור תעסוקה מרכזי בעיר.

באזור

טבריה עילית

טבריה

תעשייה ויצור

5 ק"מ

א.ת קדמת גליל

הגליל התחתון

תעשייה ויצור

8 ק"מ

מפעלי צמח

עמק הירדן

תעשייה ויצור

13 ק"מ

א.ת ציפורית

נצרת עילית

הייטק ותעשייה

25 ק"מ

א.ת צ.ח.ר

ראש פינה

הייטק ותעשייה

28 ק"מ

א.ת חצור הגלילית

חצור הגלילית

תעשייה ויצור

30 ק"מ

א.ת אלון תבור

עמק יזרעאל

תעשייה ויצור

33 ק"מ

א.ת כרמיאל

כרמיאל

הייטק ותעשייה

35 ק"מ

א.ת משגב

משגב

תעשייה ויצור

38 ק"מ

א.ת בני יהודה

בני יהודה

תעשייה ויצור

41 ק"מ

שגיא 2000

עמק יזראל

תעשייה ויצור

46 ק"מ

א.ת צבאים

עמק המעיינות

תעשייה ויצור

44 ק"מ

 

תחבורה

בישוב

קו אוטובוס

מוניות שירות

פורטל קווי תחבורה בישראל

מרחקים

תל אביב

137 ק"מ1:30 שעות

138 ק"מ2:39 שעות

חיפה

63 ק"מ48 דקות

65 ק"מ1:17 שעות

צפת

36 ק"מ37 דקות

38 ק"מ36 דקות

בית חולים

34 ק"מ32 דקות

38 ק"מ37 דקות

תרבות ופנאי

אודות

טבריה מפעילה שפע של פעילות פנאי, מופעי תרבות, פסטיבלים, מסגרות העשרה, מגוון חוגים לילדים ולמבוגרים בדגש על תחומי הספורט והמוזיקה, וכל זאת במסגרת ארבעת המתנ"סים הפועלים בעיר. בנוסף, הספרייה העירונית מפעילה מפגשי שיח תרבותיים בהשתתפות סופרים מובילים ואנשי רוח ואקדמיה.
במסגרת אירועי התרבות והפנאי מתקיים פסטיבל "צבע גלילי" לאומנות עכשווית, כמו גם הצגות איכות למבוגרים ולילדים המתקיימות לאורך כל השנה כל אלה לצד אתרים ארכיאולוגים בעלי חשיבות עולמית הפתוחים לתושבי העיר ולקהל הרחב. בנוסף במסגרת אירועי פנאי וספורט פועלים מסלולי סינגל לאופניים ואחת לשנה מתקיים מרתון טבריה הבינלאומי.

חדשות תרבות

 

שירותים עירוניים

חינוך ונוער

04-6739559

alizas@tiberias.muni.il

המחלקה לחזות ותרבות דיור

04-6739626

motin@tiberias.muni.il

מחלקת הספורט

04-6739644

amird@tiberias.muni.il

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם

צפת

אחת מארבע ערי הקודש שריכזו אוכלוסייה יהודית בתקופת הגלות. העיר הייתה מרכז רוחני וכלכלי במאה ה- 16 ומהווה היום את אחד ממוקדי התיירות והאומנות המרכזים בארץ.

צפת היא העיר הגבוהה בישראל ובעלת המנעד הטופוגרפי הרחב ביותר. צפת מוקפת נופים וטבע פראי: רכס הרי הכנרת, הכנרת, הרי מירון, יער בירייה.

צפת נמצאת בשנים האחרונות בתנופת התפתחות והתרחבות: בתשתיות, בתוכניות דיור חדשות, בהתפתחות מערכת תרבות ענפה ובמערכת חינוך מזנקת.


מיקום

צפת ממוקמת בדרום מזרח הגליל העליון, מוקפת בהרי מירון ויער בירייה, בקרבת המועצות המקומיות ראש פינה וחצור הגלילית. העיר שוכנת כ- 30 דקות מקרית שמונה וכ-40 דקות ממעלות.


אפשרויות מגורים

צפת מאופיינת בסגנונות בנייה מגוונים, לצד בתים ציוריים בצפת העתיקה נבנות השכונות החדשות – רמת רזים, איביקור, נוף הכנרת ומנחם בגין – בבניה בסגנון בנה ביתך.  שכונות אלה גובלות ביערות ירוקים ומרובן נשקף הנוף המרהיב של הכנרת. בשכונות הדרומיות, המאופיינות באוכלוסיות דתיות וחרדיות, הבניה היא בעיקרה רוויה . לצפת פוטנציאל הקרקע הגדול ביותר בגליל העליון המזרחי, כ 5,000- יח”ד. בצפת ישנה חשיבות לקהילתיות וישנן מספר לא מבוטל של קהילות וגרעינים המפעילים חיי קהילה וערבות הדדית ופועלים בתחומי רווחה וחברה בעיר.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

מעלות-תרשיחא

מעלות-תרשיחא הינה עיר משותפת הכוללת שתי רשויות – מעלות ותרשיחא. היא שוכנת בגליל העליון בין נהריה לצפת בגובה של 600 מ’ מעל פני הים, ומונה כיום כ- 21,000 תושבים. העיר בעלת צביון חילוני ומכילה אוכלוסייה מגוונת ומעורבת הכוללת גרעינים דתיים לצד חילוניים.


מיקום

העיר מעלות תרשיחא, שוכנת בגליל העליון, על כביש 89 . מרחק 20 דקות מנהריה, 20 דקות משלומי ו 30 דקות מכרמיאל .


אפשרויות מגורים

עיריית מעלות תרשיחא רואה בקליטת תושבים ושיווק איכותי כיעד עליון, ולכן היא מאד אקטיבית בשיווק. העירייה פועלת זה מכבר לרתום קבלנים ויזמים גדולים לתנופת הבנייה בעיר. כיום יש בעיר 7000 יח”ד וישנן תכניות מאושרות שמאפשרות בנייה של 3000 נוספות.

בשכונה החדשה “גבעת האורנים” כבר בונים ומשווקים 340 דירות, וכיום נמכרות בעיר דירות חדשות סטנדרטיות, דירות גן ודירות גג-דופלקס. כמו כן ישנו מגוון רחב של בתי קרקע בשוק היד השנייה.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

Private: בני יהודה

בני יהודה הינו יישוב קהילתי השוכן בדרום רמת הגולן, מזרחית לכנרת ומשתייך למועצה האזורית גולן. צביון המושב מגוון, דתיים וחילונים החיים יחד, והוא מונה כ- 1,047 תושבים. המושב נמנה עם התנועה המיישבת המרכז החקלאי.


מיקום

ישוב בני יהודה ממוקם בדרום רמת הגולן, במרחק של כ-4 קילומטרים מחופה המזרחי של הכנרת, כ40 דקות מקצרין, כ 30 דקות מטבריה.


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון