תמונת סליידר

אווירה פסטורלית וכפרית בכל ימות השנה

מועצה: מרום הגליל

סוג ישוב: מושב

צביון: מגוון (חילונים, מסורתיים ודתיים)

תושבים: 470

דוב”ב

המושב דוב"ב נוסד בשנת 1957 על ידי עולים ממרוקו ומפרס, במסגרת תנועת "מן העיר אל הכפר". המושב נקרא על שם דוד בלוך-בלומנפלד, מראשי תנועת העבודה בארץ ישראל ומורכב מראשי התיבות של שמו. במושב מתגוררים כ- 470 תושבים, חילוניים, דתיים ומסורתיים, המנהלים חיי קהילה משותפים. תושבים רבים עוסקים בתחום החקלאות וכן בתחום התיירות המפותח ביישוב, ובמגוון מקצועות חופשיים.

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

ניתן לשכור ולרכוש נכסים פרטיים במושב.

טווח מחירים ממוצע- רכישה

סוג

החל מ-

עד

פרטי יד שניה

1,000,000 ש"ח

2,200,000 ש"ח

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

יח' דיור

1,500 ש"ח

3,500 ש"ח

בית פרטי

3,000 ש"ח

4,500 ש"ח

הטבות

הטבת מס הכנסה בשיעור של עד 13%

תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 13% מההכנסה החודשית עד תקרה של 216,000 ש”ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

הטבת אזור עדיפות לאומית א' של רמ"י

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’ על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רמ”י, זכאים לסבסוד של עד 69% משווי הקרקע בהתאם לתקנות רמ”י.

הטבת אזור עדיפות לאומית א’1 (כפרי) של משרד הבינוי והשיכון

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’1 (כפרי) על פי הגדרת משרד הבינוי והשיכון, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רשות מקרקעי ישראל, זכאים לסבסוד הוצאות פיתוח של עד 70%  בהתאם לטופוגרפיה ואחוז שיפוע הקרקע במגרש.

הטבת קו עימות רמ"י

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית ומוגדר כיישוב קו עימות על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רמ”י, זכאים לסבסוד של 100% משווי הקרקע בהתאם לתקנות רמ”י.

לעמוד ההטבות

חינוך

בישוב

במושב קיימת מערכת חינוך לגיל הרך מלידה ועד גיל שש הכוללת פעוטון וגן. תלמידי בית הספר היסודי לומדים בבית הספר הדתי במירון ותלמידי התיכון לומדים באולפנה ובישיבה במירון, וכן בבתי הספר השונים בצפת ובכרמיאל, חלקם בתנאי פנימייה. במסגרת החינוך הבלתי פורמלי ילדי היישוב דוב”ב נהנים מפעילויות פנאי והעשרה הנערכות ביישוב, במסגרת פעילות של תנועת הנוער בני עקיבא.

בתי ספר

שם

כיתות

מיקום

מרחק

ממ"ד חמד

א - ו

מירון

14 ק"מ

נוף הרים

א - ו

סאסא

7 ק"מ

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
 • מיוחד
 • דמוקרטי
 • דו לשוני
 • אנתרופוסופי
 • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי

תעסוקה

בישוב

רוב תושבי היישוב עוסקים במקצועות חופשיים באזור התעשייה והמסחר הקרובים: אזור התעשייה דלתון, אזור התעשייה צח”ר, אזור התעשייה תפן, אזור התעשייה בר לב ואזור התעשייה גורן הנמצאים במרחק של עד כחצי שעה מהיישוב. חלק מהתושבים הינם בעלי יוזמות פרטיות מגוונות וכן בתחום התיירות כבעלי חדרי אירוח כפרי ואטרקציות תיירותיות.

באזור

א.ת רמת דלתון

דלתון

תעשייה ותיירות

15 ק"מ

א.ת קורן

מעלות-תרשיחא

הייטק ותעשייה

23 ק"מ

25 ק"מ

א.ת גורן

גורן

תעשייה ויצור

27 ק"מ

ענפי תעשייה באזור

תחבורה

בישוב

קו אוטובוס

מוניות שירות

פורטל קווי תחבורה בישראל

מרחקים

בית חולים

23 ק"מ25 דקות

35 ק"מ53 דקות

מעלות תרשיחא

23 ק"מ25 דקות

24 ק"מ21 דקות

חיפה

72 ק"מ1:15 שעות

117 ק"מ2:24 שעות

ת"א

175 ק"מ2:23 שעות

177 ק"מ3:40 שעות

שירותים קהילתיים

בישוב

מקווה, סמוך ליישוב במועצה האזורית נהנים תושבי דוב"ב משירותי קאנטרי קלאב, ספרייה, מרפאה, צרכנייה ומתנ"ס.

באזור

0 ק"מ

0 ק"מ

0 ק"מ

0 ק"מ

אפשרויות נוספות באזור

בחרו מסגרת
 • בית כנסת
 • בריכה
 • מגרשי ספורט
 • מתנ"ס
 • מרכז חוגים
 • ספרייה
 • מקווה
 • קופ"ח

תרבות ופנאי

בישוב

ביישוב ועדת תרבות המפיקה פעילויות ואירועים לתושבים. כמו כן נהנים התושבים מפעילויות במתנ"ס האזורי, מחוגים ותנועות נוער במועצה והן מאירועי תרבות ופנאי הנערכים בעיר צפת הסמוכה.
היישוב סמוך למתחם המועצה האזורית ונהנה משירותיה הכוללים קאנטרי קלאב וספרייה ציבורית.

באזור

אפשרויות נוספות באזור

בחרו מסגרת
 • מוזיאון
 • צימרים
 • היכל תרבות
 • אטרקציות תיירותיות

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם

שתולה

שתולה הוא מושב הממוקם בגליל העליון על גבול לבנון, ומשתייך למועצה האזורית מעלה יוסף. מושב בעל צביון דתי מגוון המשתייך לתנועת המושבים, בו מתגוררים כ 260 תושבים.


מיקום

מושב שתולה שוכן בגליל העליון, במרחק 21 דקות משלומי ו 30 דקות מנהריה.


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

כפר רוזנואלד (זרעית)

כפר רוזנואלד (זרעית) הוא מושב הממוקם בגליל העליון בסמוך לגבול לבנון, ומשתייך למועצה האזורית מעלה יוסף. מושב בעל צביון דתי מגוון המשתייך לתנועת המושבים, בו מתגוררים כ 240 תושבים.


מיקום

מושב במערב הגליל העליון, ליד גבול לבנון ומצפון לקיבוץ שומרה. במרחק 20 דק' נסיעה משלומי ו-30 דק' נסיעה מנהריה


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

טבריה

טבריה שוכנת לחופה המערבי של הכנרת וייחודה בעובדה כי הינה העיר היחידה הנפרסת לאורך רצועה באורך 7.7 ק”מ של חופי הכנרת. כיום מתגוררים בעיר כ-42,000 תושבים אשר חיים את הנוף הגלילי בעיר המשמשת מרכז תיירות, בקרבת הכנרת כמו גם בקרבת המקומות הקדושים ליהדות ולנצרות כאחד.


מיקום

טבריה שוכנת במרחק: 35 דקות נסיעה מכביש 6, 40 דקות נסיעה מחיפה, 75 דקות נסיעה ממרכז הארץ. בשנים האחרונות התשתיות התחבורתיות תפסו תאוצה משמעותית וכיום, לאחר פתיחת מחלף גולני ומחלף המוביל, המרחק לחיפה עומד על כ- 40 דקות נסיעה. בעיר טבריה תחבורה ציבורית מתקדמת עם קווי תחבורה בתדירות גבוהה, הן לשכונות העיר והן למוקדי מסחר ותרבות.


אפשרויות מגורים

טבריה נמצאת בעיצומו של תהליך פיתוח ובניית שכונות חדשות, אשר חלקן משווקות בימים אלו לתושבי העיר ולמשפחות חדשות אשר מעוניינות להיקלט בגליל. כיום ישנו דגש על בנייה צמודת קרקע בשיטת “בנה ביתך”, וכחלק מתהליך זה, משווקים מגרשים לבניית בתים פרטיים. כמו כן תיכנס בקרוב העיר לתהליך שיווק של כ- 2,000 יח”ד דיור במסגרת תכנית מחיר למשתכן.

בין הפרויקטים הבולטים בעיר:

שכונת “טבריה המושבה” – נמצאת בתהליכי תכנון מתקדמים, עם עלויות פיתוח נמוכות והיצע של אלפי מגרשים לבנייה צמודת קרקע. השכונה, שבה נוף פראי להר תבור ובקעת יבנאל, מהווה את גולת הכותרת של הגליל בתחום ההתיישבות.

פרויקט ואדי רקת – פרויקט משולב המציע מגרשים לבנייה צמודת קרקע בשיטת “בנה ביתך”, ואלפי דירות בבנייה מדורגת. הפרויקט עתיד לקום בחלקה הצפוני של טבריה על השלוחות הדרומיות של נחל רקת, מהן נפרשת הכנרת ובקעת גינוסר.

מגדלי מגורים– בימים אלו נבנים בטבריה פרויקטים של רבי קומות במחירים אטרקטיביים. סביבת הפרויקטים מציעה קרבה לגני ילדים, למרכזי תרבות ופנאי ולעורקי תחבורה.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון