תמונת סליידר

מועצה: עמק הירדן

סוג ישוב: קיבוץ מופרט

צביון: חילוני

תושבים: 524

דגניה א’

קיבוץ דגניה א' החל את דרכו כקבוצת דגניה, שהיוותה את הקבוצה הראשונה ואב הטיפוס לדגם ההתיישבות הנקרא כיום קיבוץ. בשנת 1909 התגבש המשק בידי ה"משרד הארצישראלי” והקיבוץ נוסד בשנת 1910 על אדמות הכפר אום ג'וני שנרכשו על ידי קק"ל, ובשנת 1912 עבר הקיבוץ לנקודת הקבע בה הוא נמצא כיום. מקור השם דגניה הוא בחמשת מיני הדגנים הגדלים בישראל. כיום הקיבוץ הינו מתחדש, בעל צביון חילוני ומתגוררים בו כ- 530 תושבים. בקיבוץ מפעל ליהלומי תעשייה (מפעל טול-גל) ומספר ענפי תיירות.

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

אפשרות לשכירות נכסים פרטיים.

טווח מחירים ממוצע- רכישה

סוג

החל מ-

עד

פרטי יד שניה

1,000,000 ש"ח

3,500,000 ש"ח

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

יח' דיור

1,600 ש"ח

3,000 ש"ח

בית פרטי

3,500 ש"ח

6,000 ש"ח

הטבות

הנחת מס הכנסה בשיעור של עד 12%

תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 12% מההכנסה החודשית עד תקרה של 192,000 ש”ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

הטבת אזור עדיפות לאומית א' של רמ"י

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’ על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רמ”י, זכאים לסבסוד של עד 69% משווי הקרקע בהתאם לתקנות רמ”י.

הטבת אזור עדיפות לאומית א'2 (כפרי) של משרד הבינוי והשיכון

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’2 (כפרי) על פי הגדרת משרד הבינוי והשיכון, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רשות מקרקעי ישראל, זכאים לסבסוד הוצאות פיתוח של עד 50%  בהתאם לטופוגרפיה ואחוז שיפוע הקרקע במגרש.

לעמוד ההטבות

חינוך

בישוב

הילדים בקיבוץ מלווים על ידי צוות מקצועי, מוסמך ומנוסה העובד באווירה חמה ותומכת המתחשבת בצרכיו של הילד ושל הוריו. בתי הילדים של הגיל הרך פתוחים כל ימות השנה מהשעה 7:00 עד השעה 16:00, כולל בחופשות. ניתנת העשרה במוזיקה ובתנועה, וכן טיולים בחיק הטבע.

ילדי גיל בית הספר, הלומדים בקיבוץ בבית הספר “בית החינוך המשותף”, מגיעים לחדר האוכל לארוחת הצהריים ומתקבלים על ידי צוות מדריכים של החינוך הבלתי פורמלי. צוות זה מפעיל את הילדים בשעות אחר הצהריים הפעלה חברתית וחוגים שונים (רכיבה על סוסים, ציור, קרמיקה, טיולים בסביבה וכן חוגי העשרה של המועצה האזורית עמק הירדן). הילדים נהנים מקייטנה לאורך כל חופשת הקיץ.

בני הנעורים מלווים על ידי מדריך מקצועי. עד גיל י”א ישנים בבתי ההורים, ובכיתות י”א-י”ב ישנים בחדרים בשכונת הנעורים ה”צריפייה”. בני הנעורים לומדים בבית הספר האזורי “בית ירח” חמישה ימים בשבוע. יום בשבוע הם עובדים בענפי המשק. בשעות אחר הצהריים והערב יש להם הפעלה חברתית קבוצתית וכיתתית והם מעורבים בחיי הקהילה.

בתי ספר

שם

כיתות

מיקום

מרחק

בית החינוך

א - ח

דגניה א

0 ק"מ

בית ירח

ט - יב

בכניסה לקיבוץ כנרת

2 ק"מ

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
 • מיוחד
 • דמוקרטי
 • דו לשוני
 • אנתרופוסופי
 • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי

תעסוקה

בישוב

תושבי הקיבוץ עוסקים בענפי החקלאות, התיירות, השירותים, וכן בתעשייה ויזמויות פרטיות.

סביב הקיבוץ ובקרבתו קיימים מספר מוקדי תעסוקה כמו אזורי תעשייה צמח ואזורי תעשיה בעיר טבריה. תושבי הקיבוץ מטפחים יזמויות פרטיות דוגמת בית בד וקליניקה וריפוי ועיסוק ועובדים כשכירים באיזורי התעשייה ובערים בית שאן, טבריה, נצרת עילית, מגדל העמק ואף יקנעם וחיפה.

באזור

מפעלי צמח

עמק הירדן

תעשייה ויצור

1 ק"מ

א.ת קדמת גליל

הגליל התחתון

תעשייה ויצור

20 ק"מ

א.ת בני יהודה

בני יהודה

תעשייה ויצור

30 ק"מ

א.ת צבאים

עמק המעיינות

תעשייה ויצור

32 ק"מ

א.ת אלון תבור

עמק יזרעאל

תעשייה ויצור

32 ק"מ

א.ת ציפורית

נצרת עילית

הייטק ותעשייה

35 ק"מ

ענפי תעשייה באזור

תחבורה

בישוב

מרחקים

טבריה

13 ק"מ17 דקות

10 ק"מ11 דקות

בית חולים

10 ק"מ11 דקות

10 ק"מ7 דקות

חיפה

74 ק"מ57 דקות

86 ק"מ2:05 שעות

תל אביב

148 ק"מ1:39 שעות

146 ק"מ2:28 שעות

שירותים קהילתיים

בישוב

בריכת שחייה, פינת חי, צרכנייה, חדר אוכל, מכבסה, ספרייה, מרפאה ומרפאת שיניים, מגרשי כדורסל, טניס וכדורגל.

באזור

בריכה

דגניה א'

0 ק"מ

מגרשי ספורט

דגניה א'

0 ק"מ

ספרייה

דגניה א'

0 ק"מ

צרכניה

דגניה א'

0 ק"מ

קופ"ח

דגניה א'

0 ק"מ

אפשרויות נוספות באזור

בחרו מסגרת
 • בית כנסת
 • בריכה
 • מגרשי ספורט
 • מקווה
 • מרכז חוגים
 • מתנ"ס
 • ספרייה
 • קופ"ח

תרבות ופנאי

בישוב

אירועי התרבות בדגניה החלו עוד מימיה הראשונים, ימי אום-ג'וני וכללו: מסיבות שבת וחגי ישראל. עם המעבר לישוב הקבע נחוגו במסגרת הקבוצה גם ימי הולדת, נישואים ולידת ילדים בדגניה, כאשר אליהם נוספים ברבות השנים חגים לאומיים וציון אירועים פנימיים כמו ימי הולדת של הקבוצה, סיום עונות בענפים ויובלות של חברים. בקיבוץ מזמנים גם מרצים בתחומים שונים, נגנים והצגות. התושבים נהנים גם מבריכת שחייה, מגרשי ספורט וספרייה.
כמו כן פועלים בקיבוץ "חצר ראשונים" שכיום משמש כמוזיאון ואתר חינוכי ו"בית גורדון" שמשמש כמוזיאון טבע, חקלאות, היסטוריה, ארכאולוגיה ואנתרופולוגיה.

באזור

אפשרויות נוספות באזור

בחרו מסגרת
 • מוזיאון
 • מלון
 • צימרים

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מעגן

קיבוץ מעגן הינו קיבוץ מתחדש, המשתייך למועצה האזורית עמק הירדן ושוכן לחופה הדרומי של הכנרת. בקיבוץ מתגוררים כ-350 תושבים וצביון הקיבוץ חילוני. הקיבוץ משתייך לתנועה הקיבוצית.


מיקום

קיבוץ מעגן ממוקם דרומית לכנרת, סמוך לכביש 90, לצומת צמח ולקיבוצים תל קציר ודגניה ב'. הקיבוץ מרוחק כ- 20 דקות מטבריה וכ- 20 דקות מבית שאן.


אפשרויות מגורים

יש אפשרות למגורים בשכירות.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

שפר

שפר הינו מושב המשתייך למועצה האזורית מרום גליל. המושב ממוקם בגליל העליון, מערבית לעיר צפת, ומתגוררים בו כ-350 תושבים. המושב מעורב וכולל משפחות דתיות, חילוניות ומסורתיות. המושב משתייך לתנועת המושבים.


מיקום

מושב שפר שוכן בגליל העליון בסמוך ליישובים פרוד ואמירים בקרבת כביש 85. המושב נמצא במרחק 20 דקות מצפת ו 20 דקות מכרמיאל


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

רגבה

רגבה הוא מושב שיתופי הממוקם בגליל המערבי בין עכו לנהרייה, ומשתייך למועצה האזורית מטה אשר. מושב חילוני המשתייך לתנועת הקיבוצית המאוחדת, בו מתגוררות 288 משפחות.


מיקום

מושב שיתופי במישור חוף הגליל, 3 ק"מ מדרום לנהריה ובמרחק 10 דק' נסיעה ממנה. כמו כן, סמוך לעיר עכו ובמרחק 15 דק' נסיעה ממנה


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון