תמונת סליידר

חוויה מעצימה ויוצאת דופן

מועצה: עמק המעיינות

סוג ישוב: קיבוץ מופרט

צביון: חילוני

תושבים: 437

גשר

קיבוץ גשר נוסד בשנת 1939 בידי גרעין של ילידי הארץ, מדריכי הנוער העובד ונוער עולה. במלחמת העצמאות עמד בחזית נגד הפולשים העיראקים והלגיון הירדני. המשק נהרס אך לא נעזב, ולאחר המלחמה נבנה מחדש במיקומו הנוכחי. בשנותיו הראשונות קלט הקיבוץ עולים ממגוון ארצות באירופה ומגרעיני נח"ל. מקור השם בשלושת גשרי הירדן הסמוכים: הרומי, הבריטי והרכבת. כיום הקיבוץ נמצא בתהליכי הפרטה עם זאת, הקיבוץ משמר את ערכי השיתוף והעזרה ההדדית בעיקר בתרבות הפנאי, החינוך והבריאות. קיבוץ גשר הינו קיבוץ חילוני ומתגוררים בו כ-440 תושבים. בקיבוץ מגוון ענפי חקלאות, מפעל ומחצבות גבס, תעשיות מגנטים וענפי תיירות ויזמויות פרטיות. כיום קולט הקיבוץ משפחות חדשות לחברות בעצמאות כלכלית.

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

קיבוץ גשר קולט משפחות צעירות לחברות בעצמאות כלכלית. על המשפחות לעמוד בתנאי הקבלה ביניהם ועדת קבלה יישובית, אבחון חברתי והצבעה של חברי הקיבוץ. ישנן אפשרויות לשכירות בקיבוץ למטרות קליטה בלבד.

טווח מחירים ממוצע- רכישה

סוג

החל מ-

עד

פרטי יד שניה

750,000 ש"ח

1,050,000 ש"ח

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

יח' דיור

1,000 ש"ח

2,500 ש"ח

דו משפ'

4,000 ש"ח

4,500 ש"ח

הטבות

הנחת מס הכנסה בשיעור של עד 12%

תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 12% מההכנסה החודשית עד תקרה של 192,000 ש”ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

הטבת אזור עדיפות לאומית א' של רמ"י

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’ על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רמ”י, זכאים לסבסוד של עד 69% משווי הקרקע בהתאם לתקנות רמ”י.

הטבת אזור עדיפות לאומית א'1 (כפרי) של משרד הבינוי והשיכון

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’1 (כפרי) על פי הגדרת משרד הבינוי והשיכון, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רשות מקרקעי ישראל, זכאים לסבסוד הוצאות פיתוח של עד 70%  בהתאם לטופוגרפיה ואחוז שיפוע הקרקע במגרש.

לעמוד ההטבות

חינוך

בישוב

בקיבוץ גשר פועלת מערכת חינוך איכותית לגיל הרך, הכוללת פעוטון וגן בקבוצות קטנות ובתכנים עשירים. ילדי הקיבוץ לומדים במועצה האזורית עמק הירדן או במועצה האזורית עמק המעיינות. בעמק הירדן מתחנכים ילדי היסודי בבית הספר “מול גלעד” בקיבוץ אשדות יעקב וילדי התיכון בבית ספר “בית-ירח”. בעמק המעיינות מתחנכים ילדי היסודי בבית הספר “דקלים” בקיבוץ חמדיה וילדי התיכון בבית הספר “גאון הירדן-דרכא” בקיבוץ נוה איתן.

בתי ספר

שם

כיתות

מיקום

מרחק

דקלים

א - ו

חמדיה

14 ק"מ

בית ירח

ט - יב

בכניסה לקיבוץ כנרת

16 ק"מ

גאון הירדן

ז - יב

נווה איתן

17 ק"מ

מול גלעד

א - ח

אשדות יעקב

8 ק"מ

בית ירח

ט - יב

בכניסה לקיבוץ כנרת

16 ק"מ

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
 • מיוחד
 • דמוקרטי
 • דו לשוני
 • אנתרופוסופי
 • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי
 • מעורב (דתי חילוני)

תעסוקה

בישוב

הקיבוץ ממוקם בקרבת אזורי תעשייה רבים ומרכזים עסקיים דוגמת צמח, טבריה, בית שאן ואזור תעשייה אלון תבור.

קיבוץ גשר הינו קיבוץ מתחדש, ככזה חלק מתושביו עובדים בתוך הקיבוץ וחלק מחוצה לו. בקיבוץ מגוון ענפי חקלאות כמו גידולי שדה, מטעים, רפת, לול ומדגה. בקיבוץ קיימים מפעלי תעשייה, מפעל גבס גשר ומחצבות גבס, מגמא תעשיות מגנטים. גם תחום התיירות בקיבוץ מפותח ועשיר, “חצר גשר הישנה” הינו מוזיאון ומרכז מבקרים המשמר את ההיסטוריה של הקיבוץ.

באזור

מפעלי צמח

עמק הירדן

תעשייה ויצור

12 ק"מ

מפעלים אזוריים שאן

בית שאן

תעשייה ויצור

16 ק"מ

א.ת צבאים

עמק המעיינות

תעשייה ויצור

21 ק"מ

א.ת קדמת גליל

הגליל התחתון

תעשייה ויצור

32 ק"מ

ענפי תעשייה באזור

תחבורה

בישוב

מרחקים

בית שאן

17 ק"מ17 דקות

17 ק"מ30 דקות

בית חולים

28 ק"מ27 דקות

29 ק"מ39 דקות

חיפה

88 ק"מ1:08 שעות

88 ק"מ1:35 שעות

תל אביב

132 ק"מ1:34 שעות

140 ק"מ2:50 שעות

שירותים קהילתיים

בישוב

מרפאה, בית סיעודי, ספריה, צרכנייה, משחקיה, גני שעשועים, מועדון, חדר-אוכל, מכבסה, דואר, מגרשי ספורט ובריכת שחייה, בית כנסת.

באזור

בית כנסת

גשר

0 ק"מ

בריכה

גשר

0 ק"מ

מגרשי ספורט

גשר

0 ק"מ

ספרייה

גשר

0 ק"מ

צרכניה

גשר

0 ק"מ

קופ"ח

גשר

אפשרויות נוספות באזור

בחרו מסגרת
 • בית כנסת
 • בריכה
 • מגרשי ספורט
 • מקווה
 • מרכז חוגים
 • מתנ"ס
 • ספרייה
 • קופ"ח

תרבות ופנאי

בישוב

בקיבוץ גשר מטפחים את חיי הקהילה ושמים דגש רב על עזרה וערבות הדדית. התושבים חוגגים יחד את חגי ישראל, ומקיימים טיולים ופעילויות לאורך השנה. בקיבוץ קיימת גם חבורת זמר בה משתתפים חברי הקיבוץ. התושבים נהנים מספרייה מגוונת, משחקייה, גני שעשועים, מועדון, מגרשי ספורט ובריכת שחייה בתחומי הקיבוץ, כמו גם מפעילויות וחוגי המועצה. בקיבוץ ישנו מוזיאון "גשר הישנה" ומרכז המבקרים חוויות נהריים, ובקרבת הקיבוץ ישנם מסלולים לטיולי אופניים.

באזור

אפשרויות נוספות באזור

בחרו מסגרת
 • מלון
 • צימרים

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מסילות

קיבוץ מסילות הינו קיבוץ מתחדש בעל צביון חילוני השוכן מערבית לעיר בית שאן. את הקיבוץ ייסדו גרעינים המשתייכים לשומר הצעיר והוא נמנה עם התנועה הקיבוצית. בקיבוץ מתגוררים כ-450 תושבים והוא משתייך למועצה אזורית עמק המעיינות.


מיקום

קיבוץ מסילות ממוקם כ – 5 דקות נסיע מערבה מבית שאן. הקיבוץ ממוקם סמוך לכביש 669, כ-30 דקות מהעיר עפולה.


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

אפיקים

קיבוץ אפיקים הינו קיבוץ מתחדש השוכן דרומית לכנרת ומשתייך למועצה האזורית עמק הירדן. הקיבוץ הוקם על ידי חניכי השומר הצעיר ומשתייך לתנועה הקיבוצית. צביון הקיבוץ חילוני ומתגוררים בו כ-1,480 תושבים.


מיקום

קיבוץ אפיקים ממוקם דרומית לכנרת, על כביש 90. הקיבוץ ממוקם בסמיכות לקיבוצים בית זרע ואשדות יעקב, כ- 20 דקות מטבריה וכ- 40 דקות מעפולה.


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

כפר ורדים

כפר ורדים הינה מועצה מקומית הממוקמת בגליל המערבי על מורדות הר אשכר בסמוך למעלות-תרשיחא. המועצה מונה כ 1,700 משפחות ומכילה אוכלוסיות בעלות צביון דתי מגוון – חילונים, דתיים ורפורמים.


מיקום

כפר ורדים שוכנת על מורדות הר אשכר בגליל המערבי, מרחק 10 דקות נסיעה מנהרייה, 15 דקות נסיעה מכרמיאל ובסמוך למעלות תרשיחא.


אפשרויות מגורים

כפר ורדים מתאפיינת בבנייה נמוכה על מגרשים גדולים באופן יחסי. בעשור האחרון לא הייתה בנייה חדשה בכפר, אך בימים אלה עומדת כפר ורדים בפני תנופת בנייה ופיתוח שעתידה להביא את המועצה להכפלת מספר התושבים. עם זאת המועצה לא מתפשרת על אופי הבנייה וצורת החיים בכפר ותמשיך לקדם בנייה נמוכה של צמודי קרקע וקוטג’ים על מגרשים פרטיים.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון