תמונת סליידר

שלווה אל מול הגלים

מועצה: מטה אשר

סוג ישוב: מושב

צביון: חילוני

תושבים: 887

בוסתן הגליל

מושב בוסתן הגליל השוכן הגליל המערבי, על חוף הים התיכון, נוסד בשנת 1948 על ידי קבוצת ניצולי שואה מהונגריה ורומניה. שמו של היישוב לקוח מהבוסתן שבו שכן המבנה המקורי בו התיישבו בני גרעין ההקמה של המושב. אחרי מלחמת העצמאות הגיעו לבוסתן הגליל 6 משפחות ממושב בית יוסף שבעמק הירדן. שש המשפחות התיישבו במבנים נטושים על כביש עכו נהרייה ולאחר מכן הצטרפו אליהן משפחות נוספות שרצו לעסוק בחקלאות, אך היו מחוסרות קרקע. כיום נמצא המושב בהרחבה המיועדת לקליטת בנים ממשיכים, אך לפני מספר שנים נקלטו במושב משפחות ממפוני חבל עזה.

התיישבות והטבות

אפשרויות מגורים

בשלב זה מושב בוסתן הגליל אינו מתוכנן לקלוט משפחות חדשות במסגרת הרחבה קהילתית, אך ישנן אפשרויות שכירות ורכישה של בתים קיימים.

טווח מחירים ממוצע- רכישה

סוג

החל מ-

עד

פרטי יד שניה

1,000,000 ש"ח

4,000,000 ש"ח

טווח מחירים ממוצע- שכירות

סוג

החל מ-

עד

יח' דיור

1,500 ש"ח

3,500 ש"ח

בית פרטי

2,500 ש"ח

5,900 ש"ח

הטבות

הטבת אזור עדיפות לאומית א’2 (כפרי) של משרד הבינוי והשיכון

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית א’2 (כפרי) על פי הגדרת משרד הבינוי והשיכון, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רשות מקרקעי ישראל, זכאים לסבסוד הוצאות פיתוח של עד 50%  בהתאם לטופוגרפיה ואחוז שיפוע הקרקע במגרש.

הטבת אזור עדיפות לאומית ב’ של רמ”י

היישוב משתייך לאזור עדיפות לאומית ב’ על פי הגדרת רשות מקרקעי ישראל, רוכשי מגרש לבנייה עצמית שמשווקים על ידי רמ”י, זכאים לסבסוד של עד 100% משווי הקרקע בהתאם לתקנות רמ”י.

הנחת מס הכנסה בשיעור של עד 7%

תושבים המתגוררים ביישוב 12 חודשים ומעלה, זכאים להנחה בתשלום מס הכנסה בשיעור של עד 7% מההכנסה החודשית עד תקרה של 132,000 ש”ח לשנה, אשר מהווה חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

Private: מענקים והטבות למיזמים חקלאיים באזורי עדיפות לאומית

סיוע משרד החקלאות בקבלת שטחים לגידולים חקלאיים והחזרי ההשקעה בישובי המוגדרים בעלי עדיפות לאומית.

לעמוד ההטבות

חינוך

בישוב

הגיל הרך: במושב. בית ספר יסודי: “רגבה אזורי במושב רגבה. חטיבת ביניים ותיכון: “מקיף סולם צור” בגשר הזיו.

בשעות אחר הצהריים מתקיימים חוגים בבתי הספר השונים ובמושב, כמו כן ילדי בצת נהנים משירותי מתנ”ס מטה אשר ומפעילויות העשרה המאורגנות על ידי המועצה האזורית מטה אשר.

בתי ספר

שם

כיתות

מיקום

מרחק

מקיף סולם צור

ז - יב

גשר הזיו

13 ק"מ

רגבה אזורי

א - ו

רגבה

5 ק"מ

אפשרויות חינוך ייחודיות

בחרו מסגרת
 • מיוחד
 • דמוקרטי
 • דו לשוני
 • אנתרופוסופי
 • טבע, חקלאות וחינוך סביבתי

תעסוקה

בישוב

במושב פועלים מספר משקים חקלאיים העוסקים בגידולי חממות ובעלי חיים, בנוסף חלק מתושבי המקום הקימו עסקים המוקדשים לתיירות כחלק מאופי התיירותי הכולל של הגליל המערבי, כך ניתן למצוא במושב צימרים, יחידות אירוח, מסעדות ועוד. כמו כן ישנם תושבי המושב העוסקים בעבודות חוץ ומקצועות חופשיים.

באזור

4 ק"מ

11 ק"מ

א.ת בר לב

אחיהוד

הייטק ותעשייה

13 ק"מ

א.ת קורן

מעלות-תרשיחא

הייטק ותעשייה

24 ק"מ

א.ת משגב

משגב

תעשייה ויצור

26 ק"מ

א.ת כרמיאל

כרמיאל

הייטק ותעשייה

27 ק"מ

א.ת לבון

לבון

הייטק ותעשייה

30 ק"מ

ענפי תעשייה באזור

תחבורה

בישוב

קו אוטובוס

מוניות שירות

פורטל קווי תחבורה בישראל

מרחקים

רכבת

3 ק"מ6 דקות

4 ק"מ8 דקות

עכו

3 ק"מ6 דקות

4 ק"מ8 דקות

בית חולים

9 ק"מ12 דקות

12 ק"מ21 דקות

חיפה

28 ק"מ25 דקות

47 ק"מ59 דקות

תל אביב

117 ק"מ1:21 שעות

121 ק"מ1:49 שעות

שירותים קהילתיים

בישוב

מגרשי ספורט, ספרייה, מועדון נוער, מרפאה.

באזור

0 ק"מ

0 ק"מ

0 ק"מ

אפשרויות נוספות באזור

בחרו מסגרת
 • בית כנסת
 • בריכה
 • חדר כושר
 • מגרשי ספורט
 • מקווה
 • ספרייה
 • קופ"ח

תרבות ופנאי

בישוב

בבוסתן הגליל מתקיימים אירועי חגים, אירועי תחילת וסיום שנה, כמו גם מפגשי קשישים, חוגי מבוגרים, מועדון נוער פעיל וספרייה עשירה.

באזור

אפשרויות נוספות באזור

בחרו מסגרת
 • מוזיאון
 • מלון
 • צימרים

מפה

גלריה

יישובים נוספים שעשויים לעניין אתכם

שבי ציון

שבי ציון הוא מושב שיתופי הממוקם בגליל המערבי בין עכו לנהרייה, ומשתייך למועצה האזורית מטה אשר. מושב בעל צביון דתי מגוון המשתייך לתנועת האיחוד החקלאי, בו מתגוררות 236 משפחות.


מיקום

יישוב כפרי במישור חוף הגליל, 2 ק"מ מדרום לנהריה ובמרחק 10 דק' נסיעה ממנה. כמו כן, סמוך לעיר עכו ובמרחק 10 דק' נסיעה ממנה.


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

בלפוריה

בלפוריה הוא מושב הממוקם צפונית לעפולה, ומשתייך למועצה האזורית עמק יזרעאל. מושב חילוני המשתייך לתנועת המושבים, בו מתגוררים כ 420 תושבים.


מיקום

מושב בלפוריה שוכן בעמק יזרעאל, 2 ק"מ מצפון לעפולה , במרחק נסיעה של כ 5 דרות, מחיפה כ 40 דקות, ומת"א כשעה .


אפשרויות מגורים

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

טבריה

טבריה שוכנת לחופה המערבי של הכנרת וייחודה בעובדה כי הינה העיר היחידה הנפרסת לאורך רצועה באורך 7.7 ק”מ של חופי הכנרת. כיום מתגוררים בעיר כ-42,000 תושבים אשר חיים את הנוף הגלילי בעיר המשמשת מרכז תיירות, בקרבת הכנרת כמו גם בקרבת המקומות הקדושים ליהדות ולנצרות כאחד.


מיקום

טבריה שוכנת במרחק: 35 דקות נסיעה מכביש 6, 40 דקות נסיעה מחיפה, 75 דקות נסיעה ממרכז הארץ. בשנים האחרונות התשתיות התחבורתיות תפסו תאוצה משמעותית וכיום, לאחר פתיחת מחלף גולני ומחלף המוביל, המרחק לחיפה עומד על כ- 40 דקות נסיעה. בעיר טבריה תחבורה ציבורית מתקדמת עם קווי תחבורה בתדירות גבוהה, הן לשכונות העיר והן למוקדי מסחר ותרבות.


אפשרויות מגורים

טבריה נמצאת בעיצומו של תהליך פיתוח ובניית שכונות חדשות, אשר חלקן משווקות בימים אלו לתושבי העיר ולמשפחות חדשות אשר מעוניינות להיקלט בגליל. כיום ישנו דגש על בנייה צמודת קרקע בשיטת “בנה ביתך”, וכחלק מתהליך זה, משווקים מגרשים לבניית בתים פרטיים. כמו כן תיכנס בקרוב העיר לתהליך שיווק של כ- 2,000 יח”ד דיור במסגרת תכנית מחיר למשתכן.

בין הפרויקטים הבולטים בעיר:

שכונת “טבריה המושבה” – נמצאת בתהליכי תכנון מתקדמים, עם עלויות פיתוח נמוכות והיצע של אלפי מגרשים לבנייה צמודת קרקע. השכונה, שבה נוף פראי להר תבור ובקעת יבנאל, מהווה את גולת הכותרת של הגליל בתחום ההתיישבות.

פרויקט ואדי רקת – פרויקט משולב המציע מגרשים לבנייה צמודת קרקע בשיטת “בנה ביתך”, ואלפי דירות בבנייה מדורגת. הפרויקט עתיד לקום בחלקה הצפוני של טבריה על השלוחות הדרומיות של נחל רקת, מהן נפרשת הכנרת ובקעת גינוסר.

מגדלי מגורים– בימים אלו נבנים בטבריה פרויקטים של רבי קומות במחירים אטרקטיביים. סביבת הפרויקטים מציעה קרבה לגני ילדים, למרכזי תרבות ופנאי ולעורקי תחבורה.

לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון