קהילה של קהילות

בני שמעון

המועצה האזורית בני שמעון חולשת על שטח של כ-400 אלף דונם בנגב הצפוני, והיא בית לכ-9,000 תושבים המתגוררים ב-13 קהילות שונות. במועצה שמונה קיבוצים: חצרים, משמר הנגב, שובל, בית קמה, דביר, להב, שומריה וכרמים; ארבעה מושבים: ברוש, תדהר, תאשור ונבטים; ויישוב קהילתי אחד: גבעות בר. קהילותיה של בני שמעון שוכנות, רובן ככולן, בנקודות אסטרטגיות על קו התפר וסביב לבירת הנגב באר שבע.

בעשור האחרון נמצאת בני שמעון בתנופת צמיחה ופיתוח חסרת תקדים. מספר התושבים הכפיל את עצמו, וצפוי להכפיל את עצמו שנית בעשור הבא.
המועצה האזורית בני שמעון מדורגת בין הרשויות המובילות בישראל כמעט בכל תחום - חינוך, שירותים חברתיים, שירותים מוניציפאליים ועוד. גם בימים אלה, בשיאה של תנופת הפיתוח שחווה הנגב, נמצאת בני שמעון בחזית הפיתוח והעשייה.

 

דבר ראש המועצה

דיור

כל יישובי בני שמעון נמצאים בתקופת בנייה ופיתוח. במועצה מספר אפשרויות קליטה ומגורים:
קליטה לחברות בקיבוץ
מספר קיבוצים בבני שמעון החליטו לקלוט בשיטה של קבלה לחברות בלבד. בכל קיבוץ הליך הקליטה הוא מעט שונה, אולם בסופו נקלטת המשפחה כחברה באגודה השיתופית ובונה את ביתה בקיבוץ. בחלק מהקיבוצים נדרשת תקופת ניסיון כחלק מתהליך זה, באחרים מסתפקים בתהליך של מבדקים וראיונות בלבד.
קליטה כתושבים בהרחבה קהילתית
קיבוצים ומושבים בבני שמעון החלו לפני מספר שנים לקלוט תושבים בהרחבות קהילתיות שהוקמו בצמוד ליישובים הוותיקים. הרחבות אלה מספקות איכות חיים גבוהה בסגנון "בנה ביתך", ומאפשרים לתושבים ליהנות מכל היתרונות של מגורים ביישוב כפרי איכותי.
קליטה בישובים קהילתיים
בבני שמעון יישוב קהילתי אחד, גבעות בר. הקליטה ליישוב מתבצעת בגלי בנייה של כ-100 יחידות דיור כל אחד. על הנקלטים לעבור תהליך קליטה, בסופו יכולים הנקלטים להשתתף בהגרלת המגרשים לבנייה.
בשנים הקרובות צפויה אוכלוסיית בני שמעון להכפיל את עצמה, מ-8000 תושבים לערך היום, לכדי 15 אלף תושבים בעוד כעשור. כל יישובינו צפויים להשתתף במאמץ הצמיחה הזה, וכל אחד ואחת מכם, מוזמן להיות אחד מתושבינו החדשים.

תעסוקה

עידן הנגב אזור תעסוקה משותף לרהט, להבים ובני שמעון. נפרש על פני שטח של 4,000 דונם ומיועד לתעשייה מסורתית. המגרשים בשלב' א' של הפרויקט, הנפרש על פני 2,000 דונם, כבר מאוייש חלקית ושווק במלואו, כמו כן מתוכננים הפארק המוטורי בחצרים, פארק לוגיסטי בנבטים ואזור תעשייה משולב בצומת שוקת.

מעבר לפיתוח אזורי תעסוקה מרחביים בעלי השפעה על הנגב כולו, עוסקת המועצה גם בפיתוח תעסוקה ויזמות בקהילות עצמן. מאמץ גדול מופנה בשנים האחרונות לענף התיירות. במהלך של מספר שנים בודדות, הפך אזור בני שמעון ממרחב בלתי מתוייר וכמעט לא מוכר, לאזור אליו מגיעים רבים, לאורך השנה כולה, לרכב על אופניים, להשתתף באירועים ופסטיבלים, ולחוות את כל מה שהאזור מלא המורשת והתרבות שלנו יודע להציע.
המועצה, בשיתוף הרשות פיתוח הנגב, ארגון התעסוקה האזורי "מעברים" וגופים אחרים, מפעילים מגוון של תכניות סיוע ליזמים, ביניהם "מועדון היזמים של בני שמעון", מערך ייעוץ לעסקים, ועוד.

חינוך

מערכת החינוך של בני שמעון היא גאוותנו הגדולה. היא נחשבת, ולא בכדי, לאחת הטובות בישראל, וזוכה עקב כך בפרסים, שבחים וכתבות בתקשורת באופן תדיר. הצטיינותנו בתחום זה עולה שוב ושוב כאחת הסיבות העיקריות לרצונן של משפחות צעירות לעבור לאזורנו.
הגיל הרך

אנו מפעילים מערך חינוך מלא לגיל הרך, עם גני ילדים ופעוטונים בכל אחד מקהילותינו. גני הילדים במועצה עברו הסמכה כגנים ירוקים ומשלבים יציאה לטבע כחלק מפעילותם השוטפת.
חינוך יסודי

למועצה ארבעה בתי ספר יסודיים: ניצני הנגב, יובלי הנגב (הוקם ב-2011), שומריה (דתי) ונווה במדבר.

חינוך על-יסודי

מבואות הנגב הוא בית הספר התיכון וחטיבת הביניים של המועצה, והוא נחשב לאחד ממוסדות החינוך המיוחדים והאיכותיים בארץ.
חינוך בלתי פורמלי

כל ילד בבני שמעון נגיש למערך חינוך חברתי אחרי שעות הלימודים. בנוסף, המועצה מציעה מגוון רחב מאוד של חוגים ופעילויות פנאי ותרבות המסובסדות על ידי המועצה ביד רחבה. למועצה מרכז חברתי המפעיל גם הוא מערך פעילויות עשיר לתלמידי התיכון וחטיבת הביניים.

ישובי המועצה

גלריה

מחלקות המועצה

חינוך

צור קשר:
עליזה מכלוף
מזכירת המחלקה
טלפון:08-9911707
דוא"ל:aliza@bns.org.il
פקס:08-9911738

גזברות

צור קשר:
מרב פחימה
מזכירה
טלפון:08-9915811
דוא"ל:merkazia@bns.org.il
פקס:08-9911758

רווחה

צור קשר:
יסמין אברהם
מזכירת אגף רווחה
טלפון:08-9911712
דוא"ל:yasmin@bns.org.il

הנדסה

צור קשר:
תלמה פלג
מזכירת אגף ההנדסה 
טלפון:08-6257910
דוא"ל:talma@bns.org.il
פקס:08-6257908

שירותי דת

צור קשר:
הרב גבי קדוש    
רב המועצה
טלפון:08-9911724
דוא"ל:rabanut@bns.org.il
פקס:08-9915837