מבואות החרמון

מבואות החרמון היא מועצה אזורית בגליל העליון ובאצבע הגליל, בין צפון הכנרת לגבול לבנון, מהירדן במזרח ועד הרי נפתלי במערב. בשנת 1976, הוקמה המועצה ואיגדה בתוכה מושבים וכפרים קהילתיים, המאגדת 13 מושבים ויישובים קהילתיים. כיום מתגוררים במועצה אזורית מבואות החרמון 6,700 תושבים. אזור המועצה הוא אזור תיירותי ותושביו מתפרנסים בין השאר משירותים לתייר.
יישוביי המועצה: אליפלט, אמנון, בית הלל, יובל, כורזים, כחל, כרכום, מרגליות, משמר הירדן, רמות נפתלי, שאר ישוב, שדה אליעזר.
חזון המועצה להפוך את הגליל למקום טוב יותר לחיות בו, לאפשר לבני המקום להקים כאן את ביתם ובמקביל למשוך אוכלוסייה מן החוץ. קידום וטיפוח דור העתיד באמצעות מערכת חינוך איכותית, הגנה על הסביבה בה גדלים ילדינו והיא מקור פרנסתנו.

 

דבר ראש המועצה

דיור

בשנים האחרונות החלה המועצה לקדם הרחבות ביישובים ובמושבים, עבור בנים ממשיכים ומשפחות הנקלטות מכל רחבי הארץ. במועצה 13 מושבים ויישובים קהילתיים, חלקם הגדול נמצא בשלבים שונים של התרחבות החל מתכנון לקראת שכונה חדשה ועד יישובים אשר נמצאים בשלבי שיווק מתקדמים. הקליטה ליישובי המועצה היא קליטה לאגודות קהילתיות בין אם ביישובים או במושבים. כמו כן מדי פעם ניתן למצוא משקים חקלאיים יד שניה למכירה, עבור מי שמבקש לעסוק בחקלאות.

תעסוקה

מושבי המועצה הינם מושבים חקלאיים בעלי משקים פעילים, כך שחלק נכבד מתושבי המועצה עוסקים בחקלאות, גם אם כעיסוק נוסף לצד היותם יזמים, בעלי עסקים ושכירים. אזורי אצבע הגליל והגליל העליון בהם שוכנים מושבי המועצה מספקים מספר רב של אזורי תעסוקה במגוון תחומים החל מתעשייה קלה ומזון ועד להיי טק. כמו כן מספר רב של בעלי משקים, החלו בשנים האחרונות להסב חלק משטחיהם לטובת יזמויות תיירותיות הכוללות בין היתר חדרי אירוח וצימרים, מסעדות ובתי קפה ושירותים נוספים לתיירים ומטיילים.

חינוך

אגף החינוך במועצה מפעיל ומטפח מערכת חינוך ייחודית ומושקעת לכל הגילאים, המאפשרת מענה למגוון הצרכים של כל ילד וילד.
בתחום המועצה פועלים 4 מעונות יום, גני הילדים בישובים הם לרוב גנים תלת גילאים הפועלים במסגרת יום חינוך ארוך.
התלמידים בחינוך היסודי באזור דרום המועצה לומדים בבית הספר "רמת כורזים" .
כמו כן, תלמידים מיישובי צפון עמק החולה משולבים בבתי הספר הקיבוצים באזור על בסיס אזור רישום. חטבת ביניים לומדים בבית הספר האזורי "עמק החולה" במסגרת החינוך ההתיישבותי ומיעוטם בבית ספר "הר וגיא" ו- "עינות ירדן" . המועצה מובילה ברמה אזורית ומרכזת את הטיפול באוכלוסיות המיוחדות. תלמידים מרשויות שונות מבקרים בבתי הספר של החינוך המיוחד הממוקמים במתחם המועצה, ומבקרים גם במרכז ההידרותרפי ובחורשה הטיפולית שהוכשרו במיוחד לאוכלוסיות אלו.

ישובי המועצה

גלריה

מחלקות המועצה

שירותי דת

טלפון: 04-6818029
דואר אלקטרוני: MosheA@mvhr.org.il

אגף תפעול והנדסה

טלפון: 04-6818011
דואר אלקטרוני: GalilaV@mvhr.org.il

איכות הסביבה

טלפון: 04-6818026
דואר אלקטרוני: HedvaE@mvhr.org.il

תחבורה

טלפון: 04-6818031
דואר אלקטרוני: Shulii@mvhr.org.il