בגלל ההזדמנויות

לסטודנטים בנגב מבחר גדול של הזדמנויות תעסוקה וקידום בחברות הגדולות

בגלל החבר'ה

.סטודנטים מכל הארץ כבר גילו את קסמם של הקמפוסים בנגב: חיי החברה התוססים והמגובשים ואת הרמה האקדמית הגבוהה.

בגלל המחיר

אפשרויות מגורים מגוונות בכפר או בעיר והטבות דיור בלעדיות לסטודנטים

מימוש הטבות

גרים בנגב? מתכננים מעבר? מצאו הטבות שמתאימות לכם ויכולות לסייע בתקופת הלימודים.

סקירת ישובים רלוונטיים

חיפוש מתקדם בין מאות היישובים בנגב ובגליל שרק מחכים שתבואו לבקר בהם.

שיחה עם יועץ

שם מלא*

דוא”ל*

טלפון*

מדרשה בלב שמורת טבע

אוקספורד עברי בנגב

מדרשת בן גוריון הוא יישוב קהילתי ליד קיבוץ שדה בוקר, בשטחה של המועצה האזורית רמת נגב. ביישוב ישנו ריכוז של מוסדות להשכלה גבוהה ומחקר

לגור וללמוד עם חברים

כל המידע והזכויות לחיילים משוחררים

מלגות

כאן תוכלו למצוא מידע על כל המלגות הקיימות וקישורים להגשת בקשות

כל מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה במקום אחד

יישובים רלוונטיים

באר שבע

באר שבע אשר שוכנת במרכזה הגאוגרפי של ישראל ולה היסטוריה עשירה של למעלה מ-3,700 שנה, חיים בה כיום כ-215,000 תושבים שנהנים מעיר משגשגת ומתפתחת שמשמשת כמטרופולין לאזור כולו.


מיקום

העיר באר שבע ממוקמת בצפון הנגב, כשעה נסיעה מתל אביב ומשמשת כעיר המטרופולין של האזור.


לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

שדרות

העיר שדרות שוכנת בצפון-מערב הנגב, בין אשקלון לבאר שבע, מאופיינת בנוף כפרי ורוב בתיה צמודי קרקע. בעיר חיים 22,474 תושבים.


מיקום

שדרות שוכנת בצפון מערב הנגב בין על הציר המרכזי בין אשקלון לבאר שבע. כ-50 דק' מת"א, חצי שעה מבאר שבע וכ-18 דקות מאשקלון.


לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

גבים

גבים הוא קיבוץ שיתופי, עם “מסלול” של חברות בעצמאות כלכלית, בלב תחומה של המועצה האזורית שער הנגב, בצמוד לצומת גבים. בקיבוץ מתגוררים כ-120 משפחות המנהלים אורח חיים בעל צביון חילוני.


מיקום

קיבוץ גבים משתייך למועצה האזורית שער הנגב ונמצא בצמוד לצומת גבים, כ-40 דקות נסיעה מבאר שבע וכ-25 דקות נסיעה מאשקלון.


לפרטים נוספים

* שם מלא
* דוא”ל
* טלפון

הטבות

"סטודנטים בונים עתיד"

תוכנית ייחודית להשמת סטודנטים בשנת הלימודים האחרונה בחברות וארגונים בנגב ובגליל, במהלך שנה זו, הסטודנטים זוכים להכשרה ולליווי מקצועי אצל המעסיק ולאחר מכן, נקלטים במשרה מלאה במשך שנתיים

מימון מלא בשנה הראשונה

מימון מלא של שכר הלימוד בשנה הראשונה לחיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי, מכל הארץ, שיבחרו ללמוד באחת מן המכללות האקדמיות הציבוריות בגליל ובנגב.

סיוע בשכר דירה

500 ₪ בחודש מענק עבור שכירות בעיר העתיקה בבאר שבע.

מענק לחיילי מילואים

מלגת שכ”ל לחיילי מילואים בשנת הלימודים הראשונה.

כתבות

סטודנטים בבאר שבע משלמים פחות ומבלים יותר

 • 17-05-2016
 • AdminUser

   

 • על רקע סיכום נתוני הנדל"ן לשנת 2015 והתחזיות ל-2016 נפתחת בימים אלו ההרשמה לאוניברסיטאות ולמכללות. מהנתונים עולה כי מחירי השכירות צפויים להמשיך לעלות ונראה שהצעת החוק בנושא תמשיך לדשדש. יצאנו לבדוק כמה יצטרכו לשלם סטודנטים על התענוג של מגורים בסמוך למוסדות האקדמיים בו הם לומדים ומה הן שאר ההוצאות העיקריות שלהם.
  שכר הלימוד בארבע האוניברסיטאות הגדולות בישראל זהה, אך ההפרשים בהוצאות הנלוות משמעותיים מאוד ויכולים להגיע לאלפי שקלים - ההפרשים המשמעותיים ביותר בהוצאות נמצאים כצפוי בשכר הדירה. מנתוני מרכזי המידע לנגב ולגליל עולה, שסטודנט שבחר ללמוד ולחיות בתל אביב ישלם בממוצע כ-2540 שקל עבור שכר דירה, בעוד שמקבילו בבאר שבע ישלם כ-1070 שקל לחודש בלבד - הפרש של 17,640 שקל בכל שנה בשכר הדירה בלבד.  
מוסד ישוב דירת 3 חד' דירת 4 חד'
אוניברסיטת חיפה/טכניון חיפה ₪ 2,800 ₪ 3,750
נשר ₪ 2,400 ₪ 3,450
     
אוניברסיטת תל אביב תל אביב- רמת אביב ₪ 5,350 ₪ 6,900
תל אביב - מרכז ₪ 5,900 ₪ 7,200
אוניברסיטת בן גוריון בנגב באר שבע ₪ 2,350 ₪ 3,000
 האוניברסיטה העברית ירושלים- מרכז העיר ₪ 5,100 ₪ 6,000
    הבליינים הגדולים: ירושלמים בעוד הממצאים בשכר הדירה צפויים יחסית, ההפתעה הגדולה חבויה בסעיף בהוצאות על בילויים. מסקר שערכה התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל מתברר שמבין ארבעת האוניברסיטאות, הסטודנטים הירושלמים התגלו כבליינים הגדולים עם הוצאות גבוהות בכ-15% מהתל אביבים שמוקמו במקום האחרון. הסטודנט הירושלמי מוציא בממוצע כ-466 שקל בחודש על בילויים, בעוד התל אביבי מוציא כ-406 ש"ח בלבד. אם לוקחים בחשבון את מחירי האלכוהול והבילויים שיקרים יותר בתל אביב לעומת שאר המקומות, אין ספק כי ההפרש בכמות הבילויים גדול אף יותר.   גרים עם ההורים: התל אביבים. הכי עצמאיים: הבאר שבעים מחירי הדיור הגבוהים בגוש דן משפיעים גם על ההחלטה של סטודנטים רבים האם לצאת מבית ההורים בתקופת הלימודים והסקר הראה קשר ישיר בין המחירים להחלטה להישאר בבית. מתברר שכשליש מהלומדים באוניברסיטת תל אביב עדיין גרים עם ההורים, בעוד רק כ-20 אחוז מהלומדים בירושלים ובחיפה לקחו את החלטה זהה והעצמאים ביותר הם הלומדים באוניברסיטת בן גוריון בנגב - כ-15 אחוז בלבד עדיין גרים עם ההורים.  
גרים עם ההורים
תל אביב 33.5%
ירושלים 19.5%
חיפה 18.5%
באר שבע 15.0%
    לדברי גלעד ארדיטי, יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, הסטודנט הישראלי נאלץ היום לבחור את המוסד האקדמי בו ילמד לא רק על פי התואר המבוקש ונתוני הקבלה, אלא גם בהשפעת הוצאות המחייה הסובבות ובראשן שכר הדירה. "נוצר מצב אבסורדי בו סטודנט צריך לשלם כספים רבים כדי לגור בקרבת המוסד האקדמי, כאשר יותר ממחצית הסטודנטים משכירים דירה ורק 7 אחוז חיים במעונות", אמר ארדיטי. לטענתו בישראל חסרות כעשרים אלף מיטות במעונות כדי להשתוות לממוצע ה-OECD. "זו הדרך העיקרית להוריד את הוצאות המחייה של הסטודנטים ולתת הזדמנות לאוכלוסיות המוחלשות ללמוד במוסדות שעד כה לא יכלו להרשות לעצמם ללמוד בהם", סיכם.    סיכום הנתונים
עיר שכר דירה ממוצע ליחיד עם שותפים אחזקת דירה נסיעות תקשורת בילויים סה"כ
תל אביב 2540 352 558 147 406 4003
ירושלים 2220 327 592 159 466 3764
חיפה 1240 371 565 159 433 2768
באר שבע 1070 326 577 158 435 2566
   

תכנית מטאור: סמינר מעשי לפיתוח עסקי-אזורי

 • 24-05-2016
 • AdminUser

 • תכנית ״מטאור״ היא סמינר מעשי לפיתוח עסקי-אזורי, של המרכז הבינתחומי הרצליה ביוזמת תנועת אור לפיתוח וליישוב הנגב והגליל, אשר תעסוק בהובלת חברות עסקיות בינלאומיות לנגב ולגליל.
 • בתכנית שותפים סטודנטים מקומיים ובינלאומיים בשנה השלישית לתואר, אשר נבחרו לאחר
 • ראיון אישי ובחינת התאמה.
 • במהלך התכנית יעבדו הסטודנטים מול חברות בינלאומיות מובילות, במטרה למשיכתן לרילוקיישן לנגב בדגש על לימוד ויישום התחומים הבאים:
  ♦ ניתוח ההזדמנויות המקומיות לחברות המטרה ♦ לימוד סוגיות ברילוקיישן של חברות ♦ הכרות עם חברות ההייטק והתעשייה שעברו לנגב ולגליל ♦ בניית תכנית עסקית לחברה המיועדת ויצירת קשר עם החברה ♦ ליווי והכוונה דיפלומטיים   מנטורים מובילים גולת הכותרת של תכנית 'מטאור' היא המנטורים המובילים את הצוות. אלו נבחרו מתוך מאות פונים, ולכל אחד מהם רזומה וניסיון בתהליכים עסקיים וניהוליים. המנטורים, אשר פועלים בהתנדבות בפרויקט, יובילו את השפה המקצועית של הצוות, יכוונו את הפעילות האסטרטגית, ידייקו את תוצרי הייעוץ ויסנכרנו את המטלות ואת עבודת הצוות. עסקים עולים לנגב ולגליל economy trailblazers   שילוב כוחות בין ארגון חברתי לאקדמיה תנועת אור ליישוב ולפיתוח הנגב והגליל, חברה למרכז הבינתחומי הרצליה במטרה לפתח את הסמינר לפיתוח עסקי-אזורי לטובת מעבר חברות לנגב ולגליל. תכנית מחוללת שינוי זו משלבת ציונות ויזמות לצמיחת הנגב והגליל ולהובלת הפיתוח הכלכלי באזורי הפריפריה.   המרכז הבינתחומי הרצליה הוא מוסד אקדמי חופשי, ראשון מסוגו בישראל.  מטרת הבינתחומי הרצליה להכשיר את מנהיגות העתיד של מדינת ישראל, באמצעות השכלה בינתחומית, המשלבת ידע תיאורטי מעמיק עם הכשרה מעשית, ובהנחיית סגל מרצים וחוקרים מהאוניברסיטאות המובילות בעולם ובישראל. כיום לומדים במרכז הבינתחומי הרצליה כ-6,500  סטודנטים. במרכז 10 בתי ספר ו-32  מכוני מחקר מובילים.   תנועת אור היא מלכ"ר, אשר הוקם במטרה לקדם את מדינת ישראל על ידי יישוב ופיתוח הנגב והגליל. היעד המרכזי של הארגון הוא להפוך את הנגב והגליל למרכזי חיים עצמאיים ומשגשגים, אשר יהוו אבן שואבת לכלל חלקי האוכלוסייה ויהיו מנוע לצמיחה לאומית. עד כה סייעה תנועת אור, בעזרת שותפיה, למעל 32,000 איש לעבור לנגב ולגליל, הקימה 9 ישובים חדשים, יישבה כ-30  קבוצות התיישבות בישובים שונים, תרמה להתחדשותם של מעל 60 ישובים קיימים, הקימה 84 מבני ציבור וקהילה וייסדה את מרכזי המידע לנגב ולגליל.    

סטודנטים בונים עתיד בנגב ובגליל

 • 17-05-2016
 • AdminUser

     

 • המשרד לפיתוח הנגב והגליל מפעיל תכנית ייחודית ובלעדית לסטודנטים בגליל: שילוב סטודנטים בשנה השלישית בחברות המובילות במשק ובנוסף מענק אישי של 15,000 ₪!
  תכנית "סטודנטים בונים עתיד" ביוזמת המשרד לפיתוח הנגב והגליל מציעה שילוב מנצח: לימודים אקדמיים, תעסוקה והתיישבות. התכנית מחברת בין הסטודנטים הלומדים לתואר ראשון במוסדות להשכלה גבוהה בגליל ונמצאים בשנת לימודיהם האחרונה ובין חברות ומעסיקים בגליל. כך, למעשה, מושכת התכנית אוכלוסייה צעירה, חזקה וחדשה לגליל תוך שמירה וחיזוק האוכלוסייה הצעירה הקיימת באזור. במקביל מחזקת התכנית את הכלכלה המקומית: הסטודנטים זוכים להשמה מחד, והמעסיקים זוכים בכוח אדם אקדמאי ואיכותי מאידך.   במסגרת הפרויקט, הסטודנטים עוברים הכשרה וליווי מקצועי אצל המעסיקים, ולאחר מכן נקלטים במשרה מלאה למשך שנתיים מתום לימודיהם. התכנית המתפרשת על-פני שלוש שנים, בהן נשארים הסטודנטים להתגורר ביישובי הגליל תוך שהם נהנים ממענק הישארות בגליל בסכום מצטבר של 15 אלף ש"ח (5,000 ש"ח בשנה למשך שלוש שנים).   התכנית מסייעת למעסיקים בגליל לגייס כוח אדם אקדמאי ומשלבת את התעשיות בתכניות הלימודים הרלוונטיות. כמו כן,  מרחיבה את היצע התעסוקה לסטודנטים ולבוגרים באזור הגליל ותורמת להישארותם באזור לאחר סיום לימודיהם.   בתכנית לוקחים חלק חברות ומעסיקים רבים המציעים משרות מגוונות, ביניהם: מלנוקס, רפא"ל, אלביט מערכות, ישקר, אמדוקס, DPL, טרה, בנק הפועלים, בית החולים זיו בצפת, עמיעד מערכות מים, חינוך אלונים, אופטיקה שמיר, מתכת חניתה ועוד.   בשנת הלימודים האחרונה השתתפו בתכנית כ-120 סטודנטים בתחומי לימוד שונים, בין השאר מדעים והיי-טק, מדעי החברה, פרא-רפואי ומלונאות.  

סיפורים אישיים

אהבה ממרחב ראשון

 • 17-05-2016
 • AdminUser

 

 • לרותם ואושרי הספיק ביקור אחד במרחב עם כדי להבין שמצאו את ביתם
          יש מישהו בבית? רותם טפסי, סטודנטית לחינוך ועובדת המועצה האזורית רמת הנגב. אושרי טפסי בעל עסק עצמאי לכלי בית בבאר שבע. הילדים: ירין (7.5) ודותן (5.5).   נקודת מוצא: רותם נולדה במושב קלחים ועברה עם משפחתה לבאר שבע. אושרי נולד באתיופיה ועלה לישראל בגיל 5 ישר לבאר שבע, שם הכירו.   איך נולד רעיון המעבר? "חיפשנו מקום שקט בו הילדים יוכלו למצות את הילדות שלהם – שיוכלו להסתובב בחופשיות, בביטחון. מצד שני, חיפשנו מקום קרוב לבאר שבע – להיות קרובים למשפחה, לעבודה וללימודים".   כמה ישובים בדקתם עד שהגעתם למרחב עם? "רק את מרחב עם. כשהחלטנו לעבור לא היה לנו מושג איזה יישוב יענה על כל הדרישות שלנו: גם כפרי, גם דתי אבל לא הומוגני מדי, גם קהילתי ומצד שני שתהיה פרטיות.       פנינו למרכז המידע לנגב ואחרי שיחה עם נציגת מעבר, היא המליצה לנו על מרחב עם"   מתי החלטתם ש'יאללה עוברים'? "כחלק מתהליך ההיכרות והקליטה, הגענו ל"עשות שבת" ביישוב. הכנסת האורחים היתה כל כך חמה ומזמינה, הרגשנו ממש רצויים. קבלת השבת בבית הכנסת היתה עוצמתית ומרגשת, כולם הגיעו ושרו יחד. היה סוחף. לשנינו היה ברור שמצאנו את הבית".   והילדים? "גם הילדים הודיעו לנו כבר באותה השבת שנשארים", צוחקת רותם.   אם כבר הזכרנו את הילדים, איך החינוך? "לא יכולנו לבקש יותר טוב מזה לילדים שלנו - מכל הבחינות – גם מבחינת המסגרות הפורמאליות והבלתי פורמאליות וגם מבחינת האווירה והקשר בין הילדים במרחב עם.   יש וויתורים? "אין, רק הרווחנו. אפילו המרחק מהמשפחה אינו מהווה בעיה – עולים על האוטו ותוך 40 דקות אנחנו אצלם".   ומה לגבי המדבר? "יש משהו מרפא במדבר. משהו שלם. במצב של דכדוך, 5 דקות מול השקט והמרחב של המשבר וזה עובר".   תני טיפ למתלבטים? "שרק יגיעו לעשות אצלנו שבת. כל מי שמגיע רוצה להישאר".   ספרי לנו מה כל אחד אוהב במרחב עם? רותם – את הקהילה אושרי – את השקט ירין ודותן – את הגן שעשועים החדש  
 • מרחב עם – תעודת זהות
איפה: במועצה האזורית רמת נגב, על גבעה בין שדה בוקר לירוחם,.כ-10 דקות מירוחם, חצי שעה מבאר שבע וממצפה רמון. מקום עם אופי: מרחב עם הוא היישוב הקהילתי הדתי הדרומי בישראל, הוקם ב-2001  ביוזמתה של תנועת אור. שמו ניתן לו כסמל למרחבים העצומים בהם הוא נמצא, ועל שמו של השר רחבעם זאבי שנקבר ביום בו החלה עבודת הפיתוח להקמת היישוב. מאז הקמתו, מושך הישוב אנשים מיוחדים וייחודיים וכיום מתגוררות בו למעלה מ-60 משפחות, עם תוכנית להרחבה בכמה שלבים, עד ל-500 משפחות. עיקר התעסוקה של התושבים מתרכזת בסביבת היישוב, בחינוך, מפעלים, תעשייה ויזמות. חינוך: הילדים במרחב עם הם ליבו של היישוב. בישוב ישנן מסגרות חינוך לגיל הרך. תלמידי יסודי לומדים בבית הספר ממלכתי דתי החדש שהוקם בקרית החינוך של המועצה האזורית רמת נגב, מרחק של 6 דקות נסיעה. תלמידי התיכון לומדים במצפה רמון ובירוחם, או בישיבות ובאולפנות בתנאי פנימייה. בישוב פועלת מערכת חינוך בלתי פורמאלי הכוללת שיעורים תורנים, חוגים ופעילויות לילדים בחגים, סניף של תנועות עוז ובני עקיבא.

ממייל קבוצתי ליישוב קהילתי

 • 17-05-2016
 • AdminUser

 

 • לא היה יישוב אחד שהתלהב לקלוט את 15 חברי גרעין שיזף. במשך תקופה ארוכה ניסה שמיל אדלר למצוא מקום שיקבל אותו ואת הקהילה המעורבת שרצה להקים "מהר מאוד הבנו שאנחנו אישיות לא רצויה – הדתיים לא רצו לקלוט חילוניים מחשש לפגיעה בצביון הדתי וגם החילוניים חששו משינוי בסטטוס קוו", סיפר אדלר, "אבל לרגע לא הפסקנו לנסות".
          היישוב שיזף הוקם בעקבות מחאת הקוטג' של קיץ 2011, כמענה למצוקת הנדל"ן, אבל לא רק: כמו הרבה רעיונות לא שגרתיים, גם שיזף התחיל כשאיפה וחלום של איש אחד שהצליח לסחוף אחריו אחרים. שמיל אדלר הוא שמו, בחור טוב ירושלים, בן 31, מנהל עמותת "אתגרים" בדרום. עוד בנעוריו כתלמיד ישיבה הוא התאהב בנגב, כשחרש את המדבר בטיולים וכבר אז היה לו ברור שזה יהיה ביתו בעתיד. סיפור ההתיישבות בנגב של שמיל ואשתו דפי, גם היא ירושלמית במקור, התחיל בזמן לימודיהם באוניברסיטת בן-גוריון. הם עברו מספר תחנות בדרום, ביניהן דימונה, באר שבע ועזוז, בחיפוש קהילה שתתאים להשקפת עולמם הערכית והאמונית: מקום כפרי והטרוגני המשלב אנשים בעלי השקפות עולם שונות, דעות מגוונות וצביון אמוני שונה.     "יש לי מה ללמוד מכל אדם ובעיקר אם הוא שונה ממני" "היה לי מוזר שאין אף מקום מדרום לעיר באר שבע שמשלב אורח חיים כפרי עם אוכלוסייה מעורבת דתיים  וחילוניים", סיפר אדלר, "חיפשתי מקום שיעשיר אותי ואת משפחתי. יש לי מה ללמוד מכל אדם ובעיקר אם הוא שונה ממני". השניים פנו לעמותת "איילים" בבקשה לעזרה. "תארגנו קבוצה של 15 משפחות ואז נדבר", נאמר להם וזה בדיוק מה שהם עשו. עוד באותו לילה הם שלחו "מייל הזוי", לדבריהם, שקרא להצטרף ליישוב מעורב בנגב. המייל התגלגל בין חברים, למכרים ולאנשים שכלל לא הכירו, עד שכעבור מספר שבועות התמלאה הרשימה שלהם ב-15 משפחות צעירות שנמשכו לחלום. "הגיעו אנשים מכל הסוגים, חילוניים ודתיים, ימנים ושמאלנים, כלכלנים ואנשים איכות הסביבה", הוא נזכר. הקבוצה המתגבשת סביב רעיון היישוב המעורב, החלה לפעול במרץ בשני מישורים: המישור הטכני מול הרשויות ובמישור הקהילתי, נפגשו פעם בחודש כדי לגבש חזון, זהות חברתית ויישובית. במהלך החיפושים אחר מקום כפרי שיקלוט את הקהילה המתגבשת, נתקלו חברי הגרעין ביחס חשדני ומסתייג מהשילוב של דתיים וחילוניים ואף יישוב לא שש לקלוט אליו את הגרעין שעלול לערער את המרקם החברתי והקהילתי. לבסוף הפתרון הגיע מכיוונו של שמוליק ריפמן, ראש מועצת רמת נגב, אצלו מצאו אוזן קשבת ופתרון זמני בשטחה של המועצה ובחודש מרץ 2012 נחנך שיזף בטקס חגיגי, במעמד השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום. "באים לכאן אנשים מדהימים, הייתי נותן לכל אחד בשיזף לגדל לי את הילדים. וועדת קליטה אצלנו לא עובדת קשה מדי", עונה שמיל בבדיחות לשאלה האם יש קריטריונים לקבלה ליישוב ומוסיף: "מי שבוחר להגיע לכאן יודע מראש לאן הוא נכנס. אני מודה, אנחנו הרבה פחות הטרוגניים ממה שהיינו רוצים להיות ויש לנו עוד הרבה מה ללמוד מקהילות מעורבות כדוגמת מעלה אדומים". השאיפה של חברי שיזף היא לצרף אליהם את 50 המשפחות שכבר נקלטו לקהילה ומחכות להרחבת המחנה הזמני או להקמת יישוב הקבע. בינתיים, הקהילה הפעלתנית והססגונית מקיימת חיי תרבות וחברה מגוונים ועשירים כיאה ליישוב הטרוגני: הרצאות ירח מלא בנושאי זהות יהודית וישראלית, חגים משותפים, ערבי פיצות ספונטניים, משחקייה לילדים, קבלות שבת, ספריית קריאה ולימוד ועוד.      
 • שיזף – תעודת זהות
מיקום: במועצה אזורית רמת נגב, בסמוך לצומת טללים, 36 ק"מ מדרום לבאר שבע. חברי הגרעין: 15 משפחות מתוכן 8 משפחות חילוניות ו-7 משפחות דתיות ובין הבתים מתרוצצים 25 ילדים. צביון: הגרעין המייסד של היישוב הקהילתי המעורב הראשון במועצה אזורית רמת הנגב. מה ביישוב: בית כנסת, משחקייה וספרייה.

הכירו את הסטאז'ר

 • 15-05-2016
 • AdminUser

   

 • במסגרת פינתנו "הכר את הסטאז'ר" יצאנו לשטח כדי לראיין את שירלי קרין-גרינבאום, סטאז'רית בכירה, רגע לפני שהיא יוצאת לגמלאות.
    שירלי, ספרי לנו על עצמך –  איפה גדלת? גדלתי בתל אביב, אפשר בעצם להגיד שאנחנו דור שלישי לתל אביביות. סבתא שלי עזבה את קיבוץ גבעת ברנר בגיל 20 לטובת שינקין.     איפה למדת? למדתי בהדסה, המרכז הרפואי הטוב ביותר במזרח התיכון החדש.     איפה את גרה? אני מתגוררת במדרשת בן גוריון (כן... כן... אני נוסעת כל בוקר 50 דקות לעבודה).     סטאז' בסורוקה- ביש מזל בהגרלה או בחירה מודעת?  בחירה מודעת לגמרי. הלכתי בעקבות האהבה-  בן זוגי, שיבדל לחיים ארוכים, חוקר חיות מדבר בסכנת הכחדה.     אז איך בסורוקה? כל היתרונות של בית חולים גדול עם המשפחתיות של בית חולים קטן.    
 • וכעת לשאלון:
  מדים אפורים או חלוק לבן:  מדים אפורים , ברור! סטייל מרידית' גריי.     חדר אוכל או למשוך עד הצהריים בבית עם לחם וגבינה לבנה במחלקה?  לא זה ולא זה!! ארוחת צהריים בקופסא מהבית.     בחדר ניתוח- כובע ירוק או לבן?  ירוק! כובע לבן זה למקלחת. הכירו את הסטאזר   מוטו לחיים?   התמחות בוחרים ביום האחרון של הסטאז'.      

גלריה