“בשבילי EMC היא שילוב של מקום עבודה ביתי ונעים עם הזדמנות למקפצה בקריירה”

 

 

  • אנה מיכאלי, ראש צוות פיתוח בחברת ההייטק EMCבבאר שבע, הגיעה לפני שלוש שנים כבוגרת טרייה של האוניברסיטה ומאז התקדמה במהירות, כשכיום היא מנהלת את הצוות. יצאנו לבדוק איך זה קורה ומה סוד הקסם של EMC בנגב.

 

לפני כשלוש שנים הגיעה אנה מיכאלי, אז בוגרת טרייה של החוג למדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון, לעבוד בחברת ההייטק העולמית EMC, בשלוחה החדשה שפתחה בנגב. היא התקבלה לעבודה ללא כל ניסיון קודם והתחילה את דרכה כמפתחת. היום אנה היא ראש צוות פיתוח, מנהלת פרויקטים ועובדים, כשלפניה עוד עתיד בחברה. “יש פה הזדמנות אדירה למקפצה בקריירה” אומרת אנה מיכאלי. “בניגוד למקומות אחרים, שבשביל לקבל אותך דורשים ניסיון של כמה שנים, קיבלו אותי לעבודה היישר מהלימודים, כמובן לאחר בחינה וראיונות, אבל ברגע שהוכחתי את עצמי ידעו להעריך את זה ונתנו לי להתקדם ולצמוח. ההתפתחות המקצועית פה היא מדהימה”.

“מעבר לזה יש פה אווירה מאוד מיוחדת” ממשיכה אנה. “יש תחושה של משפחתיות ושל יחד, זה לא כמו במקומות אחרים שבאים, עובדים והולכים הביתה. כאן כולם מכירים את כולם, המנהלים יודעים איך קוראים לבני הזוג ולילדים של כל עובד, בערב עושים דברים משותפים יחד – זה משהו אחר”.

אנה מיכאלי

 

 

אנה היא רק דוגמא אחת לאופי העבודה ולייחודה של חברת EMC בנגב. החברה פתחה בבאר שבע מרכז מצוינות, אשר צמח מעשרות בודדות של עובדים לכ-100 עובדים, כמעט כולם תושבי הדרום או כאלו שעברו אליו. כשמסתובבים במשרדים המעוצבים, לא קשה להבחין באווירה המיוחדת: פינת אוכל נעימה ומזמינה ומודעות על אירועים, תחרויות וחידות בין העובדים.

“כן, אתם לא טועים” מחייכת מאיה הופמן-לוי, מנהלת מרכז המצוינות של EMC בבאר שבע, “יש בEMC- משהו  ייחודי, גם בהיבט המקצועי וגם ברוח המקום ובאנשים, ויש בה את הגמישות הנדרשת לפעול בסביבה חלוצית ומאתגרת הנתונה לשינויים רבים. המיקום של הפארק מעצים את הקשר המצוין שלנו עם האוניברסיטה שמתבטא בגיוס כוח אדם, כמו שאתם רואים. כיום הגענו למצב שבו 85% מהעובדים שלנו גרים בנגב ואנו פועלים, בשותפות עם גופים כמו מרכז המידע הארצי לנגב ולגליל, על מנת לסייע למשפחות עובדינו בנושאי תעסוקה, דיור, חינוך ופנאי”.

בימים אלו מוצעות ב-EMC, הפועלת בעולם ניהול תשתיות ה-IT (טכנולוגיות מידע) ומאיצה את המסע למחשוב ענן, משרות בכירות ותפקידי ניהול, לצד משרות לבוגרים טריים, שניתנת להם הכשרה במקום. “אני מזמינה את כל מי שמתאים וגר בנגב, או רוצה לעבור לנגב, להגיש קורות חיים”.