פרויקט ציונות 2020 להשארת הסטודנטים בנגב

  • פרויקט ציונות 2020 של מרכז לאודר נועד ליצור מקורות תעסוקה שיבטיחו את עתידם בנגב של סטודנטים ובוגרי אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ויעודדו אותם לקבוע בו את ביתם המרכז יעניק לבוגרים כלי סיוע ומיומנויות כדי להשתלב בעבודה בתעשייה, במפעלים ובמוסדות ציבור ● זהו אתגר לאומי לפיתוח ושגשוג הנגב, המחזק את עוצמתה של מדינת ישראל.

 

 

 

יעדים

א. לסייע באופן אישי, במהלך החמש השנים הבאות, ל-25,000 בוגרים לקבוע את ביתם בנגב בעזרת הסיוע והכלים שאותם יעניק להם מרכז לאודר לקידום התעסוקה בנגב.

ב. פיתוח הנגב וביסוסו על-ידי העברת חברות ומפעלים ממרכז הארץ ומחו״ל לנגב.

 

מרחב הפעילות

מבית קמה שבצפון הנגב ועד לעיר אילת בדרומה של ישראל. התמקדות בעיר באר-שבע וסביבותיה: פארק ספירים, פארק נועם, פארק תימורים, פארק ההיי-טק (גב-ים נגב) שבו ימוקם מרכז המו״פ המוביל של מדינת ישראל, פארק עידן הנגב (צומת להבים) ובאזור התעשייה רמת חובב. כמו כן, תתמקד הפעילות בערי לוויין (עומר, רהט ,להבים, מיתר ועוד) ובמועצות האיזוריות (בני שמעון, רמת נגב, אילות ועוד).

 

מיפוי מרחב הפעילות

מרכז לאודר מבצע בחינה ובדיקה מקיפה לצורך מיפוי פעילותן של החברות, המפעלים, העסקים הבינוניים והקטנים, המוסדות הממשלתיים והציבוריי , אם וכך ייאספו פרטים מדויקים על העסק, צרכיו, מקצועות ומשרות נדרשים, תכניות עתידיות ועוד.

במקביל, יחד עם השותפים הפוטנציאליים לפרויקט, ייבחנו המגמות, הצרכים, זיהוי חסמים, הביקושים, ההזדמנויות העסקיות, היתרון התחרותי ועוד. בסופו של התהליך יעמוד לרשותנו מאגר נתונים של כל המידע והידע העסקי שבעטיים נוכל לנווט במקצועיות רבה ליישומו של פרויקט ציונות 2020.

 

 

  • שותפים פוטנציאליים

 

גורמי ממשל וחברה:

עיריית באר-שבע – משרד הכלכלה – המשרד לפיתוח הנגב והגליל – הרשות לפיתוח הנגב – אוניברסיטת בן גוריון בנגב – המנהלת להעברת מחנות ובסיסי צה״ל לנגב (דגש על היחידות הטכנולוגיות וממר״מ) – קק״ל ארצות הברית – התאחדות התעשיינים, דרום – איגוד לשכות המסחר,דרום – שרות התעסוקה, דרום – מט״י באר-שבע ושלוחת מט״י רהט – הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה – החברה הכלכלית באר-שבע – רשויות מקומיות, מועצות איזוריות בנגב – תור המדבר – שתיל – קרן קורת – קרן מיראז׳ – קרן שמש.

 

מעסיקים:

שלוחות משרדי הממשלה, חברות ממשלתיות ומוסדות ציבור בנגב – הבנקים (הפועלים, לאומי, דיסקונט, מזרחי, הבינלאומי) – חברות היי-טק ותקשורת דוגמת:  HP, INTEL, NESS, MATRIX, ECI, AMDOCS, TESCOM – תשתיות ושירותי תקשורת דוגמת: בזק, סלקום, פרטנר, פלאפון,  YES, HOT -התעשיות הביטחוניות: התעשייה האווירית, רפא״ל, אלביט, תע״ש והקמ״ג חברות מוצרי צריכה (מוצרי חשמל, ביגוד ועוד), מזון ומוצרי סביבת מזון – התעשייה המסורתית דוגמת אלקטרה, נטפים, פלסאן – תיירות ומלונאות, בדגש על הערים ערד ודימונה ומהן לאזור מלונות ים המלח, חוות נודדות ואורגניות והעיר אילת וסביבותיה.

 

 

  • יישום הפרויקט

 

א. סטודנטים ובוגרים לקידום התעסוקה בנגב

צוות מקצועי הכולל מומחים למשאבי אנוש, לייעוץ לבחירת קריירה ופסיכולוג תעסוקתי יאבחנו וימיינו את הבוגרים שיפנו למרכז לאודר. את המיון והאבחון יבצעו אנשי מקצוע, שתעמיד אוניברסיטת בן-גוריון בנגב לרשות המרכז.

המועמדים יסוננו בשלב הראשון על פי כישוריהם, השכלתם וקריטריונים מקצועיים, שהגדיר הצוות המקצועי.

במקביל, יוכלו הפונים להשתתף בסדנאות עם אנשי מקצוע להכנה לראיון עבודה, כתיבת קורות חיים, תרגול מבחני מיון והתאמה של המכונים (דוגמת פילת, מילוא, טופ סי). לאחר השלמת השלב הזה יוצעו לפונים משרות ההולמות את כישוריהם אל מול הדרישות שיגיעו מהמעסיקים (אנשי השיווק של המרכז יעמדו בקשר רצוף עם הממונה על משאבי אנוש ועל גיוס העובדים לארגון).

 

ב. מעסיקים וחברות כח אדם והשמה בנגב

מרכז לאודר יעמיד לרשות חברות כח האדם וההשמה את נתוני המועמדים/ות. כאשר תגענה למרכז לאודר דרישות המעסיקים הן תפורסמנה באתר האינטרנט של המרכז.

מרכז לאודר יעמיד לרשות החברות והמפעלים חדרי ראיונות מיוחדים שבהם יראיינו נציגי החברות והמפעלים את המועמדים/ות למשרות הנדרשות.