כיצד להתכונן למרכז הערכה?

בשנים האחרונות , יותר ויותר חברות משתמשות בכלי זה כחלק מהליך הגיוס שלהן. מטרת המרכז היא לאבחן את יכולותיהם של המועמדים בתחומים שונים, כגון: לחץ, חשיבה יצירתית, יחסי אנוש, עבודה בצוות וכמובן מנגד גם לזהות התנהגויות חריגות שיכולות לשלול על הסף את התאמתו של המועמד לתפקיד.

גורם מכריע בהצלחת המועמד במרכז ההערכה, היא תחושת הביטחון העצמי שלו והיכולת שלו להביע את עצמו בקבוצה. בכל קבוצה ניתן למצוא פרטים מעורבים ופעילים אל מול פרטים שקטים ומסוגרים. על מנת שהמועמד יוכל להבליט את כישוריו כמתאימים למשרה, עליו להקפיד על שני כללי בסיס עיקריים:

להתנהג בביטחון ובמתינות גם במצבים בהם הבוחן מנסה להוציא אותנו מאיזון.

להתרכז ולהשקיע במבחני האישיות גם אם הם נראים אינם משקפים בעינינו.

לרוב, מרכז ההערכה יתפרס על גבי יום שלם ויכלול 3 חלקים עיקריים, כאשר בסיומו של כל שלב ינופו המועמדים שלא צלחו אותו בטרם יתחיל השלב הבא:

דינמיקה קבוצתית – בין שעתיים לשלוש ובקבוצות של עד 10 משתתפים. חלק זה מועבר לרוב ע”י מדריך מקצועי מטעם חברת האבחון או ע”י גורם משאבי אנוש מהחברה המגייסת. בשלב זה נבחנות יכולות שת”פ וכושר הביטוי בקבוצה.

ראיון עם פסיכולוג /מאבחן תעסוקתי – שיחה אחד על אחד בה מספר המועמד על עצמו, ניסיונו התעסוקתי ומדוע הוא מעוניין בתפקיד. לרוב, מעמיד המאבחן בפני המועמד סימולציות הקשורות לתפקיד אליו הוא מתמיין ע”מ לבחון האם הוא מסוגל להתמודד עם מצבי לחץ והאם הוא מסוגל לענות בצורה עניינית ויצירתית לסיטואציות שהוא מעמדי בפניו.

מבחני אישיות ומבחנים פסיכוטכניים – מבחנים שמבוצעים בד”כ עם הגבלת זמן כאשר הנבחן נמצא לבדו. זהו השלב בו תתבקשו לצייר עץ ולהשלים משפטים – למרות שחלק מהנבחנים מגיבים לשלב זה באדישות וזלזול חשוב להשקיע בו ולענות עליו בצורה מלאה.

 

חשוב להקפיד על –

יכולת הצגה עצמית טובה, הכוללת לא יותר מ- 3/4 משפטים המתמצתים מי אני וכמה מאפיינים בולטים בי שעונים על דרישות המשרה.

ביטחון עצמי גבוהה , אך לא כזה הגובל ביהירות.

דע להתבלט ולהוביל, אך גם לשמוע ולהקשיב לדבריהם של שאר חברי הקבוצה.

הפגן יכולות נימוק ושכנוע טובות.

זכור! מרכז ההערכה מוכוון למשרה ספציפית. לכן במידה ולא עברת אותו , אין זה אומר שאינך ראוי לחברה וייתכן שבעתיד תמצא מתאים לתפקיד אחר באותה חברה.

ישנן חברות המעבירות, קורסי הכנה מקצועיים תמורת תשלום, המכינים למרכזי הערכה במתכונת כמעט זהה לדרך בה הם מתנהלים בפועל. כמו כן ניתן למצוא באינטרנט, דוגמאות רבות לשאלות הנשאלות באותם  מרכזי הערכה – מה שיכול לסייע מאוד להכנת המועמד ולהפחתת אי הוודאות.