חינוך והשכלה בנגב – ללמוד ולהתפתח בכל שלב בחיים

 

  • חינוך והשכלה לא נגמרים אף פעם ובכל גיל יש מה ללמוד ולשפר. בנגב תזכו לחינוך איכותי, מושקע וערכי החל מהפעוטון, דרך גני הילדים, בתי הספר והתיכונים ועד להשכלה הגבוהה בתארים מתקדמים והשכלה למבוגרים.

 

חינוך איכותי וייחודי

בנגב תמצאו מגוון בתי ספר ייחודיים. בין בתי הספר חינוך אנתרופוסופי בבאר שבע, בית ספר דמוקרטי בערד, בית ספר דו לשוני בבאר שבע, בית ספר משותף לדתיים וחילוניים בבאר שבע ובית ספר במגמת רובוטיקה בירוחם.

 

מצוינות בחינוך

ברחבי הנגב פועלות תכניות רבות למצוינות בחינוך כשהראשית היא תכנית “מצוינגב” החושפת את התלמידים לתחומי דעת שונים ומאתרת את המצוינות שלהם. התכנית מתחילה מגיל הגן ועד לתיכון ומספקת חשיפה ועידוד מצוינות בתחומי האומנות, תיאטרון, מוסיקה, מחשבים, מדעים, תרבות, ספורט, תעשיה, אקדמיה, מסחר ועוד.

 

השכלה גבוהה

בנגב אוניברסיטאות ומכללות מהמובילות בארץ בהם לומדים מעל 30,000 סטודנטים. אוניברסיטת בן גוריון מציעה תארים ראשונים ומתקדמים, ולצידם לימודי רפואה שבה תכנית ייחודית לסטודנטים ולרופאים המתגוררים בנגב. במכללת ספיר שבשער הנגב ניתן ללמוד לימודי קולנוע ותקשורת, משפטים ומקצועות רבים נוספים ובמכללת סמי שמעון לימודי הנדסה ברמה גבוהה.

 

כיף לגדול בנגב

המעבר לנגב עשוי להשפיע לטובה על הילדים ועל המשפחה. סקר שנערך בקרב משפחות שעברו לנגב ולגליל מצא שהמעבר השפיע לטובה על הילדים כש-23% מהנשאלים דיווחו כי בעקבות המעבר ילדיהם נעשו פתוחים וחברותיים יותר, 23% ציינו כי הילדים נהיו מחוברים יותר לטבע -4% ענו כי הקשר של הילדים למשפחה התהדק ורק 2% אמרו כי חל שינוי בילדיהם לרעה.