חדש ליזמים בנגב: קורס עסקים מגיע עד אליך

 

 

  • בדרך כלל, כשבעל עסק רוצה לקדם את עצמו הוא נאלץ להירשם לקורס כוללני בנושא, לנסוע שעה או שעתיים בדרכים ולשלם סכומים לא מבוטלים כדי לקבל את מבוקשו.
  • לא כך בנגב: תכנית חדשה של תנועת אור בשיתוף מרכז כא”ן ומועצת רמת הנגב מציעה לבעלי העסקים קורס למתן כלים והכשרה לקידום העסק בישובים עצמם, בעלות מסובסדת ובהתאמה אישית לעסקים שבמקום.

 

 

בעלי עסקים רבים נדרשים לכלים מקצועיים לקדם את העסק: כלים ניהוליים, שיווקיים, הכרת השוק והתחרות ואפשרויות נטוורק בתחום. בכדי לקבל את מבוקשם הם נאלצים לרוב להצטרף לקורסים גנרים לקידום עסקים, המוצעים ברחבי הארץ ולנסוע מדי שבוע לקורס, בדרך כלל במרכז הארץ. זאת בעלות של זמן נסיעה והוצאות דלק, בנוסף לעלויות הקורס הלא מבוטלות שנדרשות מהיזמים.

יוזמה חדשה של תנועת אור בשיתוף מרכז כא”ן ומועצה אזורית רמת הנגב מציעה ליזמים המקומיים קורס מקצועי המעניק כלים להתמודדות עם השינויים בתפיסת ניהול העסק ומסייע ברכישת מיומנויות ניהול עסקיות ובגיבוש זהות מקצועית.

הקורס ניתן בעלות מסובסדת ומתבצע בישובים עצמם: כשיועצים עסקיים, מנכ”לים של חברות, ומנהלי שיווק מגיעים לישוב בפורום אינטימי ומספקים מענה לכל עסק ומעניקים כלים אפקטיביים לקידומו.

הקורס הנוכחי מתקיים בפיתחת ניצנה שבמערב הנגב ובו משתתפים כ-14 יזמים, שלהם עסקים בתחומי התיירות חקלאית, משק חקלאי, אירוח, בנייה ואירועים. זהו הקורס השני שמתקיים בנגב בפורמט זה. הקורס הראשון נחנך לפני כשנה בישוב מרחב עם שברמת נגב, בו השתתפו יזמים מתחומי

“הקורס נוסד מתוך ההבנה שהשינויים אותם חווים עסקים בישראל בכלל ובפריפריה בפרט מצריכים שינויים בדפוסי התנהלות של אלו העוסקים בתחום זה”. אומרת אתי בלו “הקורס, ‘פורום העסקים’, מעניק כלים להתמודדות עם שינויים בניהול העסק, מקנה כלים ניהוליים שיווקיים ופיננסים, ומסייע בהכרת ההיבטים הפרוצדוראליים העסקיים, למידת עמיתים ובניית פלטפורמה לרישות עסקי”.