בהר עמשא מצאנו קהילה מרתקת והשראה ליצירה

 

 

  • ניצן שטרן סעד עברה ממרכז הארץ להר עמשא לפני חצי שנה ופתחה בישוב הקסום סטודיו לקרמיקה. “זה משהו אחר, סוג אחר של קסם”, היא מספרת. “אנשים כאן נכנסים, מפרגנים, יש לי מפגשים בסטודיו עם אנשים מיוחדים ומרתקים”.

 

עד לפני חצי שנה התגוררה ניצן שטרן-סעד, אמנית קרמיקה, בישוב מוצא הסמוך לירושלים ועבדה בסטודיו שהקימה.  היום היא תושבת הר עמשא שבמזרח הנגב, בעלת גלריה וסטודיו למוצרי קרמיקה, אותם היא מכינה באובניים. “חיפשנו הרבה זמן מקום לבנות בו בית ולהרגיש בו קהילה”, מספרת ניצן. “כשהגענו עם סיור של תנועת אור להר עמשא ישר התאהבנו ותוך חודשיים עברנו לכאן. פה אני מרגישה בבית. יש פה המון פוטנציאל להתפתחות וגם ליזמות”.

 

ניצן שטרן הר עמשא2

 

מה מייחד עסק בנגב לעומת אזורים אחרים?

“זה משהו אחר, סוג אחר של קסם. כאן רוב היום יש לי שקט לעבוד, ומצד שני הקהילה היא מאוד משמעותית. אנשים נכנסים, מפרגנים, יש לי מפגשים בסטודיו עם אנשים מיוחדים מהאזור. יש פה ראשוניות, אתגר ועניין  שאין באף מקום אחר. עם זאת זה נכון שצריך להשקיע יותר בפרסום”.

 

איך את מסתדרת עם המרחק מאזור המרכז?

“אני עושה כאן חוגים, ומוכרת גם באינטרנט את המוצרים שלי. אני עושה בעיקר כלים שימושיים שמתאימים לכל בית, אז כל אחד יכול להתרשם מהם גם באתר”.

 

מה את יכולה להציע למי שרוצה לפתוח עסק בנגב?

“במובן הפרקטי – לעשות תכנית עסקית, להתייעץ עם גורמים עסקיים, ולראות איך משווקים את העסק ואיך גורמים לאנשים להגיע אליך. במובן המהותי – לא לפחד ולעשות מה שאתם מרגישים שנכון, גם בפתיחת עסק וגם בבחירת מקום מגורים